فهرست
سایه "خلعت" در پرسپولیس/ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ۶ گل و ۴ پاس گل!
سایه "خلعت" در پرسپولیس/ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ۶ گل و ۴ پاس گل!

سایه "خلعت" در پرسپولیس/ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ۶ گل و ۴ پاس گل!

آی اسپورت- پرسپولیسی شدن محمدرضا خلعتبری هم در نوع خود جالب بود. ستاره آن روزهای فوتبال ایران به خاطر اینکه نام لیگ امارات جعلی بود نتوانست در لیگ این کشور بازی کند و ناچار شد به ایران برگردد. او به ایران برگشت و در فصل 92-93 برای پرسپولیس بازی کرد، آنهم طی قراردادی که برای طرف اماراتی سود و منفعت داشت و برای طرف ایرانی هزینه و جریمه.در آن زمان که محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بود، برای تکمیل تیم پرستاره سردار فقط انگار یک محمدرضا خلعتبری کم بود که او هم با کمک حسین هدایتی سرخپوش شد، آنهم در آستانه دیدار رفت با استقلال. او آمد که تیم را کامل کند، اما سایه ای بود از «خلعت» ذوب‌آهن و بازیکنی متوسط نشان داد. خلعتبری در پرسپولیس در مجموع 24 بازی در لیگ برتر و جام حذفی انجام داد که در این تعداد بازی شش گل به ثمر رساند و چهار پاس گل داد. علاوه بر اینها او در سه مسابقه هم به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. خلعتبری در 24 بازی خود برای پرسپولیس در 20 بازی به عنوان بازیکن اصلی به میدان رفت و در چهار بازی دیگر یک بازیکن ذخیره بود.برای یک مهاجم که داعیه پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد، زدن شش گل در 24 بازی، آماری ناامید کننده است، به ویژه مهاجمی چون خلعتبری که هزینه جذبش برای پرسپولیس بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان بوده است. در باب مقایسه، او حتی از طارمی که با رقمی ناچیز به پرسپولیس آمده ضعیف‌تر عمل کرده است و قیاس آنها این سؤال را در ذهن متبادر می‌کند که این همه پول برای چه خرج شده است؟او برای پیوستن به پرسپولیس زیر قراردادی را امضا کرد که مبلغ آن 700 میلیون تومان بوده است. 700 میلیون تومان برای 24 بازی. یعنی چیزی بالغ بر 29 میلیون تومان برای هر بازی. 700 میلیون تومان برای تأثیرگذاری روی تنها 10 گل از 34 گلی که در آن فصل پرسپولیس زد. لازم به یادآوری است که در آن فصل تیم پرسپولیس از حیث تعداد گل زده ششمین تیم لیگ برتر بود و از تیمی چون داماش که به لیگ دسته اول سقوط کرد، تنها چهار گل بیشتر زده بود.هزینه حضور خلعتبری در پرسپولیس البته بیش از اینها بوده است. برای دریافت رضایت‌نامه او از باشگاه عجمان امارات 600 هزار دلار به باشگاه اماراتی پرداخت شد که 200 هزار دلار آن از حساب باشگاه پرسپولیس بود و 400 هزار دلار دیگر را هم حسین هدایتی به حساب اماراتی‌ها ریخت. اگر قیمت هر دلار را در آن زمان سه هزار تومان در نظر بگیریم به رقم سرسام آور یک میلیارد و 800 میلیون تومانی برای رضایت‌نامه خلعتبری می‌رسیم.حالا با توجه به جریمه 50 هزار فرانکی (200 میلیون تومانی) باشگاه پرسپولیس توسط فیفا به دلایل تخلف در عقد قرارداد با محمدرضا خلعتبری و با یک جمع و تفریق ساده متوجه می‌شویم که پرسپولیسی شدن این بازیکن 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای سرخپوشان هزینه داشته است! آیا واقعاً آمدن خلعتبری با این هزینه به سود پرسپولیس بوده است؟
  ۱۲  
آی اسپورت
2015-07-09 13:30:15
نظر دهید

۱۲ نظر
امین
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۱۸
600میلیون دلار؟؟!؟ لطفا اصلاح کنید
Gatab City
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲
گل هاش همه حساس و سه امتیازی بود/مثل ضربه آزاد به راه آهن که باعث قهرمانی نیم فصل شد
امیر‍‍
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۳۷
دوستی که این متن رو نوشتی ۶۰۰میلیون دلار پول بازیکنی مثل مسی و رونالدو باهم هستش منظور شما ۶۰۰ هزار دلاره احتمالا ... ۴بار توی متنت این اشتباه رو کردی خیلی بده واسه کسی که تو همچین سایت مطلب می نویسه همچین اشتباه بدی بکنه
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۴۵
برای دریافت رضایت‌نامه او از باشگاه عجمان امارات 600 میلیون دلار به باشگاه اماراتی پرداخت شد که 200 میلیون دلار آن از حساب باشگاه پرسپولیس بود و 400 میلیون دلار دیگر را هم حسین هدایتی به حساب اماراتی‌ها ریخت.

میلیون دلار؟!
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۴۸
600 میلیون دلار؟ 200 میلیون دلار؟ 400 میلیون دلار؟ منظور همه‌ش هزار دلاره!
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۵۳
خب این وسط چه غلطی میخوای بکنی.آندو نیم فصل رفت تراکتور 1ونیم میلیارد گرفت.یا نکو اومد استقلال هزینه دستمزد و رضایت نامه اونو چرا باز نمیکنی!!تو برنامه 90 دعوا بود سر مبلغهای دلاری چکهای فتل که برا اوساسونا داده بود!
تازه ویلیام ردی که نیم فصل رو نیمکت نشست 800میلیون گرفت و برد!!
بعدشم یکی از جیب خودش خرج کرده(هدایتی)تو چرا میسوزی!!
البته معلومه کیسه ای هستی چون علاوه بر اینکه فقط برضد پرسپولیس عشقم مینویسی.میای هرچی توهین بچه دبستانیای کیسه کش به تیم بزرگ پرسپولیس رو چاپ میکنی ولی دریغ از یه کامنت پرسپولیسی!!
اینو تایید کنی طلسم شکوندی!!ببینیم..
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۵۹
۶۰۰ میلیون دلار!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

اشتباه شده
کیسه کش دوپیگی
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۲
80 درصد این پول رو هدایتی داده. شما چرا حرص و جوش می خورین؟
milad
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۱۲
سوتی دادین بد هم سوتی دادین مسی رونالدو این قیمت نیستن ارقام به هزار دلار نه میلیون دلار
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۲۵
همه گل هاش حساس بود دمش گرم...من که خیلی بازیش رو قبول دارم
Zanganli
دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۲
حس ناسیونالیستیشون گل کرد
خواستن آبروریزی نشه و نمونه تو لیگ امارات
۶۰۰ تومن ماهی واسش زیاده
کیروش خوب عیارشو فهمید
علی
دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۲۳:۴۸
تکنیکش خوب بود اما قدرت بدنی اصله که نداره فوتبال ورزش فیزیکی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر