فهرست
گروه مرگ و زندگی برای اایرانی‌ها کدام است؟
گروه مرگ و زندگی برای اایرانی‌ها کدام است؟

گروه مرگ و زندگی برای اایرانی‌ها کدام است؟

آی اسپورت - در حالی که مسابقات ملی در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و لیگ برتر فوتبال کشورمان هم همچنان در روزهای فیفا دی ادامه دارد؛ ای‌اف‌سی هم خود را برای برگزاری مراسم قرعه‌کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌کند. مراسمی که روز پنجشنبه یکم آذرماه از ساعت 12 ظهر به وقت تهران در کوالالامپور به انجام خواهد رسید. در این دوره از رقابت‌ها 51 تیم حضور دارند که ابتدا مسابقات پلی‌آف برگزار می‌شود و سپس 32 تیم در مرحله گروهی و در دو منطقه شرق و غرب باهم مصاف می‌دهند. امتیازدهی ای‌اف‌سی به کشورهای مختلف صورت گرفت و مشخص شد که هر کشور چه تعداد نماینده‌ای می‌تواند داشته باشد.

در غرب امارات و عربستان و در شرق کشورهای کره جنوبی و چین با سه نماینده مستقیم و یک نماینده در پلی‌آف پا به رقابت‌ها خواهند گذاشت. قطر، ایران و ژاپن هم هر کدام دو نماینده مستقیم دارند و دو نماینده در پلی‌آف که نماینده‌های قطر و ژاپن در مرحله آخر پلی‌آف حاضر هستند و فقط یک بازی را انجام می‌دهند اما تیم‌های ایرانی بایستی دو مسابقه را جهت رسیدن به مرحله نهایی برگزار کنند.

ازبکستان و عراق یک نماینده مستقیم و به ترتیب دو و یک تیم در مرحله پلی‌آف خواهند داشت. تاجیکستان، اردن، کویت و هند هم یک تیم در پلی‌آف دارند اما بحرین و سوریه بازهم نماینده‌ای را ندارند. در سمت شرق هم تایلند و مالزی یک نماینده مستقیم خواهند داشت. آنها به ترتیب در پلی‌آف دو و یک نماینده را دارند. هنگ کنگ، ویتنام، فیلیپین، سنگاپور، اندونزی و میانمار هم یک تیم در پلی‌آف دارند که قطعا شانس کمی برای حضور در دور نهایی خواهند داشت.

اما برسیم به تیم‌هایی که در این دور حضور خواهند داشت و بودن‌شان می‌تواند جذابیت‌هایی را در پی داشته باشد. سرخابی‌های پایتخت، سایپا و ذوب‌آهن نماینده‌های ایران هستند که فعلا حضور پرسپولیس و استقلال قطعی شده است. در امارات مهم‎ترین اتفاق به وجود آمده در تیم‌های حاضر، این است که العین سهمیه مستقیم گرفته و به جای الجزیره، النصر به این رقابت‌ها رسیده که البته باید در پلی‌آف مسابقه دهد. تیمهای الوصل و الوحده هم از دیگر تیم‌های حاضر در این دور هستند.

عربستان بر خلاف سال قبل که دو نماینده داشت این بار دو تیم دیگر هم در مسابقات دارد. الهلال و الاهلی پای ثابت هستند اما بازگشت الاتحاد عربستان با هدایت اسلاون بیلیچ و ستاره‌هایی چون رومارینیو و خورخه والدیویا از نکات جالب توجه است. تیم النصر عربستان هم با احمد موسی و نورالدین امربت و چند خارجی دیگر باید در پلی‌آف به میدان برود. هر دو نماینده مستقیم قطری که به این رقابت‎ها رسیده اند مانند دوره قبل الدحیل و السد هستند. الریان و الغرافه هم در پلی‌آف وارد مسابقات می‌شوند و باید برای رسیدن به مرحله گروهی تلاش کنند.

لوکوموتیو ازبکستان مانند فصل قبل اصلی‌ترین نماینده ازبکستان است. آنها از همان ابتدا در مرحله گروهی حاضر هستند و تیمهای پاختاکور و آجی‌ام‌کی به جای نسف‌قارشی امسال در مسابقات حاضر است و به نوعی تازه وارد به حساب می‌آید. البته ‌آنها کار سختی برای رسیدن به دور گروهی دارند. این تیم در سال 2004 تاسیس شد.

یکی دیگر از اتفاقات جذاب لیگ قهرمانان در این فصل، بازگشت تیم‌های عراقی خواهد بود. تیم الزوراء به صورت مستقیم و تیم القوه الجویا از پلی‌آف مجوز حضور پیدا کرده‌اند. آخرین حضور الزوراء به سال 2007 برمی‌گردد و حالا چهارمین حضور خود پشت سر خواهند گذاشت.

به جز استقلال ایران، استقلال تاجیکستان هم در این دوره از رقابت‌ها حاضر است و البته احتمال حضور این تیم در مرحله گروهی بسیار کم است. نکته جالب درباره این تیم آن است که لباس اولشان قرمز است. مینروا پنجاب، الوحدات اردن الکویت کویت هم دیگر تیم‌هایی هستند که باید از پلی‌آف کار خود را آغاز کنند. در سمت شرق شاهد سورپرایز فوق‌العاده‌ای نیستیم و همان تیمهایی که همیشه حضور داشته‌اند این بارهم مجوز گرفته‌اند اما یکی از نمایندگان ژاپن هنوز مشخص نشده‌اند و تا چند روز آینده معلوم می‌شود که کدام یک می‌توانند در لیگ قهرمانان بازی کنند.

سیدبندی‌ها به گونه‌ای است که پرسپولیس به همراه دیگر قهرمان‌های لیگ‌های عربستان، قطر و امارات باهم همگروه نمی‌شوند. العین امارات، الدحیل قطر و الهلال عربستان در این سید هستند. سید دوم به استقلال تهران، الاتحاد جده، الوحده امارات و السد قطر اختصاص دارد که در جام حذفی قهرمان شده‌اند یا به خاطر قهرمانی تیم قهرمان لیگ در جام حذفی عنوان دوم لیگ را به دست آورده‌اند.

سید سوم متعلق به الاهلی عربستان، ‌الوصل امارات، لوکوموتیو ازبکستان و الزوراء عراق است و سید چهارم را هم 4 تیم پلی‌آف تشکیل می‌دهند. احتمالا یکی از دو تیم النصر امارات و پاختاکور ازبکستان، النصر عربستان یا آجی‌ام‌کی ازبکستان، الریان قطر یا سایپا، الغرافه یا ذوب‌آهن. هر دو نماینده پلی‌آف ایران کار سختی دارند و باید دید می‌توانند بعد از برد احتمالی مقابل دو حریف نه چندان قدرتمند در این مرحله و در قطر از پس دو تیم قدرتمند این کشور بربیایند یا خیر.

برای دو نماینده قطعی کشورمان بدترین قرعه و بهترین قرعه وجود دارد. پرسپولیس در بدترین حالت با تیم‌های السد قطر، الاهلی عربستان و پاختاکور ازبکستان یا النصر امارات همگروه می‌شود. بهترین حالت هم به هم گروهی با الوحده امارات، الزوراء عراق و الغرافه قطر منتج خواهد شد.

برای استقلال بهترین قرعه همگروهی با العین امارات، الزوراء عراق و الغرافه قطر است اما بدترین قرعه هم گروهی با الهلال عربستان، لوکوموتیو ازبکستان و الریان قطر یا همگروهی با الدحیل قطر، الاهلی عربستان و النصر امارات خواهد بود.

در صورت صعود ذوب و سایپا هم این دو تیم می‌توانند در بهترین حالت با العین امارات، الاتحاد عربستان و الزورای عراق هم‌گروه شوند یا در بدترین حالت به پست تیم‌های الهلال عربستان، السد قطر و الوصل امارات یا لوکوموتیو ازبکستان بخورند. باید دید سرانجام تکلیف تیم‌ها به چه صورت خواهد شد و با چه تیم‌هایی همگروه می‌شوند.

ایلنا

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-11-20 16:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
عيناووووووي مشجعي فريق العين الاماراتي
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
فخر كرةالقدم الايراني.فريق برسبوليس فريق كبير،فخر ايران لكاس ابطال اسيا .وانشاالله بطل موسم جديد دور ابطال اسيا لكرةالقدم
الاستقلال الايراني العروس دور ابطال اسيا لكرةالقدم
بنيامين
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۳۷
المامانت العروس الکل الاعراب فی دوره الجدید یا ایهتا اللنگی الکثیف الجام ندیده.
آل لجن
۳ ۱
...
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۹
الزووووووون . الکیسه باز داره المیاد اسیا. الخوراک تیم های العربی. البیشنهاد الجدید فرار به الترکیه و المخفی شدن در التوالت
۲
کوپا امجدیه
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
بنيامين جان خب تو چرا میسوزی
خب همه عالم وادم در اون کلیپ دنیای مجازی دیده اند که عربهای العین به استقلال عروس لیگ قهرمانان اسیا گفتند
الان دیگه عربها هم میدونند استقلال در لیگ قهرمانان اسیا هیچ نیست و میشه سوراخ شده
شاید دوباره کوپا امجدیه شروع بشود دوباره و شاه ایران جامرا دو دستی تحویل تون بدهد با یک بازی مستقیم برید فینال وبا دوبازی کلا قهرمان ببشی ههههه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر