فهرست
شگفتی‌سازان ابتدای لیگ: وقتی بدن‌ها کوفته بدنسازی نیست
شگفتی‌سازان ابتدای لیگ: وقتی بدن‌ها کوفته بدنسازی نیست

شگفتی‌سازان ابتدای لیگ: وقتی بدن‌ها کوفته بدنسازی نیست

آی‌اسپورت- لیگ پانزدهم جنگ میان هفت تیم پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، نفت تهران، سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد است. مطمئنا رتبه‌های اول تا هفتم میان این تیم‌ها پخش می‌شود. اما در اوایل فصل چند شگفتی هم خواهیم داشت. تیم‌های استقلال‌اهواز، پیکان، صبای قم، ملوان و پدیده هنوز تمرینات بدنسازی را شروع نکرده‌اند. صبای قم و پدیده که تازه دو روز است سرمربیانش را شناخته‌اند. استقلال اهواز و پدیده شرایط مالی و حمایتی خوبی ندارند. پیکان هم تا مشخص نشدن حتمی تکلیف ماندنش در لیگ برتر، تمریناتش به طور جدی استارت نمی‌خورد. این پنج تیم با توجه به زمان محدودی که تا آغاز بازی‌های لیگ پانزدهم باقی مانده است، بعید به نظر می‌رسد که روی به بدنسازی پیش فصل بیاورند. با این شرایط در پنج-شش هفته نخست لیگ که بازیکنان سایر تیم‌ها به خاطر بدنسازی سنگین، بدن‌هایی کوفته دارند، این تیم‌ها بهترین فرصت را دارند که امتیازات لازم برای بقا در لیگ را جمع کنند.
 
ملوان بندرانزلی
قوی سپید انزلی که با قرعه دشواری در ابتدای لیگ مواجه است از دیدار مقابل ذوب‌آهن، استقلال، نفت تهران، گسترش فولاد و استقلال اهواز می‌تواند نه امتیاز کسب کرد. نُه امتیازی که در ادامه خیلی به کار قلعه‌نویی می‌آید.
 
استقلال اهواز
صبای قم، پرسپولیس، ملوان، استقلال تهران، ذوب‌آهن تیم‌هایی هستند که باشگاه قدیمی اما تازه لیگ برتری شده جنوبی در پنج هفته نخست باید به مصاف آنها برود. آبی‌های اهوازی آنقدر بد بسته شده که در ادامه فصل برای امتیازگیری مقابل تیم‌های ضعیف‌تر هم به مشکل می‌خورد. استقلال هم باید نُه امتیاز از این پنج دیدار کسب کند.
 
صبای قم
تیم علی دایی از مدعی‌های اصلی سقوط است. تیمی که دیر بسته شده و البته به خاطر عدم بدنسازی پیش فصل، در ادامه به مشکل برخواهد خورد. شهریار با خوش شانسی قرعه هم مواجه شد. از پنج دیدار نخست صبا فقط دیدار مقابل نفت تهران دشوار است. تیم دایی خیلی راحت می‌تواند از چهار دیدار نخست، دوازده امتیاز کسب کند.
 
پیکان
تیم جدید علیرضا مرزبان در پنج هفته نخست باید به ترتیب به مصاف فولاد، سایپا، تراکتورسازی، صبای قم، سیاه‌جامگان برود. تیم‌هایی که در انتهای فصل هم خطری برای حریفان ندارد؛ چه برسد در چند هفته نخست لیگ. پیکان اگر از تراکتورسازی و فولاد هم شکست بخورد باز نُه امتیاز تا هفته پنجم در چنگ دارد.
 
پدیده مشهد
بعید به نظر می‌رسد طول عمر حضور پدیده در لیگ برتر از دو فصل عبور کند. شاگردان مهاجری روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند و از کاندیدهای اصلی سقوط هستند. این باشگاه هم بدنسازی پیش فصل نداشته و شاید فقط تا هفته پنجم-ششم در قعر جدول حضور نداشته باشد. پدیده هم در اوایل لیگ جز تراکتورسازی رقیب سرسخت دیگری ندارد.  کد خبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-07-18 15:01:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر