فهرست
قاب روز: وقتی تو گریه می‌كنی...
قاب روز: وقتی تو گریه می‌كنی...

قاب روز: وقتی تو گریه می‌كنی...

آی‌اسپورت- آبل روییز، سرخیو گومز و رفقا، داستان قهرمانانه تیم ملی نوجوانان ایران در جام‌جهانی را به ایستگاه آخر رساندند. تیمی که آلمان را در هم کوبید، تیمی که مقتدرانه در رده اول گروه ایستاد، تیمی که مکزیک را از پیش رو برداشت، در مقابل اسپانیا کاری از پیش نبرد ور در مرحله یک چهارم نهایی، با تورنمنت وداع کرد. لاروخا، یک تیم تماما حرفه‌ای بود. قهرمان نوجوانان اروپا، مهره‌هایی را در اختیار داشت که همگی در آکادمی‌های بزرگ فوتبال این کشور تربیت شده بودند. فوتبالیست‌هایی که از کودکی در حال آموزش هستند و با بهترین امکانات ممکن، به پیشرفت‌شان ادامه می‌دهد. تیم عباس چمنیان علیرغم همه نمایش‌های فوق‌العاده و غرورانگیزش در جام، به لحاظ فنی قدرت شکست دادن اسپانیا را نداشت اما در چهره تک‌تک پسران او، علاقه‌ای ناب و خالص به فوتبال و به پیروزی دیده می‌شد. آن‌ها تصمیم نداشتند خودشان را با یک مشت شعار راضی کنند. قصد نداشتند به جمله تکراری و اعصاب‌خرد‌کن «چیزی از ارزش‌های این تیم کم نمی‌شود» تکیه بدهند. قصد نداشتند با لبخندهای ساختگی آرام شوند. همه آن پیروزی‌های بزرگ، به اندازه اشک‌های بعد از شکست دیروز، شخصیت دوست‌داشتنی پچه یوزپلنگ‌ها را عیان نمی‌کردند. وقتی داور سوت پایان را به صدا درآورد، اشک‌های علی غلامزاده بند نمی‌آمدند. دروازه‌بانی که در همه مسابقه‌ها خوش درخشیده بود اما ترجیح می‌داد زمان بیشتری در جام باقی بماند. درست مثل بسیاری از ستاره‌های تیم، آینده روشنی پیش روی علی قرار دارد. او با همین اشتیاق و انگیزه، زودتر از آن‌چه فکرش را بکند، به دروازه‌های لیگ برتری راه پیدا خواهد کرد. فوتبال، خواب‌های درازی برای غلامزاده دیده است. برای جوانک پراحساسی که می‌داند هر مسابقه، روایت تازه‌ای از مرگ و زندگی است. که می‌داند هر شکست، یعنی غلتیدن به آغوش فرشته مرگ.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-10-23 16:44:00
نظر دهید

۲ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۰۷
تیمی که به مربی احمقش باخت. موقعی که با برتری پرگل مقابل آلمان، صعودمون به عنوان تیم اول قطعی شده بود گفتیم آقای مربی توی بازی سوم با کاستاریکا، با تیم دوم بازی کن ولی با همون تیم اصلی بازی کرد تا تیم ایران که فیزیکی و بر اساس قدرت بدنی و توپهای بلند و ضربات ایستگاهی بازی می کرد با خستگی زیاد توان مقاومت در برابر اسپانیا نداشته باشه و بهترین بازیکنش هم که دلفی بود در دیدار با کاستاریکا کارت بگیره و از بازی مقابل اسپانیا محروم بشه.
۳ ۱
جاهد
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۲۳
به نظر من هم مهمترین دلیل حذف تیم گوش نکردن به حرف شما بود!!!امیدوارم کیروش و برانکو عبرت بگیرن تا اون ها هم دچار مشکل نشن!!!دوست عزیز بهتره یاد بگیریم کمی به تفکرات دیگران احترام بزاریم خصوصا که از نظر نتیجه گیری بد عمل نکرده.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر