فهرست
اینفوگراف: چر ا چلسی دنبالِ جان استونز است؟
اینفوگراف: چر ا چلسی دنبالِ جان استونز است؟

اینفوگراف: چر ا چلسی دنبالِ جان استونز است؟

آی‌اسپورت – عجیب نیست که چلسی تا اینجایِ پنجره‌یِ ترنسفرهایِ تابستانی فعالیتِ چندانی نداشته است. مورینیو که تیمش فصلِ قبل با اقتدار قهرمانِ لیگِ برتر شد، تا اینجا تنها فالکائو و بگوویچ را به عنوانِ ذخیره‌هایِ کاستا و کورتوا به تیمش اضافه کرده است. احتمالِ اینکه در ادامه‌یِ تابستان یک هافبکِ میانیِ دیگر به چلسی اضافه شود هم هست، اما مهره‌ای که در حالِ حاضر مورینیو رویش نظر دارد، جان استونز، مدافعِ میانیِ اورتون است.
استونز فصلِ پیش در ریتینگِ هواسکورد، بینِ بازیکنانِ زیرِ 21 سال، بعد از هری کین و رحیم استرلینگ و هکتور بلرین، رده‌یِ چهارم را به خودش اختصاص داد. در اینفوگرافِ بالا هم می‌بینید که استونز در مقایسه با دو مدافعِ باتجربه‌یِ چلسی، تری و کیهیل، تنها در درصدِ پاسِ سالم در هر بازی (آنهم با یک دهم اختلاف) از تری آماری پایین‌تر دارد. در طولِ فصل هم بارها بازی‌هایِ استونز با جان تری در دورانِ جوانی‌اش مقایسه می‌شد؛ مدافعینی که درسته خیلی سریع نیستند، اما در بازی‌خوانی و رهبریِ خطِ دفاع فوق‌العاده هستند.
با توجه به نمایش‌هایِ خوبی که از کرت زوما در فصلِ پیش دیدیم (که البته بیشترش به عنوانِ هافبکِ دفاعی بود)، و تفاوتِ سبکِ بازی‌اش با استونز، می‌توانیم تصور کنیم که مورینیو قصد دارد از این دو مهره‌یِ جوان خطِ دفاعیِ آینده‌اش را بسازد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-18 08:42:53
نظر دهید

۱ نظر
Gatab City
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴، ۰۹:۱۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر