فهرست
علیپور: مشکلی با فرهاد کاظمی ندارم/ عدم حضور در تمرینات،مقدمه تبانی است و محرومیت دارد/ باشگاههایی که تمرین نمی کنند از لیگ کنار گذاشته شوند/ پسرم نباید به خاطر من محروم شود
علیپور: مشکلی با فرهاد کاظمی ندارم/ عدم حضور در تمرینات،مقدمه تبانی است و محرومیت دارد/ باشگاههایی که تمرین نمی کنند از لیگ کنار گذاشته شوند/ پسرم نباید به خاطر من محروم شود

علیپور: مشکلی با فرهاد کاظمی ندارم/ عدم حضور در تمرینات،مقدمه تبانی است و محرومیت دارد/ باشگاههایی که تمرین نمی کنند از لیگ کنار گذاشته شوند/ پسرم نباید به خاطر من محروم شود

آی اسپورت- رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ در خصوص اظهارات علی کفاشیان مبنی بر اینکه رقیب آوردیم تا علیپور کمتر مصاحبه کند اظهار داشت: اگر من صحبتی انجام می‌دادم در جایگاه دبیر ستاد منشور بوده و باید آراء‌ را اعلام می‌کردم اگرنه قصدی برای مصاحبه نداشتم.

به گزارش تسنیم، علیرضا علیپور در خصوص اینکه آیا ستاد منشور اخلاقی منحل شده است، تاکید کرد: چنین چیزی صحت ندارد و اتفاقا این ستاد با کمک همه به کمیته اخلاق تغییر نام داد و رسما به عنوان یکی از ارکان قضایی فدراسیون فوتبال فعالیتش را آغاز کرد که اتفاقا این کمیته به تایید فیفا هم رسیده است. ما امانتی در دست داشتیم که آن را تحویل دیگران دادیم و همیشه تلاش کردیم طبق اساسنامه صحبت کنیم. واقعا چون همه از دوستان و همکاران ما هستند من رقیبی نمی‌بینم بلکه معتقدم همه رفیق ما هستند.

علیپور تصریح کرد: من همیشه بر اساس اساسنامه صحبت و از آن تمکین می‌کنم و هیچ وقت فراتر از وظایفم صحبت و مصاحبه نکردم.

وی درباره صحبت‌های حجت‌الاسلام نقویان مبنی بر اینکه علیپور باید استعفا بدهد و اینکه آیا از صحبت‌های او دلخور شده است، عنوان کرد: من دلخور نشدم چون ما از نسل تکلیف‌گرا هستیم و هر کجا که تکلیف بوده کار کردیم. اگر کسی پیدا شود که این تکالیف را در فدراسیون انجام بدهد من دست او را می‌بوسم و با کمال خوشحالی از فدراسیون می‌روم.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ که در برنامه ورزش و مردم حضور یافته بود در مورد مشکلاتی که برای تیم گهر دورود به وجود آمده و باعث شده  این تیم بدون دروازه‌بان برای برگزاری بازی لیگ یک به یزد سفر کند، گفت: من از برخی مسئولان عزیز گلایه دارم. اول فصل که می‌شود کل فدراسیون را تحت فشار می‌گذارند که می‌خواهند تیمداری کنند اما واقعا به فکر نیستند. با توجه به اینکه کشور ما با تغییرات مدیریتی روبرو شده مسلما استاندارها جابه‌جا می‌شوند و نمایندگان مجلس هم دیگر به قولی که داده‌اند عمل نمی‌کنند. همین مسائل باعث می‌شود تیمی مانند گهر بدون حامی بماند.

وی ادامه داد: بازیکنان و مربیان قراردادی با تیم‌ها می‌بندند که طبق آن قرارداد باید پولی بگیرند و وقتی این اتفاق رخ نمی‌دهد مشکلاتی مانند تمرین نکردن رخ می‌دهد. با حضور تمام دوستان ستادی را در فدراسیون تشکیل دادیم که در آن در 23 بند به ما ماموریت داده شد تا مسابقات لیگ برتر را با سلامت تمام کنیم.

علیپور تصریح کرد: شب گذشته با رئیس هیئت فوتبال لرستان صحبت کردم که حتما تیم گهر به یزد اعزام شود اما متوجه شدیم که گروه مربیان چند بازیکن انزلی‌چی را با خودشان برده‌اند و تیم گهر دچار مشکل شده است. باید همین‌جا بند 21 ستادی که تشکیل شده را برای همه بخوانم تا خیلی‌ها متوجه مسائل شوند.

وی اضافه کرد: در این بند آمده با توجه به اینکه مسابقات لیگ برتر و لیگ یک به هفته‌های پایانی نزدیک شده باشگاه‌ها، بازیکنان و مربیان باید حقوق متقابل یکدیگر را انجام بدهند. به همین دلیل همه بازیکنان، مربیان و مدیران ملزم هستند تعهداتشان را نسبت به باشگاه انجام دهند. هرگونه عدم حضور در تمرینات و مسابقات و مصاحبه علیه باشگاه تخلف محسوب شده و می‌‌تواند از مقدمات ورود به تبانی خوانده شود که منجر به محرومیت یک تا چند ساله خواهد شد. کمیته نظارت سازمان لیگ از رکن قضایی فدراسیون این تقاضا را دارد تا برابر مقررات اقدامات لازم را انجام بدهد.

علیپور درباره تعطیلی تمرینات تیمی مانند صبای‌قم و گهر دورود اظهار داشت: دستور موقت برای گروه مربیان گهر و بازیکنان اعتصاب کننده این تیم صادر شده تا در صورت عدم حضور در بازی امروز از تمام فعالیت‌های فوتبالی به مدت یک سال و یا حتی تا پایان عمر محروم شوند. 

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ گفت: در خصوص صبای قم هم باید بگویم قطعا تمرین نکردن این تیم برای بازی با ذوب‌آهن منجر به تضیع حق تیم‌هایی مانند مس، فجر سپاسی، راه‌آهن، داماش و حتی خود صبا می‌شود. به خاطر همین با کمک هیئت رئیسه سازمان لیگ تصمیم گرفته شد اگر باشگاه‌ها با چنین مشکلاتی روبرو شوند از همین حالا از مسابقات خارج شوند تا حق و حقوق از کسی ضایع نشود.

علیپور درباره انتقادات باشگاه پیکان تصریح کرد: پیکان در همه رشته‌ها حضور فعالی در بخش حقوقی دارد. ما ابتدای فصل خواهان تعهد مضاعفی از سوی این باشگاه در مورد سرمربی تیم‌شان شدیم.

وی افزود: متاسفانه این باشگاه به تازگی در بیانیه‌ای به مسائل خارج از ضابطه درباره فغانی تنها داور ما در جام جهانی پرداخته که ما این موضوع را با تاج رئیس سازمان لیگ بررسی و مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال این باشگاه را به کمیته اخلاق و انضباطی احضار کردیم.

علیپور اختلاف شخصی با فرهاد کاظمی را رد کرد و گفت: با هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی اختلاف و خصومت ندارم حتی شاید در فضای خارج از مقررات با آنها دوست هم باشم. این موضوع در مورد فرهاد کاظمی هم صدق می‌کند ا ما تمام تلاش ما این است که تیم‌ها براساس برتری فنی در فوتبال به حق‌شان برسند.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ در مورد توجه به برخی مسائل مانند آرایش موی سر بازیکنان یادآور شد: شورای انقلاب فرهنگی از ما برخی الزامات فرهنگی را درخواست کرده و انتظار از باشگاه‌هایی که با پول بیت‌المال اداره می‌شوند زیاد است. ما هم در این زمینه تا 4 بار به باشگاه تذکر می‌دهیم تا از آن طریق شرایط بازیکن اصلاح شود که اگر بعد از این فرآیند تحولی رخ نداد او را به کمیته اخلاق و انضباطی دعوت می‌کنیم اما خوشبختانه تاکنون موردی در این زمینه نداشته‌ایم.

علیپور در مورد ناراحتی احمد جمشیدیان گفت: امیدوارم باعث ناراحتی کسی نشده باشم. در مورد جمشیدیان ابتدای لیگ مسائلی مطرح شد که ما با دیده همکاری مجوز حضور او در استقلال را صادر کردیم.

وی درباره محرومیت محسن قهرمانی هم گفت: 5 مورد در پرونده قهرمانی مطرح شد که 3 مورد از آن اصلا قابل بررسی نبود و مدارکی وجود نداشت. در دو مورد دیگر هم ما تنها در زمینه رفتار غیرحرفه‌ای قهرمانی و همکارانش به نتیجه رسیدیم که کمیته انضباطی آن حکم را صادر کرد.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ درباره درخواست فیفا برای دریافت گزارش حکم محسن قهرمانی تاکید کرد: در مباحث دوپینگ گزارش‌های ما به فیفا می‌رسد و در بحث مبارزه با تبانی هم باید این گزارش‌ها در اختیار فیفا قرار بگیرد.

علیپور در واکنش مصاحبه عبدالحمید رمضانی مدیرعامل باشگاه پاس همدان مبنی بر قرارداد 150 میلیونی پسرش با این باشگاه تاکید کرد: پسر من یا هر فرد دیگری نباید به دلیل جایگاه شغل پدرش از حضور در عرصه ورزش محروم شود.

وی افزود: این گزارش در اقدامی غیرحرفه‌ای از شبکه ورزش پخش شد که البته بعد از آن فرصت توضیح به مردم در اختیار من قرار گرفت و رمضانی هم روی آنتن این برنامه آمد و این مسئله را تکذیب کرد. ضمن آنکه ملاحی مدیر عامل باشگاه پاس نوین هم اعلام کرد که اصل قرارداد پسر من با این باشگاه 6 میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ خاطرنشان کرد: اصل این گزارش مربوط به برنامه «شوک» است که در مردادماه برای شبکه 3 ساخته شده بود و در آن زمان کمپینی در یک باشگاه خاص شکل گرفته بود تا مواردی مطرح شود و صداوسیما هم قصد داشت تا به مسائل پشت پرده فوتبال بپردازد که در آن برنامه من را محکوم کردند.

علیپور خاطرنشان کرد: سی‌دی اظهارات رمضانی در آن برنامه در فدراسیون فوتبال موجود است و گلایه‌ من این بود که چرا این اظهارات که مربوط به مردادماه بود قبل از بازی پاس و پیکان پخش شد.

وی افزود: عده‌ای پیشنهاد مبلغ کلانی را به یکی از عوامل 20:30 داده بودند تا این اظهارات پخش شود که این کار را انجام ندادند که در نهایت آن را شبکه ورزش و برنامه لیگ یک پخش کردند. من به عنوان یک شهروند از متولی این برنامه گلایه‌ای ندارم اما بحثم این است که چرا صدا و سیما به عنوان رکن اصلی فرهنگی اجازه پخش این موارد را داده است.

علیپور تاکید کرد:‌ درست است که پزشک و مربی محروم این باشگاه با تزریق آمپول باعث مصدومیت پسرم و خروج او از چرخه فوتبال شدند و اگر من برای چنین مسائلی محرومیتی برای پاس در نظر گرفته‌ام؛ ظلم بزرگی انجام شده و باید به این وضعیت رسیدگی شود. بنابراین از مسئولان خواهان انجام این کار شدم اما به آنهایی که در این باره خبرسازی می‌کنند می‌گویم خدا را شاهد و ناظر کار خود بدانند.

 

     
آی اسپورت
2014-03-07 14:56:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر