فهرست
بازگشتِ روز: آبی ها؛ دوباره در لیگ برتر
بازگشتِ روز: آبی ها؛ دوباره در لیگ برتر

بازگشتِ روز: آبی ها؛ دوباره در لیگ برتر

آی اسپورت- داستان فولادنوین و لیگِ برتر، امروز به صورت رسمی به پلان آخر رسید اما سهمیه سوم فوتبال استان خوزستان در لیگ برتر، سر جایش باقی ماند. بعد از چند هفته مذاکره، سهمیه فولادنوین سرانجام به صورت رسمی سهم استقلال اهواز شد تا بعد از چند سال دست و پا زدن در سطوح پایین تر فوتبال ایران، باشگاه محبوب آبی رنگ جنوب کشور را دوباره در لیگ برتر تماشا کنیم.


باشگاهِ 67 ساله فوتبال ایران، هشت سال قبل در آستانه قهرمانی لیگ برتر قرار داشت اما یک تصمیم ظاهرا اشتباه داوری، در نهایت سایپا را تبدیل به قهرمان لیگ ششم کرد. از آن به بعد، روند تنزلی باشگاه آغاز شد و استقلال اهواز دوست داشتنی سرانجام به دسته پایین تر فوتبال ایران سقوط کرد و حتی به دسته دوم نیز رفت. آن ها حالا دوباره برگشته اند اما فرصت زیادی برای اماده سازی در راه حضور در لیگ سیزدهم ندارند و به نظر می رسد فصل بسیار سختی در انتظار این باشگاه باشد.


بازگشت به لیگِ برتر با خرید سهمیه، بازگشتِ قهرمانانه ای محسوب نمی شود اما در اهواز، حتی دیوار هم ریتم شاعرانه دارد و سخت می شود از حضور دوباره محبوب ترین تیم استان در لیگ برتر حماسه نساخت. تیمی که برای بچه های اهواز که «نه ابرن نه پرندن،  تو بازی هم ببازن، توی عشقشون برندن!».

کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-07-13 14:57:53
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر