فهرست
از ایویچ تا ویلموتس
از ایویچ تا ویلموتس

از ایویچ تا ویلموتس

آی اسپورت - فوتبال راه خودش را مى رود و مردمانى که در فوتبال دست اندرکارند، کار خودشان را مى کنند! سنبه نا اهلان، پرزورتر است! نتیجه این تباین، هم در تیم ملى مشخص است و هم در بازى هاى باشگاههاى ایران در لیگ آسیا! در لیگ آسیا، بازندگانى هستیم به تقصیر! بازندگانى همیشگى! در لیگ خودمان هم، هر سال دریغ مى خوریم از پارسال! بازى هاى "وا"رفته تر، بازى هاى بى کیفیت‌تر و البته گرانتر؟!

فوتبال ایرانى که باید از خود ویژگى هاى متعددى برخوردار باشد، فعلا محل نزاع کسانى است که در پى حشمت و جاه و نه غم فوتبال، به این وادى آمده اند: سوداگرى در فوتبال! سوداگرى با فوتبال! درصد و پورسانت! در این میان، آنچه به جایى نرسید علم است، دانش است، تجربه است و پرورش استعدادهاى کشف شده و کشف نشده است! فوتبال ایرانى ما، با نزول سطح مواجه است، با نزول سلیقه هم، با سهل انگارى بجاى مشکل پسندى!

اینکه استقلال همه چیز دارد و به جایى نمى رسد، اینکه تراکتور دور خودش مى چرخد، اینکه خوزستانى‌ها مکانى در آفتاب ندارند، اینکه سپاهان -و پیشتر هم ذوب آهن- با یک بُعد از همه ابعاد خود وارد کارزار مى شود و به لطف بازى تک بعدى اش موفق هم مى شود، اینکه پرسپولیس با کمى نظم و اندکى ترتیب بازى هاى خود را مى برد و در حساس‌ترین روزها، دو امتیاز-دو امتیاز تا ١٠-٨ امتیاز از دست مى دهد و باز هم پیشتازى اش دست نمى خورد، نشانه چیست؟ در این میان، فقط پدیده را متفاوت مى بینیم و این اواخر ذوب آهن را و با غمض عین، نفت آبادان را!

بى دلیل نیست که سالى یک میلیون و سیصد هزار دلار را تقدیم ویلموتس مى کنیم و احساس زرنگى هم برمان داشته! ما از ایویچ و بلازوویچ و حتى از برانکو، به ویلموتس مى رسیم و خیال مى کنیم که در حال پیشرفتیم! دورنماى فوتبال ما، خوش نما نیست! تسلط نااهلى و سطحى نگرى، کار خودش را کرده است!

 

خبر ورزشی 

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-05-15 09:45:00
نظر دهید

۳ نظر
خوزستانی
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۲۳
آقای ویلموتس عزیز به ایران
خوش آمدی
خوش هاتی
خش اویدی
اهلا وسهلا
Bienvenue
Welcome
۲
amir
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۵۰
این لارودی خجالت نمیکشه اسم ایوویچ رو میاره؟ مگه همین تو نبودی که تو ابرار ورزشی می‌نوشتی جلال طالبی از ایوویچ مربی بهتریه؟ مگه آخر زیر آبش رو نزدی که طالبی بی وجود سرمربی تیم ملی بشه؟ مگه تمرین‌های بدنسازی ایوویچ که باعث موفقیت‌مون تو جام جهانی شد رو مسخره نمی‌کردی؟ مگه تو ابرار ورزشی برای استانکو تیتر نزدی تعویض صفر با صفر؟- وقتی جای یورگن گده اومد- تو شرم نمی‌کنی پیرمرد پرحاشیه‌ی دلال؟ هر مربی خارجی‌ای اومد جلوش جبهه گرفتید. کارنامه استانکو و ایوویچ تو فوتبال ایران روشنه. کارنامه تو و شاگردهای دلال‌ات مثل کاس نژاد و راهبر هم روشن.
۳
nima bagheri
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۰۸
ویلموتس بدتیرن گزینه بود بدترین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر