فهرست
تصمیم مشترک شهریار و ژنرال؛ دستیار بزرگ در تیم کوچک
تصمیم مشترک شهریار و ژنرال؛ دستیار بزرگ در تیم کوچک

تصمیم مشترک شهریار و ژنرال؛ دستیار بزرگ در تیم کوچک

آی‌اسپورت- امیر قلعه‌نویی و علی دایی فصل گذشته را در دو تیم بزرگ استقلال و پرسپولیس استارت زدند. دایی که خیلی زود با نتایج ضعیف پرسپولیس از کار کنار رفت و قلعه‌نویی هم که تا آخر فصل ماندگار شد، توفیقی به دست نیاورد. حالا در ابتدای فصل جدید، این دو سرمربی، هدایت دو تیم پایین جدولی را برعهده گرفتند. با توجه به شکست‌های چند فصل اخیر، هر دو سرمربی از کمک‌های قوی بهره بردند. قلعه‌نویی مربی‌ای را کنار دست خودش آورد که تمام بازیکنان رده‌های پایه را از بر است و امیدوار به جذب چند بازیکن جوان و خوب از تیم‌های پایه انزلی است. اکبر محمدی از برترین مربیان فنی ایران است که هنوز فرصت چندانی به دست نیاورده است.
علی دایی هم از آخرین سرمربی صبای قم به عنوان کمکش استفاده می‌کند. تارتار چند فصلی بود که از کمک مربی بودن به پست سرمربیگری ارتقا پیدا کرده بود. اما پیشنهاد علی دایی چیزی نیست که بشود به راحتی از کنارش عبور کرد.
انتخاب‌های جدید دایی و قلعه‌نویی دو حالت دارد. احتمال می‌رود این که این دو از مربیگری اشباع شده‌اند و انگیزه چندانی ندارد. بیشتر می‌خواهند کمک‌های قوی‌ای که قابلیت کوچ کردن را هم دارند در تیم باشند تا خوشان مشغول بیزینس‌های‌شان شوند. حالت دومی هم وجود دارد که جفت‌شان به این نتیجه رسیده باشند که در چند فصل اخیر دانش فنی‌شان دچار افت شده و واقعا نیاز به نیرویی جدید دارند. به هر حال دایی و قلعه‌نویی انتخاب‌های درستی در گزینش تیم و دستیارشان داشتند. فقط نیت آنها مبهم است.  


کد خبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-18 12:07:47
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۴۵
البته دایی ممد داداش رو هم داره.
اصل بار فنی از اونه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر