فهرست
آنالیز گل‌های خورده انگلیس: هارت بی تقصیر بود
آنالیز گل‌های خورده انگلیس: هارت بی تقصیر بود

آنالیز گل‌های خورده انگلیس: هارت بی تقصیر بود

آی اسپورت- نایجل مارتین، دروازه‌بان سابق انگلیس‏، در گفتگو با دیلی اکسپرس درباره دوگلی که انگلیس در بازی با اسکاتلند خورد توضیح داده و معتقد است این دو گل‌ها اصلا روی اشتباهات جو هارت زده نشدند. در زیر توضیحات او برای متیو دان را بخوانید:

در صحنه هر دو گل جو هارت همه تلاشش را کرد. اریک دایر، یکی از بازیکنان دیوار دفاعی او در یک خط مستقیم با توپ و تیر دروازه قرار داشت. یک بازیکن بلند، کریس اسمالینگ، در کنار او بود و برای ضربه کاشته اول هارت حتی هری کین را هم برای احتیاط در کنار او قرار داده بود. دو بازیکنی که در اطراف دیر بودند کاملا استاندارد بودند. خودش را هم در مسیری قرار داد که نفر بعدی دیوار دفاعی باید قرار می‌گرفت. در نتیجه دید خوبی نسبت به توپ داشت. اما ظالمانه است، اگر زمان زده شدن ضربه دید خوبی نداشته باشی خیلی سخت است که سریع واکنش نشان دهی.

زودتر از زده شدن توپ هم نمی‌شود پرید و معمولا بزرگ‌ترین اشتباهی که دروازه‌بانان انجام می‌دهند این است که زود واکنش نشان می‌دهند و اجازه می‌دهند توپ گل شود. بازیکنان اسکاتلند سعی کردند مانع دید او شوند، اما باز هم هارت به اندازه کافی به موقع واکنش نشان داد. پس چطور گریفیتس به راحتی گل زد؟

در نگاه اول گل اول بازی خیلی ساده به نظر می‌رسد. دوباره نگاه کنید. دیوار به نظر فاصله زیادی دارد و داخل محوطه جریمه است. وقتی او دومین ضربه را از موقعیتی مشابه زد، بازیکنان انگلیس می‎توانستند در اطراف محوطه جریمه باشند. این روزها که داورها جای خط دفاعی را با اسپری مشخص می‌کنند اگر رعایت نکنی حتما جریمه می‌شوی. اما این مربوط به داور است که درست تصمیم بگیرد.

مشکل دیگر هم این بود که به بازیکنان انگلیس گفته بودند نپرید. با یک پرش مناسب قد دیوار دفاعی می‌تواند بلندتر شود، اما آن‌ها ترسیدند بپرند و بازیکن اسکاتلند توپ را از زیر خط دفاعی به سمت دروازه بزند.

پس تصمیمات اشتباه بوده است. این که دیوار دفاعی‌ات فاصله زیادی از توپ داشته باشد و قدش هم به اندازه کافی نباشد هر دروازه‌بانی به راحتی می‌‎تواند مغلوب شود. پس مسائل جانبی باعث شدند هارت دو بار دروازه‌اش را باز شده ببیند.

در ضربه کاشته دوم هم دیدید که همه سعی می‎کردند به بازیکنان خط دفاعی بگویند که باید بپرید. اما صحنه آهسته نشان می‌دهد توپ از کنار گوش کریس اسمالینگ رد می‌شود. همیشه این احتمال وجود دارد که دروازه‌بان به سمت اشتباه بپرد. اما بازیکنان می‌دانند که همیشه باید سر، صورت، گوش و هر قسمتی از بدن را که می‌توانند مقابل توپ قرار دهند. پس دوباره توپی که می‌توانست متوقف شود به سمت دروازه هارت رفت و سرعتش هم برای مهار خیلی زیاد بود.

 

 

۱    
آی اسپورت
2017-06-12 18:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر