فهرست
می‌خواهید فوتبال برای همیشه تعطیل شود؟
می‌خواهید فوتبال برای همیشه تعطیل شود؟

می‌خواهید فوتبال برای همیشه تعطیل شود؟

آی‌اسپورت- نوشتن از فاجعه‌بار بودن ویروس کرونا در چند سطر و چند صد کلمه، کار ساده‌ای نیست. جان عزیزانی که به دلیل مبتلا شدن به این ویروس گرفته شد و آنهایی که در لحظات پرالتهاب همه‌گیر شدن این بیماری در بیمارستان‌ها اسیر شدند، اتفاقاتی نیستند که به همین سادگی فراموش شوند.

بگذریم از تمام آنچه در آن روزهای پراسترس دیدیم و قرنطینه شدیم؛ چرا که تکرار مکرارت باعث نمی‌شود کرونا از بین برود. به نظر می‌رسد دنیا به این نتیجه رسیده تا کشف واکسن کرونا، مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به جنگ این ویروس لعنتی بروند؛ متوقف شدن کل زندگی به بهانه کرونا امکان‌پذیر نیست.

بهداشت فردی و جمعی طبعاً هیچ ربطی به کرونا ندارد؛ بلکه تحت هر شرایطی باید بهداشت را رعایت و از اشاعه بیماری‌های مختلف جلوگیری کرد. این که چند تیم لیگ برتری در آستانه آزادسازی تمرینات گروهی از ابتلای چندین بازیکن به کرونا خبر داده‌اند فضای فوتبال را وارد یک شرایط پراسترس دیگر می‌کند. لابد توقع چنین تیم‌هایی که عملاً با فدراسیون فوتبال و ارگان‌های مختلف نامه‌نگاری کرده‌اند تعطیلی کامل رقابت‌های این فصل است.

گیریم که فوتبال در این فصل تعطیل و لیگ هم نیمه‌کاره رها شد اما با لیگ بعدی که خیلی هم زود باید شروع شود چه می‌کنید؟ لیگ فصل آینده را هم دوست دارید تعطیل کنند؟

آنهایی که بابت مبتلا نشدن بازیکنان و کادر تیم‌ها از نهادهای نامشخص تضمین می‌خواهند، اگر تاریخ شروع لیگ بعدی مرداد ماه یا شهریور سال جاری باشد چه تضمینی برای از بین رفتن کرونا و ادامه رقابت‌های فوتبال می‌دهند؟ یعنی دیگر در لیگ بعدی با این بیماری مواجه نخواهیم شد و بال و پر کرونا قیچی می‌شود؟

این لیگ مشخص نیست چه سرنوشتی پیدا می‌کند اما قدر مسلم، فوتبال را نمی‌شود به بهانه کرونا تا آخر دنیا تعطیل کرد؛ این نکته‌ای بدیهی است که هم تیم‌های معترض به ادامه رقابت‌های لیگ از آن مطلع هستند و هم معترضان به شروع مجدد بازی‌ها زیر و بم آن را می‌دانند.

۱۴    
آی اسپورت
2020-05-29 16:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر