فهرست
جهانبخش در قامت یک ستاره/ نمره قبولی در یک نیمه!
جهانبخش در قامت یک ستاره/ نمره قبولی در یک نیمه!

جهانبخش در قامت یک ستاره/ نمره قبولی در یک نیمه!

آی اسپورت- داشتن مهاجمی مثل جهانبخش را به لژیونر شدن این جوان و شجاعت کی‌روش مدیونیم اما این دین باعث نمی‌شود از کی‌روش نپرسیم چرا مقابل گینه از ابتدای بازی به جهانبخش فرصت عرض اندام نداد؟!

 بازی‌های تدارکاتی فقط برای محک زدن بازیکنان نیست. گاهی اوقات می‌توان تاکتیک‌های تازه را هم مثل بازیکنان تازه در بازی‌های تدارکاتی محک زد.

 مقابل گینه، کی‌روش هم می‌توانست یک چیدمان دیگر غیر از 1-3-2-4 را محک بزند. اگرچه سرمربی تیم‌ملی قصد دارد در تقابل با نیجریه در جام جهانی با دو هافبک دفاعی بازی کند و بازی با گینه هم به نوعی ماکت بازی با نیجریه بود اما وقتی آندرانیک تیموریان را در اختیار نداشتیم و در عوض ابزار لازم برای اجرای 2-4-4 لوزی فراهم بود، نمی‌دانیم چرا کی‌روش اصرار کرد بازی با گینه را با 1-3-2-4 پشت سر بگذارد.

 چیدمانی که امکان آزمایش آن در تقابل با گینه وجود داشت، 2-4-4 لوزی بود که در این صورت قاسم حدادی‌فر و نکونام به عنوان دو هافبک دفاعی مشابه کنار هم قرار نمی‌گرفتند و در عوض می‌شد از علیرضا جهانبخش کنار قوچان‌نژاد استفاده کرد. زوج گوچی و جهانبخش با حمایت جباری، شجاعی، دژآگه و نکونام در غیاب آندرانیک تیموریان ارزش امتحان شدن داشت اما کی‌روش که بازی با دو هافبک دفاعی همزمان مقابل نیجریه را تنها راه مهار هافبک‌های قدرتی حریف می‌داند، ترجیح داد به جای آزمون این روش، 1-3-2-4 را حتی بدون آندو مقابل ماکت نیجریه شبیه‌سازی کند.

 به علیرضا جهانبخش هم فقط یک نیمه فرصت بازی رسید و البته او در همین یک نیمه هم نمره قبولی گرفت. مهاجمی که با پیوستن به لیگ هلند و قرار گرفتن در صف لژیونرها به چشم کی‌روش آمد، حالا در شرایطی است که آرام آرام اعتماد به نفس لازم برای بازی مقابل تیم‌های بین‌المللی را به دست می‌آورد.

 البته برابر گینه جهانبخش اندکی دورتر به دروازه حریف بازی کرد و همین مساله اجازه نداد هنر گلزنی‌اش را به نمایش بگذارد اما این که تیم‌ملی کنار کریم انصاری‌فر یک بازیکن جوان، آینده‌دار و آینده‌ساز به عنوان تعویض طلایی داشته باشد، اتفاق خوشحال کننده‌ای است.

 جهانبخش با بازی در لیگ هلند و پشت سر گذاشتن تمرینات حرفه‌ای در فضای منطبق با فوتبال روز دنیا، با شتاب بیشتری در جاده موفقیت گام بر‌می‌دارد. باید به او زمان داد و همین زمان دادن مساله ماست. بازی با گینه یکی از همین زمان‌هایی بود که می‌شد به طور تمام و کمال در اختیار جهانبخش قرار بگیرد تا هم تیم‌ملی 2-4-4 لوزی را تجربه کند و هم عیار جهانبخش دست‌مان بیاید.

 

     
آی اسپورت
2014-03-06 17:47:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر