فهرست
یک روایتِ ماه عسلی/ مارتونیس و ارمغانِ یک فاجعه
یک روایتِ ماه عسلی/ مارتونیس و ارمغانِ یک فاجعه

یک روایتِ ماه عسلی/ مارتونیس و ارمغانِ یک فاجعه

چهره ویژه این روزهای دنیای فوتبال یک پسر 17 ساله اندونزیایی است که شباهت زیادی با یکی از بازیگران نوجوان تلویزیون ایران نیز دارد. «مارتونیس» به تازگی با تیم جوانان باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال قرارداد امضا کرده است و قرار است در رده سنی زیر 19 سال، برای این باشگاه مطرح و بازیکن ساز پرتغالی به میدان برود. در پرتغال و حتی در بین چهره های سرشناس فوتبال ایران کشور، خیلی ها به این بازیکن امید دارند و تحرکات فوتبالی او را تعقیب می کنند. آیا این اتفاق صرفا به خاطر استعداد فوتبالی اوست؟ پاسخ این سوال مثبت نخواهد بود.
 

 برای آنکه علتِ ویژه بودن این قرارداد مارتونیس با اسپورتینگ را مرور کنیم، باید به 9 سال قبل برگردیم. جایی که این پسر 8  ساله، بعد از 21 روز گم شدن در جریان سونامی اندونزی، بعد از آنکه مادر، دو خواهر و 170 هزار نفر از هموطنان‌اش را از دست داد، به شکلی باورنکردنی توانست زنده بماند. او به خاطر پوشیدن تی‌شرت تیم ملی پرتغال با شماره روی کاستا، سوژه رسانه های پرتغالی شد و به جلسه های تمرینی این تیم رفت و با کریس رونالدو عکس یادگاری گرفت. او در این سال ها بارها و بارها با فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید دیدار کرده و سی آر سون حتی هزینه زندگی او در پرتغال را نیز پرداخت کرده است.

 
کمی بعد از پیدا شدن و بازگشت از چنگال سونامی مرگبار، مارتونیس که داستان زندگی اش مورد توجه همه قرار داشت، تاکید کرده بود که زنده ماندن را تنها به خاطر یک رویا می خواسته و آن رویا، تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای بوده است. به نظر می رسد این پسر، حالا بیشتر از همیشه به رویایش نزدیک است. رویایی که شاید اگر تی‌شرت روی کاستا نبود، حالا مارتونیس نمی توانست به آن نزدیک باشد. پس، لابد باید حواس‌مان را به تی‌شرت هایی که هر روز می پوشیم جمع کنیم!


کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-09 13:30:15
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۵۱
مسخره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر