فهرست
دردسر تازه برای تیم ملی؛ بازی در مستعمره آمریکا
دردسر تازه برای تیم ملی؛ بازی در مستعمره آمریکا

دردسر تازه برای تیم ملی؛ بازی در مستعمره آمریکا

آی اسپورت - تیم ملی ایران با دردسر تازه‌ای روبرو شده است. 26 آبان ماه امسال گوام که مستعمره آمریکا به حساب می‌آید، در کشور خود میزبان ایران است. تیم ملی برای سفر به این کشور نیاز به ویزای آمریکا دارد و با توجه به تعطیلی سفارت این کشور در ایران، ملی‌پوشان  باید به کشور دیگر سفر کنند و ویزا بگیرند.خبر آنلاین گزارش داده است که این مسئله برای مسئولان تیم ملی و فدراسیون دردسرساز شده و مانده‌اند چه کنند.
فیفا: شما چه کاره‌اید؟
رئیس فدراسیون گوام و ایران در آخرین کنگره فیفا دیدار داشتند. گوامی‌ها اصرار داشتند بازی در ایران برگزار شود و کفاشیان هم به خاطر بعد مسافت پیشنهادشان را پذیرفت. اما وقتی آنها این موضوع را با مسئولان فیفا در میان گذاشتند، آنها سریعا مخالفت کردند و گفتند: «شما چه کاره هستید که تصمیم می‌گیرید؟ بازی زیر نظر فیفاست و باید گوام میزبان بازی باشد.» فیفا می‌گوید فوتبال باید در کشورهای مختلف توسعه پیدا کند و به همین دلیل روی میزبانی کشور گوام اصرار کرد. گوام ویزای آمریکا می‌خواهد. مسئولان فدراسیون تصور می‌کردند برای سفر به گوام باید ویزای همین کشور را بگیرند اما خیلی زود متوجه شدند گوام سفارتخانه ندارد و این سفارتخانه آمریکاست که باید ویزا بدهد. این جزیره کوچک در اقیانوس آرام غربی قرار دارد و فاصله‌اش با آمریکا زیاد است اما حکومت آن تحت سیطره آمریکایی‌ها قرار دارد. فدراسیونی‌ها پس از مکاتبه با مسئولان فدراسیون گوام متوجه شدند که باید ویزای آمریکا را برای سفر به این کشور بگیرند و تازه دردسرها آغاز شد.
ایران در عمان ویزا می گیرد؟
حالا کار تیم ملی به آمریکایی‌ها افتاده است. فدراسیونی‌ها با دردسر روبرو شده‌اند و مشغول رایزنی هستند تا شاید بتوانند ویزای فرودگاه بگیرند. البته این کار غیرممکن به نظر می‌رسد زیرا آمریکایی‌ها به این راحتی ویزا نمی‌دهند. در حال حاضر ایران سه کشور را برای گرفتن ویزا در نظر دارد؛ ترکیه، عمان و امارات که احتمالا در پایان عمان برای گرفتن ویزا انتخاب می‌شود. تیم ملی روز 16 مهرماه در عمان به مصاف این کشور می‌رود و احتمالا در این سفر کاروان تیم ملی عازم سفارتخانه آمریکا می‌شود تا برای گرفتن ویزا اقدام کند. احتمالا تیم ملی پس از بازی برای گرفتن ویزا اقدام می‌کند چرا که کارلوس قبل از بازی دوست ندارد تمرکز بازیکنانش به هم بخورد. چندی پیش تیم ملی والیبال ایران هم برای سفر به آمریکا با مشکلاتی روبرو شد. باید کاروان والیبال به کشوری دیگر می رفت تا برای گرفتن ویزا اقدام کند. طبق قانون آمریکا، هر فردی که بخواهد ویزای این کشور را بگیرد باید به سفارتخانه آنها مراجعه و سپس مصاحبه کند تا در صورت موفقیت ویزای آمریکا را بگیرد. قطعا بازیکنان تیم ملی ویزای این کشور را می‌گیرند ولی مجبور هستند مثل بازیکنان تیم ملی والیبال به سفارتخانه آنها بروند و مراحل مورد نظر را طی کنند.
 سفر 20 ساعته تا گوام؟
تیم ملی برای سفر به گوام باید مسیری طولانی طی کند. احتمالا مسیر پروازی از دوحه است. یعنی ملی‌پوش‌ها ابتدا به دوحه می‌روند و پس از توقف در فرودگاه دوحه، سوار هواپیمای دیگری می‌شوند تا راهی فیلیپین شوند. مسیر پروازی بین این دو کشور حدود 8 ساعت است. ملی‌پوش‌ها پس از طی کردن این مسافت طولانی، با پروازی دیگر از فیلیپن عازم گوام می‌شوند که حدود 4 ساعت به طول می‌انجامد. یعنی زمان سفر تیم ملی از تهران تا گوام نزدیک به 20 ساعت خواهد بود. ملی‌پوش‌ها حدود 14 ساعت در پرواز خواهند بود و در این بین عوض کردن خط پروازی زمان بر است.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-15 10:18:45
نظر دهید

۱ نظر
Gatab City بابل جاده حبیبی
چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲
لطفا از خبرها جنجالی سایت خبر آنلاین بیشتر بذارید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر