فهرست
کی‌روش: تیم‌ملی گروگان اهداف قطر شد
کی‌روش: تیم‌ملی گروگان اهداف قطر شد

کی‌روش: تیم‌ملی گروگان اهداف قطر شد

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با تأیید شکایت رسمی از ایران به فیفا بابت مطالباتش با حمله به مهدی تاج تاکید کرد که او و مسؤولان فدراسیون مجبورش کرده‌اند که از ایران به فیفا شکایت کند. کی‌روش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه"بعد از جدایی شما از تیم ملی بحث‌های زیادی درباره قرارداد و پولی که قرار بود به حساب شما واریز شود به وجود آمد و گفته شد که شما از ایران به فیفا شکایت کرده‌اید. آقای تاج نیز در اظهارنظری گفته که ۴ ماه پیش ۹۰۰ هزار دلار به حساب AFC ریخته شده تا به شما واریز شود. نظرتان در این باره چیست؟ آیا به فیفا شکایت کرده‌اید؟ " گفت: بله! با نهایت تأسف، آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران من را مجبور کرد تا پرونده شکایت از این فدراسیون را در بخش حقوقی فیفا باز کنم و از فدراسیون ایران شکایت کنم. از این تصمیم خیلی تأسف می‌خورم. چرا که بعد از ۸ سال حضور و تعهدی که در تیم ملی ایران برای شادی و رضایت مردم و شناخته شدن در عرصه جهانی فوتبال داشتم، مجبور شدم شکایت کنم. این شکایت به خاطر و نتیجه این مواردی بود که در زیر می‌آید:

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران احترامی برای حرف‌هایش قائل نبود و پشت حرف‌ها و افتخاراتی که کسب شد خود را پنهان کرد. در واقع آقای تاج یکی از اصلی‌ترین قول‌های خودش را که به ما وعده داده بود، زیر پای گذاشت. آن این بود که که او از بودجه فیفا برای جام جهانی برای دلایل دیگری به جز تیم ملی، آمادگی برای جام ملت‌های آسیا و حمایت‌های مالی از مربیان و بازیکنان استفاده نخواهد کرد. متأسفانه او خلاف این وعده عمل کرد.

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران نتوانست تعهدات و گفته‌های خود را به نایب رئیس، دکتر اسلامیان، کارلوس کی روش سرمربی تیم، بازیکنان تیم ملی عملی کند، اعتماد و اعتبار خود را از دست داد.

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران ضمانت‌ها و وعده‌هایی که به همه داد را زیر پای گذاشت و برنامه‌ها و اهداف تیم ملی فوتبال ایران را خدشه دار کرد و باعث شد تا تیم ملی فوتبال ایران گروگان اهداف تیم ملی فوتبال قطر شود. این شرایط خجالت آور هیچ‌وقت در طول ۸ سال حضور من در تیم ملی ایران رخ نداده بود.

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج ریس فدراسیون فوتبال ایران کاملاً مسئول این شرایط و اتفاقات است که بودجه جام جهانی فیفا را برخلاف آن چیزی که گفته بود اجرایی و عملی کرد.

-به خاطر این حقیقت که متأسفانه وقتی آقای تاج بعدها تلاش کرد تا از بودجه‌ای که فیفا به باشگاه‌ها برای حضور در جام جهانی پرداخت می‌کند، استفاده دیگری کند که فیفا متوجه شد و وارد عمل شد و با اعلام پیامدهای سخت برای بازیکنان و سرمربیان ایران، از این عمل ممانعت به عمل آورد.

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج بعد از ۹ ماه عمل نکردن به وعده‌ها و تعهدات قراردادی‌اش، کاملاً بی‌احترامانه رفتار کرد و فاصله گرفت. در طول ۳ ماه - به تیم ملی - بی‌توجه بود و یک راه حل برای جبران و بر آورده کردن مسئولیت‌هایش انجام نداد و من را در یک شرایط بی احترامانه و غیرقابل قبول مجازات کرد و به من آسیب رساند.

-به خاطر این حقیقت که آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران تلاش می‌کند تا مسئولیت‌هایش را پشت بهانه‌های تحریم و شرایط سخت اقتصادی کشور پنهان کند. به خوبی می‌داند که این شرایط ارتباطی با این سناریو ندارد بلکه این مشکل دقیقاً و منحصراً از طرف خود او ایجاد شده است و او نتوانست احترامی برای حرف‌ها و مستنداتش داشته باشد.

با آرزوی بهترین‌ها برای تیم ملی

کارلوس کی‌روش.

 

ایسنا

۱۱ ۹  
آی اسپورت
2019-04-14 13:42:00
نظر دهید

۹ نظر
.
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۰۴
تاج خودش رو پشت حرف‌ها و افتخاراتی که کسب شد خود را پنهان کرد؟؟؟؟ کدوم افتخارات دقیقا؟!
خربین
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۴۸
باخت سه هیج به بحرین و رقص پرچم عربستان.چطوره؟راضی شدی
۸
عموری
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۳
احمق جون برای هزارمین بار باخت به بحرین و رقص پرچم عربستان تو دوره علی دایی بود تو ازادی. بیا برو تو طویله ات و تا چیزی رو نفهمیدی نیا زر بزن. با این کفتار فقط بدترین نتیجه 20 سال اخیر تیم ملی رو گرفتیم
۸
سیامک
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۴:۴۹
نمیخاستم بین دعوای دو فارسی زبان دخالت کنم ولی ظاهرا شخصی که با عنوان عموری نظر داده همچون لمپن های نفهم هوادار تیمش اطلاعاتش بایداز فوتبال در حد توپ گرد است و نه مستطیل باشه ، اتفاقا اگه این دوست استقلالیمون نتیجه ی سه یک رو سه هیچ عنوان کرد و تنها اشتباهش همین بود تو دوست لمپنمون کلا قاط زدی ، بزار روشنت کنم باخت 3 یک به بحرین و رقص پرچم عربستان تو مقدماتی جام جهانی 2002 اتفاق افتاد تو بازی آخر گروهی ، تنها گل ایران رو هم علی دایی زد جیگرم ، زمانی که بلاژویج گفت مغز متفکر تیم ملی خالی فسفرویچه ، اما بعد ، اون بازی که تو گفتی مقدماتی 2010 بود بازی پنجم گروهی که عربستان تو ایران 2-1 برد و ک و ن به ک و ن زدند یه ورزشگاه رو به آتیش کشوندند . گل ایران رو هم محض اطلاعت مسعود شجاعی رو پاس خلعتبری با یک شوت از خارج محوطه ی جریمه زد . حالا تو برو تو طویلت.
امید
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۱۱
این کار کی روش کاملا اقدامی سیاسی بود. بعد از اعمال تحریم ها از سوی آمریکا، کی روش برای اینکه در داخل ایران محبوبیت را افزایش دهد اقدام به تقبیح این عمل کرد و حتی به نماینده آمریکا در سازمان ملل هم انتقاد کرد.اما بعدها دیدیم که حساب هایش بسته شده بود. الان هم برای اینکه آن موضع گیری ها را خنثی کند اقدام به شکایت علیه ایران کرده است تا از فدراسیون ایران بدگویی کرده باشد. تا مثلا به همه بگوید ببینید من هم با ایرانی ها مشکل دارم و پولم را نمی دهند وی چطور الان می گوبد تحریم ها بهانه است و آن موقع نمی گفت؟ جواب روشن است
Smn
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۰۹
دقیقا پشت کدوم افتخارات!!
این بشر دیوانست ! قبلاً از قطر تشکر میکرد و می‌گفت اگه قطر نبود اردو نداشتیم الان میگه قربانی اهداف قطر شدیم.
واقعا چجوری همچین آدم بی ثباتی۸ سال مربی تیم ملی بود!!
۸
.
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۴۵
.
6
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۳
اینکه قبلا از قطر تشکر کرده بود!!!!!!!!!!!!!!!
۵
مرتضى
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۵۴
من خودم طرفدار آقاي كي روش بودم
ديگه داره شعر تلاوت ميكنه قبلا از قطر تشكر كرد الان داره ميگه گروگان اهداف قطر شد
چند چندي با خودت آقاي كي روش؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر