فهرست
چشم و هم‌چشمی جپاروف و تیام؛ معضل استقلال
چشم و هم‌چشمی جپاروف و تیام؛ معضل استقلال

چشم و هم‌چشمی جپاروف و تیام؛ معضل استقلال

آی اسپورت - استقلال اردوی آماده سازی پیش فصل خود را در ترکیه سپری می کند اما لشکری از غایبان در اردوی این تیم باعث شده تا شفر رضایت چندانی از وضعیت تیمش نداشته باشد.در این بین شاید سرشناس‌ترین غایبان استقلال در این اردو، دو بازیکن خارجی فصل قبل یعنی مامه باباتیام و سرور جپاروف باشند. اما ماجرای تمدید قرارداد این دو بازیکن هنوز در هاله‌ای از ابهام است؛ موضوعی که باعث شده تا مدیرعامل استقلال هم راهی ترکیه شود تا در مذاکره با مدیربرنامه‌های این دو بازیکن، تکلیف نهایی آنها مشخص شود.

تیام سال گذشته با عقد قراردادی به مبلغ ۶۵۰ هزار دلار به مدت یک فصل و نیم به استقلال آمد. مهاجم گلزن استقلالی‌ها اما بعد از اتمام لیگ راهی کشورش شد و اعلام کرد تنها در صورت افزایش رقم قراردادش حاضر است برای سال بعد با استقلال توافق کند. او که با گلزنی در دیدارهای حساس برای استقلال، محبوب هواداران هم شده بود اعلام کرد چند پیشنهاد از قطر، کویت و امارات دارد که حاضرند پول بیشتری به او بدهند. همین مسئله باعث شد تا مذاکرات استقلال با این بازیکن وارد مرحله جدیدتری شود و در نهایت این بازیکن اعلام کرد در صورتی که باشگاه مالیات او را پرداخت کند و رقم قراردادش را به ۸۵۰ هزار دلار افزایش دهد به تهران خواهد آمد.

در همین شرایط بود که جپاروف، هافبک میانی استقلال که حالا با جدایی امید ابراهیمی تبدیل به مهره کلیدی برای تیم در این پست شده است،نیز با اطلاع از شرایط مذاکره تیام با استقلالی‌ها، اعلام کرد که او هم در صورت افزایش رقم قراردادش می‌تواند در استقلال بماند و در غیر اینصورت چند پیشنهاد دیگر از لیگ ایران دارد که به آنها فکر خواهد کرد. جپاروف هم که سال قبل قراردادی ۳۶۰ هزار دلاری با استقلال داشت حالا خواهان افزایش دستمزدش شده است. موضوعی که به شدت کار استقلالی‌ها را، باتوجه به اینکه ارز دولتی هم به باشگاه‌ها تعلق نمی گیرد، سخت کرده است.

از همین رو، افتخاری راهی ترکیه شده تا در مذاکره با مدیربرنامه‌های این دو بازیکن، آنها را مجاب به حضور دوباره در استقلال با قراردادهای نه چندان سنگین کند. باید دید این شرایط پیچیده در نهایت به نفع استقلالی‌ها به پایان می‌رسد یا استقلال، که در فصل نقل و انتقالات نتوانسته انتظارات هوادارانش را برآورده کند دو مهره تاثیرگذارش را از دست می‌دهد.

 

90TV

۵ ۴  
آی اسپورت
2018-07-14 12:47:00
نظر دهید

۴ نظر
حمید
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
دلار میخان به وزیر و بانک مرکزی بگید سر کیسه را بیشتر شل کنن
####
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
خودشون کاری کردن که همه بازیکنان تیم در مقابل هم قرار بگیرن و دودستگی به وجود بیاد اونوقت دو روز یک بار دم در وزارت ورزش هستن اینو در نظر بگیرید که افتخاری و زمانی بارها گفتن مشکل مالی نداریم
حسين
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۰
ارز خارجى دولتى از همان جايى مياد كه 500 000 قبلى آمد
Amir
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
وزیر ورزش: لابد اینم تقصیر منه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر