فهرست
رحمتی: وقتی کمترین گل خورده را دارم چرا از رقابت بترسم؟
رحمتی: وقتی کمترین گل خورده را دارم چرا از رقابت بترسم؟

رحمتی: وقتی کمترین گل خورده را دارم چرا از رقابت بترسم؟

آی اسپورت- برای سومین بار به استقلال برگشت و درست از همان روزیکه قراردادش را امضا کرد، هواداران این تیم دغدغه های شان بابت درون دروازه را دور ریختند.رحمتی به صریح ترین سوالات درباره شایعات همیشگی درباره او و دخالتش در بستن تیم، آوردن مربی دروازه بان ها و اینکه گلر دوم چه کسی باشد هم جواب داده و مدعی شده:«شرط من این بود که هر دو دروازه بان فعلی در تیم بمانند تا دیگر کسی نتواند به من اتهام بزند که برای تیمهایم شرط می گذارم».مصاحبه او با فوتبال ایرانی را می خوانید:
*پارسال از استقلال جدا شدی و درست بعد از یک سال به این تیم برگشتی. از پارسال بگو که گویا به تو خیلی سخت گذشت.
اول از همه بگویم که خیلی از بازگشت به استقلال خوشحالم. این دوری یک ساله واقعا برایم سخت بود و ناراحت کننده. قبلا هم گفته بودم من هرگز به میل خودم از استقلال جدا نشدم. خیلی ها خواستند رفتن من از استقلال را به مسایل دروغ نسبت دهند اما خوشحالم که هواداران استقلال واقعیت را می‌دانند. من پارسال نه به دلیل مسایل مالی از استقلال جدا شدم و نه شرط خاصی داشتم. آقایان من را نمی‌خواستند اما دوست داشتند من را مقابل هواداران قرار دهند. آنها به دروغ از قول من گفتند که برای استقلال شرط دارم اماامسال معلوم شد که من نه تنها برای استقلال شرط نمی گذارم بلکه هر وقت تیمم من را لازم داشته باشد، با تمام وجود برای استقلال بازی می کنم.
*قبل از بازگشت به استقلال گفته بودی استقلال خانه ام است و حتما برمی گردم. از کجا اینقدر مطمئن بودی که برمی گردی؟
می دانستم دیگر مانعی برای بازگشتم وجود ندارد. در یک سالی که در استقلال نبودم واقعا ناراحت بودم و برایم سخت گذشت. خوشحالم که آن روزهای سخت سپری شد و دوباره به خانه ام برگشتم.
تو همیشه عادت داشته ای در تیمهای بزرگ و پرطرفدار بازی کنی. حضور در پیکان بدون تماشاگر چطور بود؟
واقعا سخت بود. از همه سخت تر این بود که دلم برای هواداران استقلال تنگ شده بود و دوست داشتم دوباره آنها را ببینم.
*از بازگشت به استقلال بگو. چه پروسه ای طی شد که به استقلال برگشتی؟
همه چیز به اعتقاد سرمربی تیم برمی گشت. سرمربی فصل گذشته استقلال من را نمی خواست اما مظلومی امسال با وجود داشتن دو دروازه بان به من پیشنهاد داد که به استقلال بروم.
*اما قبول کن برای همه باور اینکه تو شرطی برای استقلال نداشتی آسان نیست. همیشه به این متهم بودی که مربی دروازه بان و دروازه بان دوم را خودت انتخاب می کنی. امسال اینطور نبود؟
فکر می کنم پاسخ این سوال را ندهم بهتر است. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟ هرگز نقشی در انتخاب این موارد که شما می گویید نداشته ام و صحت ادعایم را هم مسئولان تیمهای سابقم می توانند تایید کنند.
البته در مصاحبه‌ای گفتی که امسال شرطت ماندن دو دروازه‌بان بود. برای چه این شرط را گذاشتی؟
وقتی به توانایی خودم اطمینان دارم و توانستم پارسال شرایطی را رقم بزنم که تیمم کمترین گل خورده را در لیگ برتر داشته باشد چرا باید از رقابت با بقیه دروازه بان ها بترسم؟
این شبهه همیشه درباره رحمتی وجود دارد که دلش نمی خواهد با بقیه دروازه بانها رقابت کند.
من با تمام دروازه بانهای بزرگ ایران در تیم ملی رقابت کرده ام و اتفاقا 6 سال هم به صورت مداوم در تیم ملی فیکس بوده ام. با هر مربی دروازه بانی هم که در تیم ملی بود کار کردم و همه آنها به من اعتقاد داشتند. من به توانایی هایم اطمینان دارم و می دانم که می توانم با همه رقابت کنم پس اصلا این صحبت ها و حاشیه های ناجوانمردانه درباره من درست نیست.
*امسال شایعه شد تو واسطه حضور برخی از بازیکنان در استقلال مثل حاج محمدی و دلیل جدایی بعضی از آنها مثل صادقی بودی. درباره این موضوع صحبت کن.
اگر بخواهم درباره این شایعات پوچ و بی اساس حرف بزنم تا صبح باید توضیح دهم. مگر باشگاه استقلال سرمربی و مدیرعامل و مسئول ندارد که من بخواهم برایش بازیکن بگیرم؟ واقعا نمی‌دانم چرا برخی از دوستان اینقدر درگیر من هستند که هر اتفاقی می افتد آن را به من ربط می‌دهند. استقلال امسال فقط با نظر پرویز مظلومی بسته شده و نه من و نه هیچ فرد دیگری از تصمیمات سرمربی خبر نداشتیم.
  *چرا هر سال مهدی رحمتی سوژه نقل و انتقالات فوتبال ایران است؟ این هم لطف خداست. تیمها هم به من لطف دارند اما هیچگاه نخواسته ام در نقل و انتقالات برای خودم بازارگرمی کنم. دیدید که امسال هم بی سر و صدا به استقلال برگشتم.
*فکر می کنی امسال شاهد چالش بین تو و وحید طالب لو باشیم؟
من با هیچکس در استقلال مشکل ندارم.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2015-07-08 17:39:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر