فهرست
پارس جم2-1نفت آبادان/ کامبک بوشهری‌ها
پارس جم2-1نفت آبادان/ کامبک بوشهری‌ها

پارس جم2-1نفت آبادان/ کامبک بوشهری‌ها

آی‌اسپورت- پارس جنوبی جم در حالی که با یک گل از نفت آبادان عقب افتاده بود در نیمه دوم دو بار دروازه مهمان‌اش را باز کرد تا همچنان پا به پای تیم های صدرجدولی امتیازها را جمع کند.

هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر، ساعت 20:45
ورزشگاه: تختی جم   تماشاگر: 12 هزار نفر
داور: سید حسین زرگر کمک:  فرزاد بهرامی و فرهاد مروجی

 


پارس جنوبی جم


 

محسن فروزان، حامد نورمحمدی، مجتبی لطیفی، امید سینگ، ابراهیم صالحی(احسان تاییدی 51)، مهدی زبیدی(58 علی دشتی)، حسین پورامینی، میثم تیموری، میثم نقی زاده، فرشاد محمدی مهر و آلویس نانگ(فرشاد سالاروند 90)
سرمربی: تارتار

 


صنعت نفت آبادان


 

ناصر سالاری، مرتضی اسدی، حسین بغلانی، حسین ساکی، محسن حمیدی(59) علی عبدالله زاده)، مگنو باتیستا، آگوستو سزار، کرار جاسم، محمد شادکام، فرید بهزاد کریمی (78مسلم مجدمی) و لوسیانو پریرا (54 امید جهانبخش)
سرمربی: فراز کمالوند

 

 

اخطار


 

میثم تیموری(24) - فرشاد محمدی‌مهر(26) پارس جنوبی جم

محمد شادکام(29) صنعت نفت آبادان

 


شرح گل:

 


0ـ 1 (صنعت نفت آبادان): دقیقه 2 ضربه ایستگاهی جاسم کرار به لوسیانو پریرا رسید و او با ضربه سر کوبنده توپ را وارد دروازه محسن فروزان کرد.

1 ـ 1 (پارس جنوبی جم): دقیقه 63 ضربه ایستگاهی امید سینگ در یک رفت‌وبرگشت به حامد نورمحمدی رسید و او با ضربه سر این توپ را روانه دروازه صنعت کرد.

 

 

 

شرح بازی:
صنعت‌نفت آبادان بازی برده مقابل پارس جنوبی جم را با شکست عوض کرد.

رویارویی تیم‌های جنوبی بالانشین جدول لیگ برتر از همان دقایق ابتدایی پرهیجان دنبال شد و صنعت‌نفت که با آرایش تهاجمی به میدان آمده بود، خیلی زود دروازه‌ی میزبان را توسط لوسیانو پریرا گشود. 

پارس جنوبی که نمی‌خواست اولین باخت فصل را در مقابل تماشاگران خودی متحمل شود، برای جبران گل خورده پیش آمد و چند ضربه کرنر متوالی به دست آورد اما از این کرنرها بهره‌ای نبرد. با فروکش کردن موج حملات چند دقیقه‌ای پارس جنوبی، هافبک‌های صنعت‌نفت با رهبری کرار جاسم کنترل میانه میدان را به دست گرفتند و در ادامه نیمه نخست سه بار روی ارسال‌های این هافبک عراقی دروازه‌ی پارس جنوبی را به خطر انداختند که هر بار مدافعان و دروازه‌بان پارس جنوبی مانع از رسیدن آبی‌پوشان آبادانی به گل دوم شدند. 

بازیکنان پارس جنوبی که در نیمه نخست به دفعات با داور بازی به جروبحث پرداختند و دو کارت زرد را هم به‌دلیل همین اعتراضات دریافت کردند، به استثنای حملات چند دقیقه‌ای پس از گل نفت آبادان، در سایر دقایق تحت تأثیر جنگ‌ها روانی خودساخته قرار گرفتند و نتوانستند ارائه‌گر بازی همیشگی باشند تا این نیمه با گل پریرا به‌سود نفت آبادان خاتمه پیدا کند.

نیمه دوم برای صنعت‌نفت کابوس‌وار دنبال شد. در دقایق ابتدایی این نیمه، لوسیانو پریرا مهاجم و محسن حمیدی مدافع نفت آبادان مصدوم و به اجبار تعویض شدند. متعاقب همین تعویض‌ها بود که صنعت‌نفت به فاصله‌ی چند دقیقه دوگل متوالی را دریافت کرد تا همه چیز را از دست رفته ببیند. حملات نفت آبادان در شش دقیقه وقت تلف شده مسابقه نیز نتیجه‌ای برای این تیم در پی نداشت و این بازی با حساب دو بر یک به سود پارس جنوبی خاتمه یافت.

 

 

 

اتفاق ویژه: 

 

 

شاگردان کمالوند در بیست دقیقه پایانی برای فرار از شکست دست به حمله زدند و در شرایطی که غیبت پریرا در خط حمله این تیم احساس می‌شد، محسن فروزان دروازه‌بان پارس جنوبی دوبار مقابل ضربات از راه دور کرار جاسم واکنش‌های مناسبی داشت و یک بار هم برخورد مشکوک فروزان با امید جهانبخش در محوطه جریمه، از سوی داور خطای پنالتی تشخیص داده نشد و فریاد اعتراض نفتی‌ها را بلند کرد.

 

 

 


دقایق حساس:

 


دقیقه 6: حرکت خشن بازیکنان پارس جنوبی جم مصدومیت ناصر سالاری دروازه‌بان صنعت را ایجاد کردند که با دخالت داور درگیری در دهان دروازه صنعت خوابید. 
دقیقه 10: حرکت با توپ مهدی زبیدی را دروازه‌بان صنعت توانست به خوبی مهار کند. 
دقیقه 13: خطای روی ابراهیم صالحی یک کارت زرد را برای محسن حمیدی به همراه داشت که ضربه ایستگاهی توسط زبیدی به ثمر رسید و راهی به دروازه نیافت. 
دقیقه 15: از ابتدای بازی تا به این دقیقه 5 کرنر روی دروازه‌های حریف آمده که هیچ کدام راه به جایی نداشته است. 

دقیقه 20: عصبانیت مهدی تارتار بر سر بر زمین خوردن بازیکنان صنعت نفت و اعتراض مداوم آنها بر سر داوری. 
دقیقه 22: خطای بازیکنان پارس جنوبی جم یک ضربه ایستگاهی را برای صنعتی‌ها فراهم آورد که در همین بین هواداران جمی مشغول اعتراض به داوری شدند و ضربه ایستگاهی صنعتی ها با دفع توپ محسن فروزان همراه شد.
دقیقه 24: حرکت میثم تیموری و دفاع محمد شادکام خطای خطرناکی را روی او ایجاد کرد تا داور یک کارت زرد به تیموری نشان دهد.

دقیقه 26: باز هم یک ضربه ایستگاهی خوب و موقعیتی که جاسم کرار می توانست گل دوم را برای صنعت به ارمغان آورد با دفع توپ مدافعان پارس جنوبی همراه شد.

دقیقه 29: حرکت خشن محمد شادکام روی پای امید سینگ منجر به دریافت کارت زرد او از سوی داور شد.

دقیقه31: توپی که از میانه میدان به ابراهیم صالحی می رسد را صالحی رها می کند تا به امید سینگ برسد ولی شوت او از بالای دروازه به بیرون می رود. 
دقیقه 31: مهدی تارتار به تشویق شاگردانش می پردازد و عملکرد آنها را تایید کرد.

دقیقه 33: ضربه ایستگاهی کرار جاسم با ضربه سر مدافع پارس به بیرون می رود.
دقیقه 34: ارسال کرنر از جناح راست با حرکت ناگهانی و خارج شدن توپ از بین دستان فروزان همراه شد اما او خودش این اشتباه را جبران کرد و اجازه نداد بار دیگر دروازه اش باز شود.

دقیقه 38: حمله پارس جنوبی تبدیل به ضدحمله صنعت شد ولی این موقعیت آنها توسط مدافعان کارساز نشد و توپ به اوت فرستاده شد.
دقیقه 38: محمد شادکام که امروز بیشتر از آنکه در خط هافبک باشد در یک خط عقب‌تر بیشتر از دروازه صنعت محافظت می کند و او که به قصد خنثی کردن حمله حریف به سوی بازیکن حریف رفت دچار مصدومیت شد و از زمین مسابقه چند دقیقه ای بیرون رفت.

دقیقه 44: روی حرکت خوب سینک و صالحی با واکنش خوب سنگربان صنعتی ها همراه بود.

دقیقه 50: لوسیانو پریرا در زمان دفع توپ احساس ناراحتی می کند و روی زمین می افتد.

دقیقه 50: زمین خوردن های بی حد و حصر آبادانی ها باعث عصبانیت بازیکنان پارس جنوبی جم شده و از همین رو حامد نورمحمدی به سمت پریرا می رود و به او بابت زمین خوردنش اعتراض می کند.

دقیقه 53: اعتراض شدید هواداران به وقت کشی بازیکنان صنعت نفت آبادان و درخواست نظارت از داوری بر روی زمین خوردن بیشمار آبادانی‌ها.

دقیقه 55: شوت سرکش امید سینگ را به خوبی ناصر سالاری کنترل می کند.
دقیقه 56: توپ ارسالی علی دشتی به امید سینگ می رسد و بار دیگر ضربه در چارچوب او را دروازه‌بان صنعت با حرکت دو ضربه متوقف می کند.

دقیقه 61: حرکت یک پا دو پای علی دشتی روی خط 18 قدم و خطای مدافع صنعت نفت یک ضربه ایستگاهی را برای پارس جنوبی جم به همراه داشت.
دقیقه 62: ضربه ایستگاهی امید سینگ با ضربه سر حسین بغلانی به میانه میدان فرستاده شد.

دقیقه 75: علی دشتی به دلیل خطای خشن بازیکنان صنعت یکی، دو دقیقه ای بدون توجه به او روی زمین می غلتید. او در نهایت توسط پزشک تیم به بیرون  برده شد تا از سرعت بازی گرفته نشود. 
دقیقه 77: کرنر ارسالی توسط کرار با مشت های فروزان راهی اوت می شود.

دقیقه 86: برخورد فروزان به منظور دفع توپ موجب مصدومیتش شد و داور بازی را نگه داشت تا به مداوای او بپردازند. 


 

 

 

در حاشیه:

 


* رویارویی ناصر سالاری بازیکن فصل گذشته پارس جنوبی جم و شاگرد مهدی تارتار با پیراهن صنعت نفت آبادان.
* هواداران جمی باز هم ورزشگاه تختی را با حضورشان پرشور کرده‌اند و بدون توقف مشغول تشویق بازیکنان  پارس جنوبی جم هستند.

* هواداران آبادانی با حضور در استادیوم تختی جم به تشویق تیم محبوب‌شان پرداختند تا شاگردان کمالوند در این شهر تنها نباشند.
* تماشاگران تیم پارس جنوبی در طول مسابقه با سروصدای زیادی به تشویق تیم‌شان مشغول بودند.
* در دقایق ابتدایی بین بازیکنان دوتیم در محوطه جرمه نفت آبادان درگیری پیش آمد و کرار جاسم با میانجی‌گری به غائله خاتمه داد.
* نیمکت نشینان و بازیکنان تیم پارس جنوبی از ابتدای این دیدار نسبت به تصمیمات داور اعتراض می‌کردند و سعی داشتند داور را تحت تأثیر قرار دهند.
* اکثر اخطارهای نیمه نخست به‌دلیل اعتراضات بازیکنان نسبت به تصمیمات داور بازی نشان داده شد.
* لوسیانو پریرا در دقایق ابتدایی نیمه دوم مصدوم و به ناچار تعویض شد. پریرا از مصدومیت پیش آمده عصبانی بود و ناراحتی‌اش از مصدومیت راب ضربه زدن به بطری آب کنار زمین نشان داد.
* زمانی که پریرا مصدوم شد و روی زمین افتاد، بازیکنان پارس جنوبی اعتقاد داشتند این بازیکن مصدوم نشده و قصد تلف کردن وقت را دارد اما تعویض مهاجم برزیلی صنعت نفت مشخص کرد که پریرا آسیب دیده است.
* محسن حمیدی مدافع راست صنعت‌نفت هم در نیمه دوم آسیب دید و جایش را به عبدالله‌زاده داد.
* پس از اینکه فراز کمالوند به نادیده گرفته شدن برخورد محسن فروزان دروازه‌بان پارس جنوبی و امید جهانبخش مهاجم صنعت‌نفت معترض شد، داور مسابقه به سمت نیمکت نفت آبادان آمد و به کمالوند تذکر داد.

۱    
آی اسپورت
2017-08-17 22:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر