فهرست
اینفوگراف: کریستین بنتکه؛ مهاجمِ جدیدِ لیورپول
اینفوگراف: کریستین بنتکه؛ مهاجمِ جدیدِ لیورپول

اینفوگراف: کریستین بنتکه؛ مهاجمِ جدیدِ لیورپول

آی‌اسپورت – کریستین بنتکه در 3 فصلی که در استون ویلا بود، 5 بار دروازه‌یِ لیورپول را باز کرد. نمایشِ به یاد ماندیِ او در آنفیلد در سالِ 2012 و البته گلی که در نیمه نهاییِ اف.ای کاپِ سالِ گذشته به تیمِ برندان راجرز زد، جزوِ هایلایت‌هایِ زندگیِ حرفه‌ای مهاجمِ بلژیکی است. حالا او قرار است فصلِ آینده برایِ لیورپول بازی کند. در اینکه لیورپول با توجه به مصدومیت‌هایِ پیاپی و نگران‌کننده‌یِ دنیل استوریج نیاز به مهاجمی درجه یک داشت تردیدی نبود. اما آیا بنتکه گزینه‌ای مناسب برایِ قرمزهایِ آنفیلد بود؟
از فصلِ 2012-2013 بدین سو فقط لوئیس سوارس (23) و ادن ازار (21) بیشتر از بنتکه (16) لقبِ بهترین بازیکنِ زمین از هواسکورد را دریافت کرده‌اند. بنتکه در سه فصلی که در استون ویلا بازی کرد، بیش از هر مهاجمِ دیگری در لیگِ برتر با ضربه‌یِ سر دروازه‌یِ حریفان را بازی کرد (15 بار). نکته‌یِ جالب اینجاست که در این بازه‌یِ زمانی تنها دو مهاجم بیشتر از بنتکه (5 بار) از خارج از باکس گل زده‌اند و تنها سه مهاجم بیش از او موقعیت خلق کرده‌اند (133).
این آمار کیفیتِ بنتکه را به خوبی نشان می‌دهد. شاید تنها نگرانی برایِ برندان راجرز افتِ شدیدِ بنتکه در نیمه‌یِ اول فصلِ گذشته بود. دورانی که البته با آمدنِ تیم شروود پاک شد و بنتکه در 10 بازیِ آخر 11 گل برایِ تیمش زد. به هر صورت ورودِ بنتکه به آنفیلد قطعا با توجه به تجربه‌یِ کابوس‌وارِ ماریو بالوتلی، اتفاقی خوشایند برایِ هوادرانِ لیورپول خواهد بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-19 13:14:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر