فهرست
اینفوگراف: آیا شواین‌اشتایگر جانشین کریک می‌شود؟
اینفوگراف: آیا شواین‌اشتایگر جانشین کریک می‌شود؟

اینفوگراف: آیا شواین‌اشتایگر جانشین کریک می‌شود؟

آی‌اسپورت – شواین‌اشتایگر هنوز بازیکنی دینامیک‌تر از کریک است و کریک هنوز ذهنِ تاکتیکیِ قوی‌تری دارد. اما آمارِ این دو بازیکن در فصلِ گذشته نشان می‌دهد که لویی ون گال می‌تواند از شاگردِ سابقش به عنوانِ جانشینِ مستقیمِ مایکل کریک استفاده کند.
شواین‌اشتایگر فصلِ پیش تنها 4 بازی به عنوانِ هافبکِ دفاعی بازی کرد که در این چهار بازی با زدنِ 2 گل و دادنِ 3 پاسِ گل فوق‌العاده بود و ریتینگِ 8.64 از هواسکورد گرفت. جدا از این عوامل، درصدِ پاسِ صحیحِ او با کریک همانطور که می‌بینید تفاوتِ چندانی ندارد. کریک فصلِ پیش متوسطِ 5.4 پاسِ بلند در هر بازی داشت و شواین‌اشتایگر 3.5. منطقی است فکر کنیم اگر او بیشتر در پستِ هافبکِ دفاعی بازی می‌کرد، این آمار به آمارِ کریک نزدیک‌تر می‌شد.
شواین‌اشتایگر از سالِ 2009 به بعد که ون گال به هافبکِ میانی منتقل کردش هرگز درصدِ پاسِ سالم‌اش از 85 پایین‌تر نیامده است. این عدد در فصلِ 2014-2013 به اوجِ خودش رسید (89.9). میانگینِ تعدادِ پاس‌هایِ بلند به بازیِ شواین‌اشتایگر هم در فصلِ 2009-2010 تحتِ رهبریِ ون گال به بالاترین میزانِ خود (9.5) رسید. این نکته خیلی مهم است.
مایکل کریک فصلِ 2011-2012 به رکوردِ 90.1 درصد پاسِ سالم در لیگِ برتر رسید. رکوردِ کریک در زمینه‌یِ پاسِ بلند به بازی در یک فصل هم میانگینِ 6 است. پس می‌بینیم که شواین‌اشتایگر از منظرِ یک پاسور کاملا می‌تواند جایِ کریک را بگیرد.
از نظرِ دفاعی هم شواین‌اشتایگر در 6 فصلِ اخیر متوسط 2.6 تکل و 1.7 قطعِ توپ داشته است. این اعداد برایِ کریک 2.3 و 2.3 است. تفاوت نوعِ بازیِ دفاعیِ کریک و شواین‌اشتایگر اینجا معلوم می‌شود. کریک بهتر جایگیری می‌کند و بهتر بازیِ حریف را می‌خواند و برایِ همین کمتر تکل می‌زند و بیشتر توپ را قطع می‌کند. اما شواین‌اشتایگر دینامیک‌تر است و بیشتر دنبالِ توپ می‌دود.
تنها نکته‌ای برایِ ون گال می‌ماند این است که آیا شواین‌اشتایگر در 31 سالگی و با توجه به مصدومیت‌هایی که داشته می‌تواند همان بازیکنِ سابق باشد، یا نه.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-14 10:03:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر