فهرست
گزارش: فصلِ حیاتیِ مورینیو
گزارش: فصلِ حیاتیِ مورینیو

گزارش: فصلِ حیاتیِ مورینیو

آی‌اسپورت – مورینیو در دومین فصلش در پورتو و اینتر، با قهرمانیِ چمپیونز لیگ از تیمش خداحافظی کرد. آقایِ خاص در اولین حضورش در چلسی، دو فصلِ اول را با قهرمانی و قدرتِ مطلق در لیگِ جزیره به پایان برد. اما فصلِ سوم که همراه بود با کابوسِ به خدمت گرفتنِ اجباریِ آندری شوچنکو، از سویِ رومن آبراموویچ، باعث شد تا لیگ برتر از دست برود. مورینیو با اینکه در همانِ فصلِ سومش با چلسی هم دو جامِ حذفی و اتحادیه را به دست آورد، اما واگذاریِ لیگِ برتر به منچستر یونایتد و مشکلاتی که با آبراموویچ پیدا کرده بود، عملا باعث شد تا تنها چند هفته در فصلِ چهارم دوام بیاورد. مورینیو بهترین فصلش با رئال را هم در دومین سالِ حضورش در سانتیاگو برنابئو تجربه کرد. در فصلِ دوم بود که او بالاخره بارسلونایِ گواردیولا را در لیگ شکست داد و قهرمان شد. اما فصل سوم بازهم پر از جنجال و مشکلاتِ درون تیمی بود و باعث قطعِ همکاری مورینیو و رئال شد.
حالا ژوزه مورینیو به فصلِ سومش در دورانِ دومِ رهبریِ چلسی رسیده است. مورینیو فصل اولِ این دوران را همانطور که همه انتظار داشتند به بازسازی پرداخت و فصلِ دوم با قدرت قهرمان شد. چلسیِ فصلِ پیش از هر لحاظ بهترین تیمِ جزیره بود و لایقِ تاجگذاری. اما فصلِ حیاتیِ مورینیو تازه در راه است و اگر او می‌خواهد به جایگاهِ سر الکس فرگوسن (جایگاهی که خودش گفته هدفش است) برسد، باید بر سندرومِ فصلِ سومش غلبه کند.
مورینیو با تمامِ استعداد و کیفیاتی که در مربیگری دارد، هنوز موفق نشده بیش از سه فصل در تیمی دوام بیاورد و تیمش را از یک نسل به نسلی دیگر رهنمون کند. سر الکس در یونایتد حداقل سه تیمِ بزرگ ساخت و حتی در دورانِ گذارش هم جام برد. این چالشی است که حالا مورینیو با آن روبروست. مورینیو گفته می‌خواهد 10 سال در چلسی بماند و نقشِ سر الکس را برایِ این تیم پیدا کند. قدمِ اول فصلِ 2015-2016 است.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-18 11:12:32
نظر دهید

۱ نظر
Gatab City
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۴۷
امسال سه گانه رو با حذف بارسا میگیریم شک نکن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر