فهرست
10 نکته از مراسم قرعه‌کشی لیگ‌برتر؛ قرعه های خوب، قرعه‌های بد
10 نکته از مراسم قرعه‌کشی لیگ‌برتر؛ قرعه های خوب، قرعه‌های بد

10 نکته از مراسم قرعه‌کشی لیگ‌برتر؛ قرعه های خوب، قرعه‌های بد

۱. سیستم قرعه کشی لیگ برتر با توجه به حضور تیم های همشهری که استادیوم های مشترک دارند، یک شیوه منحصر بفرد است که تقریباَ به جز خود غلامرضا بهروان کمتر کسی از آن سر در می آورد! ضمن آنکه یک خانه جدول قرعه کشی نیز توسط دو تیم (راه آهن و پیکان) اشغال شده بود که در فوتبال دنیا منحصربفرد است.
 
۲. تیم استقلال تهران لیگ برتر را از مشهد آغاز می کند و در اولین بازی به مصاف یک تیم تازه وارد می رود. در دوره قبلی حضور مظلومی در استقلال نیز این تیم لیگ برتر را در خارج از تهران آغاز کرد و مقابل یک تیم تازه وارد: شهرداری تبریز. رسول خطیبی نیز که اولین مربیگری اش در لیگ برتر با یک تیم تازه وارد (گسترش فولاد) مقابل استقلال بود، باز هم با یک تیم جدید مقابل استقلال قرار می گیرد.
 
۳. همچون فصل قبل استقلال در آغاز راه با تیم های نسبتاَ آسان تر روبرو می شود: سیاه جامگان تازه وارد، ملوان که هنوز سرمربی ندارد، استقلال اهواز که تازه لیگ برتری شده و مربی ندارد، گسترش فولاد و . . . البته استقلالی ها در همین ۶ هفته اول و در بین حریفان آسان تر، با دو تیم ذوب آهن و نفت تهران روبرو می شوند که فصل قبل شکست های متوالی را برابر آنها تجربه کرده اند.
 
۴. بر خلاف استقلال، پرسپولیس در همان ۷ هفته اول با چهار تیم قدرتمند و مدعی سپاهان، ذوب آهن، فولاد و تراکتورسازی روبرو می شود که سه بازی در خانه حریفان است. پرسپولیس همچنین در گرمای تابستان باید دو بار راهی اهواز شود تا با استقلال خوزستان و فولاد روبرو شود.
 
۵. همچون فصل قبل پرسپولیس در هفته های هفتم و چهاردهم با تیم های تبریزی روبرو می شود. پرسپولیس در دور رفت میهمان تراکتورسازی و میزبان گسترش فولاد است. استقلال نیز مثل فصل قبل در هفته ماقبل پایانی با تراکتور روبرو می شود و البته باز هم در تبریز.
 
۶. استقلال و پرسپولیس به طور مساوی در نیم فصل اول در ۷ بازی میزبان هستند و در ۷ بازی میهمان. در هفته سی ام لیگ برتر نیز پرسپولیس در آزادی به میدان خواهد رفت و استقلال در قم.
 
۷. رویارویی فرکی و برانکو در هفته سوم اولین دوئل تماشایی لیگ پانزدهم خواهد بود. برانکو هفته بعد بلافاصله باید مقابل شاگرد سابقش، یحیی گل محمدی قرار گیرد. در هفته پنجم رویارویی منصوریان و مظلومی جالب توجه خواهد بود که منصوریان می تواند توانایی های خود را به مسوولان استقلال ثابت کند که از انتخاب او برای هدایت تیم شان سر باز زدند. در همین هفته رویارویی کروات های لیگ برتر (برانکو و اسکوچیچ) هم تماشایی است.
 
۸. با توجه به بازی های تیم های مدعی قهرمانی، در هفته پایانی لیگ برتر فصل آینده ممکن است قهرمان جام در تبریز، اهواز، اصفهان، کرج، آزادی یا قم تعیین شود. اصفهان، تبریز، اهواز و آزادی سابقه معرفی قهرمان لیگ برتر را دارند.
 
۹. سرخابی های پایتخت در بازی های پیش از دربی وضعیت متفاوتی دارند. پرسپولیس قبل از دربی در دور رفت میزبان ملوان است اما استقلال باید در فولادشهر یک مصاف سخت با سپاهان داشته باشد. در هر حال پرسپولیس قبل از دربی کار راحت تری پیش روی دارد و می تواند بازیکنان خود را از خطر محرومیت حفظ کند.
 
۱۰. بر اساس جدول مسابقات، تیمی که با پرسپولیس بازی می کند هفته بعد به مصاف فولاد می رود و تیمی که با استقلال روبرو می شود با استقلال اهواز روبرو می شود که شاید این شانس خوبی برای دو تیم خوزستانی باشد، چرا که حریفان آنها مقابل سرخابی ها تخلیه انرژی شده اند. 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-14 11:26:09
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۵۵
جالبه که هر سال پرسپولیسه که باید تابستون بره اهواز و اس دق لال زمستون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر