فهرست
آنالیز: شواین‌اشتایگر چه پستی در یونایتد خواهد داشت؟
آنالیز: شواین‌اشتایگر چه پستی در یونایتد خواهد داشت؟

آنالیز: شواین‌اشتایگر چه پستی در یونایتد خواهد داشت؟

آی‌اسپورت – شواین‌اشتایگر با اوتمار هیتسفیلد کارش را در بایرن آغاز کرد، موردِ بی توجهیِ فلیس ماگات قرار گرفت و با آمدنِ دوباره‌یِ هیتسفیلد به بایرن نامی برایِ خودش دست و پا کرد. اما این لویی ون گال بود که از او یک هافبکِ همه کاره و درجه یک ساخت. حالا ون گال فرصتِ این را دارد تا دوباره با شاگردِ سابقش تیمی قدرتمند بسازد. اما شواین‌اشتایگر در چه پستی در یونایتد بازی خواهد کرد؟
او قادر به بازی در پستِ هافبکِ میانیِ طراح (رجیستا) است. پس اگر ون گال به 3-3-4 خودش در فصلِ آینده ادامه دهد، شواین‌اشتایگر می‌تواند نقشِ کریکِ فصلِ پیش را بازی کند. اما اگر کریک آماده باشد و ون گال قصدِ نیمکت‌نشین کردنش را نداشته باشد، و البته با توجه به اضافه شدنِ مورگان اشنایدرلین به جمعِ هافبک‌هایِ یونایتد، پستی دیگر هم برایِ شواین‌اشتایگر متصور است.
ستاره‌یِ سابقِ بایرنی‌ها که در دروانِ جوانی حتی در نقشِ وینگرِ چپ هم بازی می‌کرد، می‌تواند به عنوانِ شاتلر، دو سویِ هافبکِ میانی‌اش، چه کریک، چه اشنایدرلین، بازی کند. اگر او در این پست به بازی گرفته شود، می‌تواند بیشتر به باکسِ حریف نزدیک شود و بیشتر در موقعیت گل زدن یا پاسِ گل دادن قرار بگیرد. نکته‌یِ مهم درباره‌یِ نقشِ شاتلر بازی کردنِ شواینی این است که او به واسطه‌یِ سال‌ها بازی کردن پشتِ سرِ فرانک ریبری و آرین روبن عادت به پوششِ وینگرهایی دارد که چندان در کارِ دفاعی شرکت نمی‌کنند. پس با فرضِ اینکه ممفیس دپای مثلِ آیندهوون در یونایتد هم وینگرِ چپ باشد، و البته با حذفِ دی ماریا از معادله (به خاطرِ احتمالِ رفتنش از تیم)، شواین‌اشتایگر می‌تواند گزینه‌ای مناسب برایِ حمایت از ستاره‌یِ جوانِ هلندی باشد. در این سیستم اگر لویی ون گال به مدافعینِ کناری‌اش، چه در حالتِ فول‌بک، چه وینگ‌بک، اجازه‌یِ نفوذِ زیاد بدهد، باز هم هافبکِ آلمانی می‌تواند فضایِ پشتِ سرِ آن‌ها را (از بینِ دارمیان، روخو، شاو و یانگ) پوشش بدهد.
تصمیمِ مهمی که ون گال درباره‌یِ شواین‌اشتایگر باید بگیرد این است که آیا می‌خواهد، یا به عبارتی می‌تواند او را کنارِ یک هافبکِ ساکنِ بازیسازِ دیگر مثل کریک قرار دهد یا نه. جیمی کرگر می‌گوید دلیل فروشِ شواین‌اشتایگر توسطِ بایرن این بود که گواردیولا موفق نشد راهِ درستی برایِ استفاده‌یِ همزمان از او و ژابی آلونسو پیدا کند. یکی از دلایلِ این قضیه بالا رفتنِ سنِ کاپیتان تیم ملیِ آلمان و طبیعتا کم شدنِ سرعتش است. اگر به این معادله اشنایدرلین را هم اضافه کنیم که خودش متخصص بازی در پستِ هافبکِ دفاعیِ تک است، گزینه‌هایِ تاکتیکیِ متفاوتِ ون گال بیش از پیش آشکار می‌شود.
در هر صورت خریدِ همزمان شواین‌اشتایگر و اشنایدرلین تصمیمی صد در صد درست از سویِ مربیِ هلندی بود. چون با توجه به سنِ بالایِ کریک و مصدومیت‌هایِ زیادش، یونایتد برایِ بستنِ خطِ میانیِ مستحکمی به هر دویِ این بازیکنان احتیاج دارد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-13 10:50:08
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر