فهرست
چهره روز: برانکوی متحول شده و نقد جامعه ایران
چهره روز: برانکوی متحول شده و نقد جامعه ایران

چهره روز: برانکوی متحول شده و نقد جامعه ایران

آی اسپورت- توی این سال ها، کارلوس کی روش مهم ترین مربی خارجیِ منتقد جامعه ایران بوده است. سرمربی پرتغالی البته بارها از ایران تعریف کرده اما از اولین روزهای حضورش در کشور تازه با جمله ای مثل «اینجا وقتی هواشناسی می گوید آفتاب است، باید چتر بردارم!» تا همین روزها و انتقاد از جمع کثیری از ایرانی ها که فکر می کنند با کله «انشالا» همه مشکلات را حل کرده اند، نشان داده که نیامده پولش را بگیرد و برود و نسبت به اتفاقات پیرامون اش حساسیت زیادی دارد.


بعد از کی روش، اسلوبودان کواچ نیز یکی از اخلاق های ویژه ایرانی ها را نیازمند اصلاح دانست. او بعد از حذف تیم ملی از مرحله گروهی رقابت های لیگ جهانی، با تعجب به انتقاد از جوی پرداخت که این باور را ایجاد می کند که ایران در همه زمینه ها، قدرت اول دنیاست و باید در گروه سخت لیگ جهانی نیز صدرنشین شود! 


حالا این بار نوبت به برانکو ایوانکوویچ رسیده تا یک اخلاق دیگر در بین ایرانی ها را مورد نقد قرار بدهد. او از مدیران و هواداران پرشماری که تصمیم دارند به تیم او بازیکن تحمیل کنند گلایه دارد و به یکی از روزنامه های ورزشی گفته است: «انگار از 16 میلیون تهرانی، 10 میلیون دلال هستند!». برانکو حالا دیگر شباهتی به جنتلمن خاموش 9 سال قبل ندارد و تبدیل به مربی پخته تری شده است. مردی که مواضع روشن خودش را در تقابل با فرهنگ هواداری در ایران دارد.


شاید مطرح شدن  این صحبت ها از سوی مربیان خارجی، مورد پسند گروهی از ایزانی ها قرار نگیرد اما حقیقت آن است که هزینه سنگین دستمزد این چهره ها، فقط برای توانایی فنی شان به آن ها پرداخت نشده و می شود از آن ها به عنوان ناظران فرهنگی جامعه برای بازتاب دادن بخشی از ناهنجاری ها استفاده کرد. البته که فردی مثل برانکو، قرار نیست هیچ بازیکنی را به خاطر گرفتن مجوز حفر چاه از پدرش، در بین نفرات تیم بزرگ پایتخت قرار بدهد.


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-07-13 15:39:59
نظر دهید

۳ نظر
مافیای رسانه ای لنگ
دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۵:۳۰
برانکو گفته از 16 میلیون تهرانی 10 میلیون دلال هستن کسی نگفت چرا توهین می کنی خیلی هم خوششون اومده ولی کرار گفت فدراسیون فوتبال مسخرس چنان دادی راه انداختن که به ایرانی توهین کرده یکسال محرومش کردن.... و حالا برانکو هر چی از دهنش در بیاد حلوا حلوا میکند.. تف براین رفتار ناجوانمردانه برخی ازخبرنگاران ایرانی
امین
دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۳
"می شود از آن ها به عنوان ناظران فرهنگی جامعه برای بازتاب دادن بخشی از ناهنجاری ها استفاده کرد.". کاملا با این جمله موافقم. نه فقط برانکو همیشه کسایی که قضایا و مشکلات رو از بیرون نگاه میکنن باعث اصلاح ناهنجاری ها میشن.
ج
دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴، ۲۳:۳۲
حقیقتش اینه که هم برانکو درست میگه هم گیر الکی دادن به کرار چون عراقیه و احساس می کنن زورشون بهش میرسه یا باید بالا به پائین نگاش کنن. کرار راست می گفت: فدراسیون فوتبال ایران مسخره است، هم فدراسیون هم وزارتخونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر