فهرست
یادداشت: حالا وقتِ فروشِ ویدال است
یادداشت: حالا وقتِ فروشِ ویدال است

یادداشت: حالا وقتِ فروشِ ویدال است

مینا رزوکی
 
یکی از دلایلی که باعث شد فابیو پاراتیچی و بپه ماروتا ویدال را به یوونتوس بیاورند، عشقِ او سوارکاری بود. وقتی مدیرانِ یوونتوس فهمیدند که ویدال بعد از جلساتِ تمرین به سوارکاریِ می‌پردازد، مطمئن شدند که بازیکنی با چنین انرژیِ بالایی دقیقا همانی است که لازم دارند. ویدال در یوونتوسِ آنتونیو کونته بدل به روح و قلبِ تیم شد، جنگجویی که بیانکونری را از تیمی معمولی به تیمی بی رقیب در ایتالیا تبدیل کرد. ویدال در قامتِ یک هافبکِ باکس تو باکس در هر دو بعدِ بازی، عالی بود. هیچکس مثلِ او نمی‌توانست هم تکل بزند و هم گل بزند. ویدال در زمین بی‌همتا بود و هر کاری که دوست داشت می‌کرد.
اما بعد از مصدومیتش در 2014 انگار چیزی از بازی‌اش گم شد: زمانبندیِ دویدن و حملاتش، ضرباتِ آخرش. تابستانِ فصلِ گذشته صحبت‌هایِ زیادی مبنی بر فروشِ ویدال بود، اما کادرِ مدیریتیِ یوونتوس تلاش کردند او را به هر قیمتی که هست حفظ کنند تا آلگری از بالاترین شانسِ ممکن برایِ تکرارِ موفقیتِ کونته داشته باشد.
درسته که ویدال در نیمه‌یِ دوم فصل دوباره بدل به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ بیانکونری شد، اما او هرگز به فرمِ فوق‌العاده‌ای که قبل از مصدومیتِ زانوش داشت بازنگشت. برایِ همین شاید حالا بهترین زمانِ فروشِ او باشد. ویدال بهترین دورانِ فوتبالش را در یوونتوس سپری کرده و با این تیم به افتخاراتِ زیادی رسیده است. اما با توجه به آمدنِ سامی خدیرا و رشدِ چشمگیر استفانو استورارو، رد کردنِ پیشنهادِ 40 میلیون یورویی بایرن سخت است. رفتارِ غیرِ حرفه‌ایِ او در کوپا امریکا و همچنین نیازِ یوونتوس برایِ خریدنِ یک هافبکِ بازیساز، می‌تواند از دیگر عواملِ فروشِ احتمالیِ ویدال باشد.
اما خطرِ بزرگ برایِ بانویِ پیر این است که دو رهبرِ دیگرِ تیم، یعنی توز و پیرلو هم تورین را ترک کرده‌اند. آیا یوونتوس می‌تواند با یک رهبرِ دیگر و بزرگ‌ترین جنگجویش کنار بیاید؟ تغییر اجتناب ناپذیر است، اما از دست دادنِ پشتِ سرِ هم این بازیکنان، آلگری را مجبور می‌کند تا وقتی دو برابر برایِ جا انداختنِ روحیه‌یِ جنگندگیِ یوونتوس در ذهنِ بازیکنانِ جدیدش صرف کند. شاید همین قضیه دلیلی باشد که یوونتوس سعی کند یک فصلِ دیگر ویدال را حفظ کند.
به هرحال با رفتنِ احتمالیِ ویدال ستونِ فقراتِ یوونتوس کاملا تغییر می‌کند و برایِ همین این تیم واردِ دورانِ گذار می‌شود، دورانی که عبور از آن کارِ ساده‌ای برایِ آلگری و بازیکنانش نیست.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-18 09:28:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر