فهرست
پرسپولیس پول دارد اما برانکو را نمی‌خواهد؟
پرسپولیس پول دارد اما برانکو را نمی‌خواهد؟

پرسپولیس پول دارد اما برانکو را نمی‌خواهد؟

آی اسپورت – همه چیز از جمله تکراری رییس هیات مدیره شروع شد که وقتی شنید برانکو ایوانکوویچ پیشنهاد خارجی دارد، گفت پرسپولیس به هیچکس وابسته نیست. خیلی پیش از این و بعد از نخستین قهرمانی پرسپولیس با مرد کروات هم گفته بود شما وقتی یک رده بالاتر می‌روید، معلم‌تان باید عوض شود. بدترین حرفش اما این بود که «با این تیم، همه ما همین قهرمانی‌ها را می‌آوردیم.»

این یکی را آنقدر اینطرف و آنطرف به زبان آورد که به گوش خودِ برانکو هم رسید و بعد هم در یک مصاحبه به زبان آوردش. مصاحبه‌ای که بعد از تکذیبِ آن، فایل صوتی‌اش منتشر شد و آقای رییس برای تکذیب دوباره‌، هدیه‌ای به برانکو تقدیم کرد. ورد زبانش اما همان حرف‌های قبلی بود که حالا همه هیات مدیره تأییدش می‌کنند. از نبی گرفته تا عرب و رغبتی و هاشمی که این دو نفر آخر انگار با همین شرح وظیفه پا به باشگاه پرسپولیس گذاشته‌اند.

خلاصه کلام اینکه مدیران پرسپولیس دیگر برانکو را نمی‌خواهند و برای حفظ او قدم از قدم برنداشته‌اند. قدمی که برندشته‌اند هیچ، بی‌میل هم نیستند به رفتنش وگرنه آن همه پول و پاداشی که در این یک سال به باشگاه رسید کجا خرج شد که نه یک دلار، بلکه ریالی از آن به ایوانکوویچ نرسید؟ نه فقط او، بلکه بازیکنانش هم سهم زیادی از درآمدهای پرسپولیسی که با محرومیت قهرمانش کرده و به فینال لیگ قهرمانان رسانده بودند، نداشتند و بعد از رفتن برانکو معلوم نیست چند نفرشان برای رفتن به بندها و تبصره‌های قراردادشان چنگ بیندازند.

اصلا مهمترین فصلِ داستان‌های هزار و یک شب پرسپولیس همین است. اینکه برانکو می‌ماند یا می‌رود؟ حال آنکه برای ماندن یک دلیل بیشتر ندارد و رفتنش را بهانه‌ها و اتفاقات زیادی توجیه می‌کنند. از بدحسابی‌های باشگاه گرفته تا مخالفت اعضای هیات مدیره که اگر ترس از هواداران نبود، خیلی پیش‌تر نسخه‌اش را پیچیده بودند.

برانکو رفت که برنگردد؟

چهره برانکو در جشن قهرمانی پرسپولیس در اهواز را خاطرتان هست؟ بدون لبخند مدالش را تحویل گرفت، روی سکو آمد، بازیکنانش را تشویق کرد و بعد یک گوشه، به تماشای خوشحالی بی‌پایان آنها از قهرمانی جام حذفی ایستاد. درست مثل یک خداحافظی. یک خداحافظی ناخواسته البته. می‌دانست که باید برود اما با بازیکنان خداحافظی نکرد. شاید به بازگشت امید داشت هنوز. هر چند چمدان‌ها و وسایل شخصی‌اش را پیش از آن به کرواسی فرستاده بود. خودش هم سه‌شنبه رفت اما پیش از آن، برای آخرین بار با مدیرعامل باشگاه به مذاکره نشست. مذاکره‌ای که شاید اگر وکیل برانکو نامه سوم را نمی‌نوشت و پای فیفا را وسط نمی‌کشید، مدیران پرسپولیس هرگز به آن تن نمی‌دادند.

نامه تهدیدآمیز وکیل ایوانکوویچ اما پرسپولیسی‌ها را دوباره نشاند پای میز مذاکره و البته طبیعی بود که این بار هم جز چند تا وعده نامعلوم، حرفی برای گفتن نداشته باشند. برانکو بعد از یک سالی که بدون حقوق گذراند، همین چند هفته پیش ۵۰۰ هزار یورو از مطالباتش را دریافت کرد و برای پرداخت مابقی آن و همینطور پاداش آخرین قهرمانی‌اش وعده گرفت. وعده‌ای که تا امروز باشگاه توجهی به آن نشان نداده و فقط هر چند روز یک بار از زبان ایرج عرب می‌شنویم که «سعی داریم به زودی بخشی از مطالبات برانکو را پرداخت کنیم.»

جالب اینکه در همان مذاکره بی‌سرانجام، باشگاه اصرار داشت که در عرض دو هفته با برانکو تسویه حساب می‌کند و بعد که مرد کروات به کشورش برگشت، ادعا کرد که این دو هفته را از او مهلت گرفته است. حال آنکه از این دو هفته، آقای سرمربی تنها با ۵ روز موافقت کرده و در واقع مهلتی که به باشگاه داده، ۵ روز است. باشگاه اما برای اینکه برای جدایی احتمالی مرد کروات توجیهی داشته باشد، مدام از مهلت دو هفته‌ای برانکو می‌گوید تا فرداروز اگر او رفت، بگوید مهلتش هنوز تمام نشده بود و به جای اینکه خودش با هواداران عصبانی پرسپولیس طرف شود، برانکو را مقابل آنها قرار دهد.

پیشنهاد تمدید ۵ ساله قرارداد را هم به همین منظور مطرح کردند. درست همان موقعی که رییس هیات مدیره‌ به‌خاطر تلاش برای بی‌ارزش جلوه دادن عملکرد برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس مورد انتقاد قرار گرفت، آقای مدیرعامل به یکباره بحث را عوض کرد و از پیشنهاد باشگاه به برانکو برای امضای یک قرارداد سه ساله جدید خبر داد.

جالب اینکه حتی بعد از رفتن برانکو هم روی سایت‌شان نوشتند: «یکی از موضوعات مهم جلسه صبحگاهی مدیرعامل باشگاه با برانکو، پیشنهاد تمدید قرارداد بلندمدت به مدت ۵ سال بود. ایرج عرب با عنایت به اینکه برانکو یک فصل دیگر (۹۹-۹۸) با پرسپولیس قرارداد دارد، پیشنهاد تمدید را که به تأیید و تأکید هیات مدیره هم رسیده به سرمربی سرخ‌پوشان ارائه کرد و از او خواست در تعطیلات، نسبت به ارائه برنامه همکاری بلندمدت ۵ ساله اقدام نماید.»

غافل از اینکه مشکل برانکو چیز دیگری است. او نه در هیات مدیره خواهان دارد و نه حتی می‌تواند مطالباتش را از باشگاه بگیرد وگرنه که گفته بود اگر چهار تا بازیکن مورد نیاز تیم را بخرند، قراردادش را هم تمدید می‌کند. هر چند وقتی سه هفته پیش از پایان لیگ هجدهم سراغ بودجه فصل بعد را گرفت تا بر اساس آن فهرست تیمش را بنویسد، مخالفانش در هیات مدیره پاسخ دادند: «ببینیم اصلا قهرمان می‌شوی و فصل بعد هم هستی که می‌خواهی فهرست بدهی!» کسی چه می‌داند؟ شاید همین یک جمله، او را این‌طور برای بازنگشتن بی‌تاب کرده باشد.

 لیستی در کار نیست

چیزی که باشگاه پرسپولیس بعد از آخرین دیدار و مذاکره مدیرعامل با برانکو منتشر کرد، این گزارش کوتاه بود: «صبح سه‌شنبه و پیش از بازگشت برانکو به کرواسی، ایرج عرب جلسه‌ای امیدوارکننده را با او برگزار کرد. در این جلسه مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس آخرین هماهنگی‌ها را در خصوص پرداخت مطالبات، فهرست بازیکنان مورد نیاز و مهمترین مساله که تمدید قرارداد بلندمدت است، انجام دادند. باشگاه با موافقت برانکو تاریخی را جهت پرداخت مابقی مطالبات او و تسویه با کادرفنی مشخص کرد. همچنین برانکو فهرست بازیکنان مورد نیازش را کتبا به مدیرعامل باشگاه ارائه کرد تا نسبت به جذب آنها اقدام شود. در ادامه، برانکو برنامه شروع تمرینات را اعلام کرد و دو طرف در مورد فهرست اعضای تیم برای اردوی کانادا به جمع‌بندی رسیدند.»

واقعیت اما چیزی است که در گزارشِ سایت باشگاه اشاره‌ای به آن نشده. اینکه اولا برانکو ایوانکوویچ فهرست تیم فصل آینده را به مدیرعامل نداده و تنها در واکنش به اصرارهای او، چند بازیکن را برای خرید معرفی کرده است. در واقع از آن فهرست کتبی که باشگاه ادعا کرده، خبری نیست و برانکو بر خلاف فصل‌های گذشته لیستش را به صورت شفاهی برای پرسپولیسی‌ها خوانده.

حال آنکه اگر بنا به اعلام فهرست بود، این کار با توجه به عرف، باید با اعلام کتبی و طبق برنامه (لیست ابتدایی و ثانویه) صورت می‌گرفت و در نهایت امضای سرمربی را هم پای آن می‌دیدیم. اتفاقی که در پرسپولیس رخ نداده و مدیران باشگاه هم تا اینجای کار همه چیز را وارونه تعریف و طوری جوسازی کرده‌اند که بعد از جدایی احتمالی برانکو، بتوانند او را مقصر جلوه بدهند.

 قرارداد مشروط

عجیب است که این همه بند و تبصره چسبانده‌اند به آخرین قرارداد برانکو ایوانکوویچ. قراردادی که در دوره مدیریت حمیدرضا گرشاسبی تمدید شد و اتفاقا از همه قراردادهای قبلی برانکو محکم‌تر بود. البته که حق فسخ هم در این قرارداد گنجانده شده اما به شرطی که حقوق برانکو سر وقت پرداخت نشود. در واقع به طور واضح در قرارداد این مربی آمده که حتی با یک بار تأخیر در پرداخت حق و حقوقش به مدت یک ماه می‌تواند یکطرفه فسخ کند.

این تنها شرط قرارداد برانکو ایوانکوویچ است که اتفاقا گرشاسبی درباره‌اش گفته: «اینکه گفته می‌شود ‌بندی برای فسخ قرارداد برانکو وجود دارد، باید بگویم این به تعهدات طرفین برمی‌گردد. باید ببینیم باشگاه پرسپولیس چقدر به برانکو پرداختی داشته که به او حق فسخ بدهد.» حالا جالب است که برای مقابله با برانکو، از عبدالصمد ابراهیمی به‌عنوان کارشناس حقوقی نقل‌قول کرده‌اند که «مربیان مشمول بند سیزده و چهارده آیین‌نامه مقررات نقل و انتقالات فیفا نمی‌شوند و فقط بازیکنان هستند که در صورت دریافت نکردن یک ماه از قرارداد خود می‌توانند اقدام به فسخ یکطرفه کنند.»

پرسش این است که مربیان چه فرقی با بازیکنان دارند که چنین حقی از آنها گرفته شده و این جداسازی را فیفا چطور انجام داده؟ گذشته از آن، چه بازیکن و چه مربی بر اساس قراردادشان عمل خواهند کرد و برانکو هم طبق همان ‌بندی که در قراردادش آمده و به او حق فسخ داده، می‌تواند یک سال باقی مانده از قرارداد خود با باشگاه پرسپولیس را بی‌اعتبار اعلام کند و برود بی‌آنکه به پرداخت خسارت مجبور باشد.

جالب‌تر اما این ادعاست که برانکو با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو به باشگاه پرسپولیس، آزاد می‌شود. گفته‌اند این مورد هم در قرارداد برانکو ایوانکوویچ آمده که البته چنین ادعایی واقعیت ندارد. تنها یک بند در قرارداد سرمربی پرسپولیس وجود دارد که به او حق فسخ می‌دهد و آن هم تأخیر در پرداخت حق و حقوق اوست.

 الاهلی در انتظار فسخ قرارداد با پرسپولیس

بهترین پیشنهاد را برانکو ایوانکوویچ از باشگاه الاتحاد دریافت کرده بود. حالا اما باشگاه الاهلی روی دست هموطنش بلند شده و پیشنهادی برای مرد کروات فرستاده، چشمگیرتر از آن قرارداد سه ساله که الاتحاد تضمین کرده بود کل پولِ سال اولش را موقع امضای قرارداد به حساب برانکو واریز کند. قیمتی که الاهلی برای قرارداد با برانکو تعیین کرد، خیلی جذاب‌تر و دندان‌گیرتر بود: دو میلیون و هفتصد هزار دلار.

این پیشنهاد را سرمربی پرسپولیس با توجه به وعده‌ای که از مدیران این باشگاه گرفته، پنهان کرده بود اما خبرگزاری «اهداف» امارات افشایش کرد. با انتشار این خبر که برانکو ایوانکوویچ در آستانه عقد قرارداد با باشگاه الاهلی عربستان قرار دارد. توئیترِ این خبرگزاری در توضیح خبرش به یک سال باقیمانده از قرارداد برانکو با پرسپولیس هم اشاره کرده اما مدعی شده که این مربی کروات به‌خاطر پرداخت نشدن مطالبات خود و دستیارانش باشگاه را تهدید به شکایت و سپس تهران را ترک کرده است.

خبر تکمیلی را الدیره منتشر کرد: «سرمربی پرسپولیس در فاصله بسیار کمی تا توافق نهایی با الاهلی عربستان و امضای تفاهمنامه کاری با این باشگاه قرار گرفته است. این مربی کروات همانی است که از سال 2015 در لیگ برتر ایران فعالیت می‌کند و فصل پیش پرسپولیس را تا مرحله آخر لیگ قهرمانان آسیا پیش برد.»

واقعیت، چیزی جز این نیست و برانکو همانطور که رسانه‌های اماراتی خبر داده‌اند، برای مذاکره با الاهلی حتی مسیر بازگشتش به کرواسی را تغییر داد. او که چمدان‌ها و وسایل شخصی‌اش را چند روز پیش از فینال جام حذفی به کرواسی فرستاده بود، این بار به جای ترکیه راهی امارات شد. سفری برای مذاکره با نماینده باشگاه الاهلی عربستان که حالا شاهزاده منصور بن مشعل عضو هیأت مدیره این باشگاه با خوشبینی از نتیجه آن سخن گفته است: «تا حدود زیادی با سرمربی جدید خود به توافق رسیده‌ و قرارداد اولیه را هم امضا کرده‌ایم. خدا را شکر او مربی‌ با کارنامه درخشان است. الان هم می‌توانیم نام این مربی را اعلام کنیم اما از ما خواسته تا پایان قراردادی که با تیم کنونی‌اش دارد، از او نام نبریم.»

رسانه‌های عربستان هم تازه از اینجا وارد ماجرا شدند و توئیتر «سعودی 360» از امضای قرارداد برانکو با الاهلی در روز پنجشنبه خبر داد: «باشگاه الاهلی قرارداد اولیه‌ای با برانکو ایوانکوویچ امضا کرده است. این مربی کروات قرار است در راستای فسخ قراردادش با باشگاه پرسپولیس با توافق طرفین اقدام کند.»

 برانکو پول می‌خواهد، باشگاه دنبال توجیه

حرف‌های تکراری مدیرعامل پرسپولیس درباره تلاش برای پرداخت مطالبات برانکو و دستیارانش و همینطور فهرست گرفتن از سرمربی دیگر جذابیتی ندارد. با این حال او مدام تکرارش می‌کند و البته فراموش نمی‌کند که هر بار آن مهلت دو هفته‌ای را که در واقع ۵ روزه‌ است، یادآوری کند تا بعدها بتواند جدایی احتمالی برانکو را توجیه کند. فعلا اما تا خودِ برانکو نرفته سراغ گزینه فسخ یک‌طرفه، ادعا می‌کند که باشگاه گزینه دیگری ندارد. حال آنکه خودش بهتر از هر کسی می‌داند که اگر دست به جیب نشود، پرسپولیس برانکو را از دست خواهد داد.

برای تسویه حساب با مرد کروات، باشگاه باید ۶۲۰ هزار یورو بپردازد و دستیاران او هم ۱۰۰ هزار یورو طلبکارند که قرار شده برانکو شماره حساب خود را برای باشگاه پرسپولیس ایمیل کند و آنها هم بدهی‌شان را بپردازند اما کی؟ مهلت ۵ روزه‌ای که برانکو به پرسپولیس داده از سه‌شنبه آغاز شده؛ دقیقا روزی به پایان می‌رسد که آقای مدیرعامل قرار است در نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران باشد.

چهار روزِ ابتدایی مهلت برانکو همزمان شد با تعطیلات ایران و بانک‌های اروپا هم شنبه و یکشنبه و حتی دوشنبه که یکی از عیدهای مذهبی مسیحیان است، تعطیلند. بعد از این تعطیلات هم اگر پول را واریز کنند، وارد شدنش به حساب برانکو تا چهارشنبه طول می‌کشد. یعنی با یک حساب سرانگشتی باید بگوییم برانکو رفت که دیگر برنگردد. این چند روز را هم به‌خاطر پرسپولیس صبر می‌کند اما حتی اگر روز ششم یعنی یک روز بعد از پایان مهلتش به باشگاه کل مطالبات او را پرداخت کنند، بازنخواهد گشت. و بازنگشتنش وقتی برای هواداران غیر قابل تحمل‌تر خواهد شد که بدانند باشگاه پرسپولیس باقیمانده مطالباتش از ای‌اف‌سی را هم همین یکی دو هفته‌ پیش دریافت کرد اما شاید نخواست آن را برای برانکو هزینه کند.

کنفرانسی برای توجیه

این عادتِ باشگاه پرسپولیس است که حرف و عملش با هم یکی نباشد. از یک طرف برانکو را فراری می‌دهد و از طرف دیگر او را سرمربی فصل آینده‌اش معرفی می‌کند. درست موقعی که حرف و حدیث‌ها درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ به اوج رسید و فریاد اعتراض هواداران آسمان را پر کرد، باشگاه بیانیه‌ای نوشت و از ادامه همکاری با برانکو دست‌کم برای یک فصل دیگر خبر داد: «در پی شایعات منتشر شده در روزهای اخیر درباره شرایط کار برانکو ایوانکوویچ و ابراز نگرانی‌های هواداران، در راستای اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به هواداران عزیز و رسانه‌های محترم، اعلام می‌دارد همانطور که پیش از این مورد تأکید بوده است، آقای برانکو ایوانکوویچ به مدت یک فصل دیگر تحت قرارداد با باشگاه پرسپولیس است. این مدت قرارداد با اجرای توافق رسمی دو طرف مبنی بر پرداخت معوقات و مطالبات به ایشان، به اجرا در خواهد آمد. اقدامات باشگاه در این راستا در حال انجام است و هواداران از این بابت نگران نباشند. البته تصمیم باشگاه فقط برای حفظ سرمربی در مدت این یک سال نیست، بلکه مصمم به اجرای قراردادی بلند مدت هستیم که پیشنهاد آن را به آقای برانکو ارائه کردیم. پیگیری برای این منظور پس از اجرای توافق در روز‌های آینده به شکل جدی دنبال می‌شود.»

خبر بعدی‌شان اما از این هم جالب‌تر بود وقتی در مورد نشست فوق‌العاده هیات مدیره برای تسویه مطالبات سرمربی کروات اطلاع‌رسانی کردند. سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت که هیات مدیره در راستای اجرای توافق رسمی بین باشگاه و برانکو مبنی بر تسویه مطالبات سرمربی ظرف دو هفته از زمان توافق، روز شنبه تشکیل جلسه خواهد داد. منظورشان از شنبه‌ همین امروز است. یعنی آخرین روز از مهلتِ برانکو به پرسپولیس برای پرداخت مطالبات معوقه‌اش. باشگاه اگر تا پایان شنبه و شاید هم یکشنبه به آخرین وعده‌اش در قبال برانکو ایوانکوویچ عمل نکند، مرد کروات فسخ قراردادش را اعلام خواهد کرد. در چنین شرایطی جالب نیست که مدیرعامل باشگاه نخستین کنفرانس خبری خود را برای یکشنبه هماهنگ کرده است؟ برای همان روزی که احتمالا خبر فسخ قرارداد برانکو را هم از زبان خودش خواهیم شنید و شاید پایانی باشد بر روزهای خوش پرسپولیس.

 

ایران ورزشی

۹۹ ۱۶  
آی اسپورت
2019-06-08 16:18:00
نظر دهید

۱۶ نظر
مدرسان پژوهش
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۳۵
پیج های هواداری چیکا میکنید، توروخدا هرکی این کامنت رو میخونه بگوش پیج های هواداری برسونه...بوی توطئه میاد...این چهارسالی که برانکو سرمربی تیم بود اونقد بهمون خوب و خوش گذشت که حالا که خبر رفتنش شده ورد زبونا، یک چیزی ته دلمون خالی میشه و با خودمون میگیم نکنه که نمونه...نویسنده این گزارش درست میگه...بهونه اصلی پول نیست...ممکنه باشگاه بی پول باشه اما مساله اصلی پول نیست ...یک عزمی توی هیئت مدیره است که برانکو نمونه...انگار که با بودن برانکو، بخور بخورشون قطع میشه...مساله اصلی جاه طلبی و خودخواهی یکسری به اصطلاح مدیره که تنها بفکر خودشونن.
سامان
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۲۰
فقط همینطوری میتونن پرسپولیس رو متوقف كنن تا كیسه كشای بدبخت حقیر بتونن یه نفسی بكشن با پاشوندن كادر فنی و فراری دادن بازیكنا این كار رو میكنن كه سابقه قبلی هم داره یادمون نرفته بعد از قهرمانی قطبی فصل بعدش كه تیم میرفت با قطبی شخصیت كاملی پیدا كنه چطور اون همه حاشیه و قطبی رو فراری دادن بعد از اون هم سریال حاشیه ها سالهای سال ادامه داشت دیگه طاقت ندارن اقایی پرسپولیس رو ببینن هر كاری میكنن كه این تیم زیر و رو بشه
سعید
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۰۱
صددرصد بوی توطئه میاد وزارت فدراسیون نمیخان ثبات در پرسپولیس باقی بمونه و در هیچ شرایطی پرسپولیس قهرمان بشه نمیخان قهرمانی پرسپولیس بشه 4 میخان مربی برای استقلال بیارن پرسپولیس رو دست افشین قطبی بسپارن که کارنامه مزخرف داره و ده سال بیشتره فقط حرف میزنه هیچ کجا کارنامه درخشانی بجز شکست نداشته
چون نمیخان به جانبداری متهم بشن دلشون میخاد قهرمانی به نوبت باشه نه با لیاقت استقلال یا پرسپولیس
برای استقلال پول دارن که استراماچونی رو بیارن ولی برای برانکو نه
محسن خلیلی بی تجربه هم میخاد به کسی که خیلی نزدیکه رو بیاره باشگاه
ما دل شیر قطبی رو نمیخایم

سعید
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۰۱
صددرصد بوی توطئه میاد وزارت فدراسیون نمیخان ثبات در پرسپولیس باقی بمونه و در هیچ شرایطی پرسپولیس قهرمان بشه نمیخان قهرمانی پرسپولیس بشه 4 میخان مربی برای استقلال بیارن پرسپولیس رو دست افشین قطبی بسپارن که کارنامه مزخرف داره و ده سال بیشتره فقط حرف میزنه هیچ کجا کارنامه درخشانی بجز شکست نداشته
چون نمیخان به جانبداری متهم بشن دلشون میخاد قهرمانی به نوبت باشه نه با لیاقت استقلال یا پرسپولیس
برای استقلال پول دارن که استراماچونی رو بیارن ولی برای برانکو نه
محسن خلیلی بی تجربه هم میخاد به کسی که خیلی نزدیکه رو بیاره باشگاه
ما دل شیر قطبی رو نمیخایم

.
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۴۲
نگو عزیزم وزارا نمیخواد.چون هرچه پرسپولیس تو این سه سال داره از برکت توجهات ویژه وزارت بوده که حتی تیم ملی هم‌ بخاطرش نابود کردند
۲
سعید . پوریا
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۱۲
دقیقا همینه
بازی داماش آخرین بازی آقا... بود و متاسفانه پرسپولبس اسیر یه تلخی بی پایان شد این‌ چهار سال و اندی یه خواب یه خواب شیرین که دیگه تموم شد و ما الان بیداریم و من مطمئنم که یکی از گزینه های باشگاه دایی هست ...همه چی برگشت سر جاش به همین سادگی
حسین اهوازی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۴۹
نکنه فکر کردید واقعا برانکو پرسپولیسیه ؟ نه بابا جون اون فقط بخاطر پول کار میکنه ولی با وجدان و با شرفه
اگه استقلال بیشتر از پرسپولیس بهش پول میداد سینه زنان میومد استقلال
۳
خطاب به مدرسان پژوهش!
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۴
انگار که با بودن برانکو بخور بخورشون قطع میشه؟؟!؟؟!
وای که باید خندید به حماقت امثال شما،دلال کروات خودش از بخور بخور ترین افراد بوده و هست،ماجرای بلیت فروشی دخترشو و موارد دیگه رو همه یادشونه ابله
۴
اسی پرسپولیسی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۳
دیگه هر چی مدیرعامل و سرپرست عوض کردن دیدن خبری نشد الان دیگه مستقیم ستون تیمو میخوان بردارن تا این دژ رو خراب کنن، درضمن من اگه جای برانکو بودم حتما میرفتم چرا باید اینهمه نامردی و ریاکاری رو تحمل میکردم
۴
اسی پرسپولیسی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۴
دیگه هر چی مدیرعامل و سرپرست عوض کردن دیدن خبری نشد الان دیگه مستقیم ستون تیمو میخوان بردارن تا این دژ رو خراب کنن، درضمن من اگه جای برانکو بودم حتما میرفتم چرا باید اینهمه نامردی و ریاکاری رو تحمل میکردم
۲
اسی پرسپولیسی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۴
دیگه هر چی مدیرعامل و سرپرست عوض کردن دیدن خبری نشد الان دیگه مستقیم ستون تیمو میخوان بردارن تا این دژ رو خراب کنن، درضمن من اگه جای برانکو بودم حتما میرفتم چرا باید اینهمه نامردی و ریاکاری رو تحمل میکردم
۲
اسی پرسپولیسی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۴
دیگه هر چی مدیرعامل و سرپرست عوض کردن دیدن خبری نشد الان دیگه مستقیم ستون تیمو میخوان بردارن تا این دژ رو خراب کنن، درضمن من اگه جای برانکو بودم حتما میرفتم چرا باید اینهمه نامردی و ریاکاری رو تحمل میکردم
۳
اسی پرسپولیسی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۴
دیگه هر چی مدیرعامل و سرپرست عوض کردن دیدن خبری نشد الان دیگه مستقیم ستون تیمو میخوان بردارن تا این دژ رو خراب کنن، درضمن من اگه جای برانکو بودم حتما میرفتم چرا باید اینهمه نامردی و ریاکاری رو تحمل میکردم
۲
پرسپولیس
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲
تمام هوادارای عزیز پرسپولیس یکشنبه جلو وزارت ورزش تا حقمون رو بگیریم
۹
رحیم
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۴۳
گداها
۲
احسان تاجی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۴۶
مافیای فاسد و دزد لنگ برانگوه رو نگه میداره اینا همش فیلم لنگیاست!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر