فهرست
گزارش ویژه: بازیکنانی که به خاطر پول از پرسپولیس رفتند
گزارش ویژه: بازیکنانی که به خاطر پول از پرسپولیس رفتند

گزارش ویژه: بازیکنانی که به خاطر پول از پرسپولیس رفتند

آی اسپورت- باشگاه فوتبال پرسپولی تنها در مقاطعی بسیار کوتاه از حیات اش در میان باشگاه هایی که قرار گرفته که توانایی پرداخت مبالغ گزاف به ستاره های وطنی را دارند. آن ها در بیشتر این سال ها جنگ برای نگه داشتن ستاره های شان را به باشگاه های صنعتی ایران و یا تیم های حاضر در لیگ های خلیج فارس باخته اند. به بهانه جدایی نوری از پرسپولیس و حضورش در لیگ قر، به سراغ مهره هایی رفته ایم که در تمام این سال ها با یک دلیل مشترک قید ادامه حضور در پرسپولیس را زده اند. پول.

 
مهدی هاشمی نسب
هنوز هم به لحاظ جنجال، هیچ انتقالی در فوتبال ایران ابعاد انتقال مهدی هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال را پیدا نکرده است. او یک یاغی تمام عیار بود. بازیکنی که بعدا شبیه اش را در بین هیچکدام از بازیکن های سرخابی ندیدیم. مهدی که در طول 3 سال 4 گل به استقلال زده بود، در انتهای لیگ 79-78 ناگهان با این تیم قرارداد امضا کرد تا زیر سنگین ترین هجمه ممکن از سوی هواداران پرسپولیس قرار بگیرد. او مدتی بعد با گشودن دروازه عابدزاده و البته غش کردن در کنار زمین به سرعت به میزان منفوریت اش در میان پرسپولیسی ها افزود. اختلاف با پروین یکی از اصلی ترین دلایل جدایی او بود اما نمی توان به سادگی از کنار مبلغ نجومی این قرارداد گذشت. او برای پیوستن به آبی ها 100 میلیون تومان از این تیم طلب کرد. مبلغی که در سال 79 قراردادهای میلیاردی امروز را توی جیبش می گذاشت!


بهروز سلطانی
پای ثابت این روزهای تیم پیشکسوتان پرسپولیس، بعد از قهرمانی جام باشگاه های تهران با سرخپوشان، به پیشنهاد بیشتر دارایی پاسخ مثبت داد و در سال 1369 پیراهن این تیم تهرانی را به جای پیراهن پرسپولیس بر تن کرد. دارایی آخرین تیم بهروز خان در فوتبال ایران بود. باشگاهی که به دارایی این دروازه بان اضافه کرد.


حمید درخشان
در سال 71 در کوران مسابقه های لیگ و در شرایطی که رقابت ها برای پرسپولیس بسیار حساس شده بود، حمید درخشان ناگهان به لیگ فوتبال قطر رفت. در غیاب این هافبک، پرسپولیسی ها در نهایت جنگ را به استقلال باختند و قهرمانی لیگ را از دست دادند. درخشان مدتی برای القطر و سپس السد بازی کرد و در نهایت به پرسپولیس بازگشت.
 

یحیی گل محمدی
در پایان جام ملت های آسیا در سال 2004، مدافع تیم پرسپولیس به تیم تازه پا گرفته صباباتری اضافه شد. صبا در آن مقطع پیشنهادهای مالی بسیار مناسبی برای بازیکنان موردنظرش مهیا کرده بود. این البته تنها دلیل حضور یحیی در این تیم نبود. پروین پس از پایان جام ملت ها تاکید کرده بود که در تیمش احتیاجی به علی دایی ندارد و حضور دایی در صبا، یحیی را نیز به سمت بازی در این تیم سوق داد.
بهنام سراج
در سال 79 پس از دو سال حضور در پرسپولیس، به پیشنهاد فولاد خوزستان پاسخ مثبت داد و در حالی که پرسپولیسی ها توقع داشتند برای مدت بسیار بیشتری در این تیم ماندگار شود، خداحافظی اش را رسمی کرد
محمد نصرتی
بعد از قهرمانی با پرسپولیس در لیگ هفتم و در زمان مربیگری افشین قطبی در این تیم، مورد توجه اماراتی ها قرار گرفت و یک فصل در باشگاه النصر توپ زد. او سپس به فوتبال ایران بازگشت و پیراهن قرمز تراکتورسازی را بر تن کرد. رابطه خوب او با فراز کمالوند یکی از دلایل اتخاذ این تصمیم بود.

 
وحید قلیچ
به طور معمول کم تر گلری در تاریخ حاضر شده است جایگاه ثابت درون دروازه سرخابی ها را به سادگی از دست بدهد  اما قلیچ در سال 1371 عطای جایگاه فیکس در پرسپولیس را به لقایش بخشید و با باشگاه پورا قرارداد امضا کرد. پورا در آن مقطع مابلغ بسیار جالب توجهی برای اهداف نقل و انتقالاتی اش در نظر گرفته بود.

 
محمدحسن انصاری فرد
اختلاف نظر جدی با علی پروین، این دفاع چپ موفق را از این باشگاه فراری داد. انصاری فرد بعد از پرسپولیس به کشاورز پیوست. یک باشگاه ثروتمند و مطمئن که انتخابی بسیار مناسب برای این ستاره محسوب می شد.

 
سیدجلال حسینی
پرسپولیسی ها برای چدین سال به دنبال امضای قرارداد با او بودند اما هر بار به دلایلی ناکام می ماندند. آن ها سرانجام توانستند این بازیکن را از سپاهان به خدمت بگیرند اما تنها دو سال بعد کار جلال با باشگاه پرسپولیس تمام شد. این مدافع دو فصل اخیر همواره یکی از بهترین مهره ای سرخپوشان بود و در جام جهانی نیز عملکرد بسیار خوبی داشت. همین موضوع قیمت او را افزایش داد و مسئولان پرسپولیس در نهایت تصمیم گرفتند راه انتقال او به فوتبال قطر را باز بگذارند. سیدجلال بعد از یک سال پشیمان شد و خواست به پرسپولیس برگردد اما این بار قرمزها دیگر او را نمی خواستند.

 
جواد کاظمیان
اگر در لیگ ششم در پرسپولیس باقی می ماند و تیم دنیزلی را تنها نمی گذاشت، این باشگاه شانس به مراتب بیشتری برای قهرمان لیگ پیدا می کرد. تیم رویایی و هجومی دنیزلی، به مهره ای با کیفیت جواد احتیاج داشت اما این بازیکن تصمیم گرفت به پیشنهادهای بهتر فوتبال امارات پاسخ مثبت بدهد. کاظمیان در بازگشت به ایران نیز برای پرسپولیس بازی کرد. بازیکنی که این سال ها هر کجا می رود، بازیکن مازاد اعلام می شود!
 
 
محمد نوری
او آخرین مورد است. مردی که بعد از 5 سال حضور و درخشش در پرسپولیس، بازوبند کاپیتانی تیم را ترک کد تا به مسیمیر قطر بپیوندد و بیشتر پول بگیرد. کاپیتان نوری در این سال ها مهره موثری برای سرخپوشان بود و علیرغم جدایی، هنوز هم در میان هواداران این باشگاه محبوب است. نوری آخرین مورد در بین بازیکنانی است که پرسپولیس را به خاطر پول ترک کرده اند. کایپتان شماره 14 البته قطعا آخرین نخواهند ماند.


محمدحسین عباسی/ آی اسپورت
کدخبر: 9405

 
  ۴  
آی اسپورت
2015-07-09 15:55:00
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۶:۴۵
لنگی جان, هاشمی نسب اگه بین لنگیا منفور شد, عوضش بین تاجیا هزار برابر محبوب شد, در ضمن لنگ دهه هفتاد بودجه وزارت صنایع رو پشتش داشت و تیمهای پورا و کشاورز هم به پای مافیای لنگ نمی رسیدن
-
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۲۰
دلار سال 79 خدودا 813 بود، الان 3300. ینی قرارداد صد میلیونی هاشمی نسب خدودا 405 میلیون الان بود. اساسا قراردادهای میلیاردی دستپجت رویانیان بود
پول مفت و آدم طماع !!!
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۲۰:۳۵
قرارداد زمان رویانیان واسه رقابت با اصفهانیا بود بلکم دو تا بازیکنم به پرسپولیس برسه این اصفهانیارو شاکی کرد چون هرسال هر بازیکنی سرخابیا میخواستن با ۲۰۰ میلیون بالاتر میرفت سپاهان. وگرنه اگه برگردید به ۲۰ سال پیش که اثری از سپاهان و پول وزارت صنایع نبود همه آرزوشون عکس گرفتن با پیراهن این دو تا تیم بود.سرخابیا بفهمید ما تیمای پر طرفدار چوب کجارو میخوریم انقدر دنبال کل کلای بی فایده کیسه لیف لنگ نباشید!!!
-
جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۴:۲۳
آخه شما کیسه ها کلا مگه چند نفرید که حالا هاشمی نسب به محبوبیتش بین شما بنازه؟؟!! مورچه چیه که کله پاچش چی باشه؟؟ گذشته از این هاشمی نسب پس از رفتن از پرسپولیس چی شد؟ کلا چند تا گل زد؟ چند تا بازی ملی دعوت شد؟ ،وتبالش از بین رفت!! حق بود! جتی تمام فحشهایی که خورد!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر