فهرست
دوئل فاتحان آسیا برای سهمیه لیگ قهرمانان
دوئل فاتحان آسیا برای سهمیه لیگ قهرمانان

دوئل فاتحان آسیا برای سهمیه لیگ قهرمانان

آی اسپورت – کاشیما آنتلرز علی رغم قهرمانی در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ بدون قرارگیری در رتبه های یک تا سه جی لیگ یا قهرمانی در جام حذفی نمی تواند سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده را به دست بیاورد! این اتفاق یک سال پیش برای اوراوا ردز نیز رخ داد و این تیم ژاپنی باوجود قهرمانی در آسیا، نتوانست در فصل بعد مسابقات حضور پیدا کند چرا که در لیگ جایگاه مناسبی نداشت!

این قانون در اروپا به این شکل نیست و قهرمانان لیگ اروپا و لیگ قهرمانان یک سهمیه برای فصل بعد این مسابقات دارند و اساسا عقیده یوفا بر این استوار است که برگزاری مسابقات بدون مدافع عنوان قهرمانی هیجان و جذابیت کمتری خواهد داشت. اکنون در جی لیگ ژاپن، تیم کاوازاکی فرونتاله به عنوان قهرمانی دست یافته و پس از آن سانفریس با ۵۶، کاشیما با ۵۵ و ساپورو با ۵۴ امتیاز در رتبه های بعدی هستند. تیم اوراوا نیز در رده ششم قرار دارد و شانسش برای کسب سهمیه آسیا از طریق لیگ صفر است.

اما در جام حذفی اوضاع متفاوت است. تیم های کاشیما و اوراوا در مرحله نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفته‌اند و یک هفته بعد بازی حساسی را با هم انجام خواهند داد. باتوجه به این که قهرمان سال ۲۰۱۷ آسیا یعنی اوراوا در لیگ شانسی برای سهمیه گرفتن ندارد، آن ها تمام تلاششان را خواهند کرد تا در جام حذفی از سد کاشیما عبور کرده و در فینال هم برنده شوند تا پس از یک سال غیبت دوباره به لیگ قهرمانان بازگردند.

اکنون تنها یک هفته از جی لیگ باقی مانده و سرنوشت قهرمانی هم مشخص است و سه تیم برای سهمیه تلاش می کنند. نکته جالب این که تیم کاشیوا ریسول که در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ حضور داشت، این فصل با قرارگیری در رتبه هفدهم به جی لیگ ۲ سقوط کرد.

۳    
آی اسپورت
2018-11-28 12:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر