فهرست
آنالیز ربیع‌خواه/ دفاع چپ بهتر یا هافبک دفاعی؟
آنالیز ربیع‌خواه/ دفاع چپ بهتر یا هافبک دفاعی؟

آنالیز ربیع‌خواه/ دفاع چپ بهتر یا هافبک دفاعی؟

آی اسپورت- محسن ربیع‌خواه در بازی مقابل سپاهان بالاخره موفق شد که در پست تخصصی‌اش به میدان برود. ربیع‌خواه چپ پا که به دلیل انتقال محمد انصاری به دفاع وسط و حضور کامیابی‌نیا در هافبک دفاعی، این فصل را در دفاع چپ توپ می‌زد، برای نخستین بار در هفته 22 موفق شد در پست هافبک دفاعی قرار بگیرد. به همین بهانه آمار او را در پست هافبک دفاعی با آمارش در دور رفت مقابل همین سپاهان که در دفاع چپ حضور داشت را مقایسه کردیم.

ربیع‌خواه در این 77 دقیقه‌ای که در هافبک دفاعی به میدان رفت، 4 برابر بیشتر از بازی رفت مقابل سپاهان توپ‌های حریف را قطع کرد. در این پست هیچ توپی لو نداد. در صورتی که در بازی رفت یک بار توپ را لو داده بود. مطابق انتظار زمانی که دفاع بود توپ‌های بیشتری را دفع می‌کرد و محوطه جریمه پرسپولیس را پاکسازی می‌کرد. در این بازی یک بار خطا متحمل شد و دو بار هم روی بازیکن حریف مرتکب خطا شد. در این مسابقه هیچ بار از حریف دریبل نخورد. در صورتی که در بازی رفت، دو بار در نبردهای دفاعی مغلوب تکنیکی‌های سپاهان شده بود. ربیع‌خواه زمانی که به عنوان هافبک به میدان می‌رود، روی توپ‌های هوایی بیشتری تاثیر می‌گذارد. 

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2017-02-18 14:30:00
نظر دهید

۳ نظر
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۳۷
ربیع خواه بازیکن بدی نیست ولی با نوع بازی پرسپولیس که مبتنی بر دوندگی زیاد، پرس و درگیری با حریفه زیاد همخونی نداره. با سپاهان هم خوب بود ولی تفاوت نوع درگیر شدنش با کامیابی نیا کاملا مشهود بود. ضمن اینکه ربیع خواه ساده بازی میکنه و آنچنان پاس و حرکات خلاقانه تو بازیش دیده نمیشه. شاید اگه تو یه تیم دیگه بود جز بازیکنای خیلی خوب اون تیم محسوب میشد.
Hasan
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۷
این پسر عالیه خدایی بازی میکنه بدون اضافه کاری دفاع چپ متوسط هافبک دفاعی عالی
رضا
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۰۸
قبل از مصدومیتش یه عده هوادار نما تحت تاثیر مطالب جهت دار رسانه ها الکی از ایشون انتقاد میکردن اما وقتی جای خالیش توی دربی حس شد.. فهمیدن که بهترین دفاع چپ لیگ ایران کیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر