فهرست
فوتبال مارکِت / راهنمای کامل مارکتینگ بازیکنانی که در کوپاآمریکا حضور داشتند
فوتبال مارکِت / راهنمای کامل مارکتینگ بازیکنانی که در کوپاآمریکا حضور داشتند

فوتبال مارکِت / راهنمای کامل مارکتینگ بازیکنانی که در کوپاآمریکا حضور داشتند

دو هفته‌یِ پیش بازی های کوپاآمریکا در کشور شیلی با قهرمانی میزبان، پایان پذیرفت. تیم های آمریکای جنوبی به همراه دو مهمان یعنی مکزیک و جاماییکا که از کونکاکاف (اتحادیه فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی) به آنان پیوستند ، این تورنمنت مهم و جذاب فوتبال را در زمان تعطیلات فوتبال اروپا برگزار کردند که البته متاسفانه بدلیل عدم پخش از صدا و سیما، در ایران تعقیب کننده ی چندانی نداشت و شاید یکی از دلایل اصلی، ساعت برگزاری بازی ها بود که بوقت ایران در آخرین ساعات شب و ابتدای بامداد قرار می گرفت.
اما این مسابقات نیز مانند هر تورنمنت دیگر، محل نمایش استعدادهای جدید و یا بازیکنانی بود که برای رفتن به باشگاه های جدید و چالشی تازه، تلاش می کردند، بویژه اگر آنها فوتبالیست های آمریکای لاتین باشند و بطور قطع همه ی اسکوت (دیده بان) های اروپایی مشغول رصد آنها بوده اند. در فوتبال مارکت این هفته نگاهی داریم به داغ ترین و خبرسازترین بازیکنانی که در مرکز خرید کوپاآمریکا چشم ها را خیره کردند و باشگاه های اروپایی بدنبال جذب آنان هستند. راهنمای کامل مارکتینگ (خرید و فروش) مهمترین بازیکنان حاضر در کوپاآمریکا، به ترتیب حروف الفبای نام 12 کشور شرکت کننده در این تورنمنت، به شرح زیر است:
آرژانتین
نایب قهرمان کوپاآمریکا همیشه بازیکنان بزرگ و مطرحی در باشگاه های اروپا داشته و هنوز هم در راس اخبار ترنسفرهای مهم اروپایی قرار دارند.

سرخیو رومِرو دروازبان تیم ملی آرژانتین، با عدم تمدید قراردادش، از سوی سامپدوریا ایتالیا، بازیکن آزاد اعلام شد. (کوریره دِلا سِرا)
وکیل رومرو درحال مذاکره با رئال مادرید و آاِس رم برای حضور رومرو در تیم آنهاست. (دِیلی مِیل)
سرخیو رومرو دروازبان تیم ملی آرژانتین با منچستریونایتد به توافق رسید و بزودی در تست پزشکی باشگاه شرکت خواهد کرد.

پس رومرو به نظر می رسد که به باشگاه جدید خود رسیده است و با توجه به جدایی حتمی ویکتور والدس از یونایتد و آینده ی مبهم داوید دخه آ، انتقال رومرو به منچستر منطقی و محتمل است.
پر مشتری ترین بخش تیم ملی آرژانتین، خط دفاع است. اِزِکیل گارای و نیکولاس اوتامِندی بازیکنان زِنیث سَن پِتِرزبورگ و والنسیای اسپانیا، هواخواهان زیادی دارند.

منچستریونایتد و آرسنال برای به خدمت گرفتن گارای با یکدیگر رقابت خواهند کرد. (دیلی اکسپرس)

البته گارای در مقاطع مختلف فصول قبل فوتبال اروپا در شایعات مطبوعاتی جای داشت، بویژه درباره ی پیوستنش به یونایتد اما با توجه به سیاست جدید منچستر در بازار نقل وانتقالات و پیوند بسیار محتمل آنان برای خرید اوتامندی و راموس از رئال مادرید، رفتن گارای به اولدترافورد کمی بعید می نماید ولی اوتامندی می تواند خرید محتمل شیاطین سرخ برای خط دفاعی شان باشد.

اوتامندی به باشگاه والنسیا اعلام کرده تا پیش از 26 جولای که پایان مرخصی اوست، وضعیت پیوستنش به منچستریونایتد، روشن شود. (گل.کام)
نیکولاس اوتامندی قانع شده است که در برنامه های آینده ی لویی فان خال نقش مهمی دارد و می خواهد به سرخ های منچستر بپیوندد. (مترو)

با در نظر گرفتن جدایی احتمالی جانی ایونز از منچستر و قابلیت های اوتامندی برای بهبود خط دفاعی یونایتد و موجود بودن زوج دفاعی آرژانتینی دیگر در منچستر یعنی مارکوس روخو، اوتامندی احتمالا به اولدترافورد خواهد پیوست، مگر آنکه راموس خریداری شود.
در خط هافبک تیم ملی آرژانتین نیز بازیکنانی هستند که پتانسیل ترنسفر در این تابستان را دارا هستند. لوکاس بیگلیا هافبک تیم لاتزیوی ایتالیا هدفی برای برخی باشگاه های بزرگ اروپا گزارش شده است:

آرسنال، لیورپول و منچستریونایتد، وضعیت لوکاس بیگلیا را در کوپاآمریکا رصد کرده اند. (دیلی مِیل)
رافا بنیتس سرمربی رئال مادرید با پیشنهاد 15.6 میلیون پوندی، خواهان به خدمت گرفتن لوکاس بیگلیا از لاتزیو شده است. (دیلی اکسپرس)

البته این اخبار و شایعات ادامه ی چندانی نیافته است.
و اما انخل، انخل دی ماریا هافبک ارزشمند و گرانقیمت ترین بازیکن لیگ برتر انگلیس (59.8 میلیون پوند) همچنان در راس اخبار و شایعات بازار نقل و انتقالات است. با اینکه چندبار در مصاحبه های رسمی اعلام کرده که در منچستریونایتد می ماند ولی رسانه ها از جدایی احتمالی او از فوتبال انگلستان می گویند. گفته می شود کم فروغی انخل در نیم فصل دوم بازی های یونایتد در لیگ برتر، نیمکت نشینی های پیاپی در منچستر، عدم انطباق با لیگ جزیره، ناخرسندی اعضای خانواده از زندگی در شهر منچستر و حادثه ی حمله دزدان به منزل مسکونی دی ماریا در محله ی چیشایِر منچستر، همگی از دلایل جدایی این هافبک ارزنده از یونایتد است.

با اینکه نتوانستم در فصل اول حضورم در یونایتد با محیط جدید سازگار شوم و هنوز هم نمی دانم به چه دلیل برخی بازی ها را روی نیمکت نشسته ام اما می خواهم با منچستر ادامه دهم تا خود را اثبات کنم. (مصاحبه دی ماریا با روزنامه آرژانتینی Ole به نقل از گاردین)
بایرن مونیخ درباره ی خرید دی ماریا از منچستریونایتد استعلام کرده است. (بیلد)
ایجنت دی ماریا به پاریس سفر کرده است تا ترتیب قرارداد خرید وی را توسط PSG برای موکل خود دهد. (اِکیپ فرانسه)
دی ماریا می خواهد به رئال مادرید برگردد. (ABC)
منچستریونایتد در صورتی دی ماریا را می فروشد که از باشگاه تقاضای ترنسفر کند. (ESPN)

به نظر می رسد با توجه به مواضع رسمی باشگاه منچستریونایتد و شخص لویی فان خال که بر عدم فروش ستاره آرژانتینی شان تاکید دارند، فقط در صورتیکه دی ماریا بخواهد برود، قابل فروش خواهد بود. باید تا 26 جولای صبر کنیم تا دی ماریا از مرخصی بیاید و تصمیم نهایی اش را بگیرد.
نام های اِوِر بانِگا، اریک لامِلا و خاویر پاستوره هم در مقاطعی از اخبار و شایعات انتقالات اروپا شنیده شده است ولی اتفاق جدی تاکنون روی نداده است.
فورواردهای تیم ملی آرژانتین منهای لیونل مِسی، همگی در هدف شایعه های ترنسفر قرار دارند.

کارلوس تِبِس از یوونتوس به تیم سابقش بوکاجونیورز پیوست. (خبر رسمی)
سِرخیو آگِرو هدف بزرگ نقل و انتقالات این فصل رئال مادرید است. (گاردین)
گونزالو هیگواِین هدف منچستریونایتد، آرسنال و لیورپول است. (تلگراف)

درباره ی آگرو می توان گفت که منچسترسیتی نمی خواهد او را بفروشد و نمی تواند جای خالی او را به راحتی پر کند ولی مدیریت باشگاه ناپولی بدش نمی آید تا از هیگواین پولی درآورد اما قیمت بالایی که برایش تعیین کرده اند (بین 30 تا 40 میلیون پوند) باعث احتیاط خریداران در برابر این مهاجم خواهد بود.
اروگوئه
قهرمان دوره ی قبل کوپاآمریکا دارای بازیکنان مطرحی است و خبرساز.

·         با جدا شدن احتمالی داوید دخه آ از منچستریونایتد، سرخ ها بدنبال جانشینی برای او هستند. اسکوت های یونایتد مشغول رصد فرناندو موسلِرا دروازبان اول تیم ملی اروگوئه و باشگاه گالاتاسارای ترکیه هستند. (حُریَّت چاپ ترکیه)
·         یونایتد حاضر است تا آنتونیو والنسیا را به گالاتاسارای واگذار کند تا موسلرا به اولدترافورد برود. (مترو)

کمی بعید است اگر داوید از منچستر جدا شود، آنان دروازبانی را به خدمت بگیرند که تجربه ی لیگ برتر نداشته باشد. در صورت جدایی دخه آ به مقصد مادرید، هوگو یوریس دروازبان تیم ملی فرانسه و تاتنهام، گزینه ی جذابتری به نظر می رسد اما یونایتد احتمالات دیگر را نیز دنبال می کند و شاید خبر دیده بانی موسلرا در کوپاآمریکا درست باشد.

خیمِنِز 20 ساله مورد توجه چلسی قرار گرفته است. (تاک اسپورت)
ژوزه خیمنز مدافع جوان اوروگوئه یکی از گزینه های خرید مدافع توسط لویی فان خال است. (مترو)

ژوزِه خیمِنِز مدافع جوان اتلتیکومادرید و تیم ملی اروگوئه می تواند نظرها را به خود جلب کند. او توانسته برای کشورش در جام جهانی گذشته نیز بازی کند. کارشناسان خیمنز را استعدادی آینده دار می دانند.
و باز هم اِدینسون کاوانی ...

یوونتوس بدنبال جذب کاوانی است. (توتو مِرکاتو)
با جدایی رادامِل فالکائو از منچستریونایتد، اکنون شیاطین سرخ کاوانی را برای خرید کاندید کرده اند.
کاوانی شاید در آرسنال! (دِیلی اِکسپرس)
ادینسون کاوانی در PSG خوشحال است و می خواهد در پاریس بماند. (مصاحبه وکیل کاوانی با روزنامه اِکیپ)
یونایتد می خواهد در یک معامله ی پایاپای، دی ماریا را با کاوانی عوض کند. (دِیلی اِستار)

واقعیت این است که کاوانی در مقاطع مختلف فصل گذشته بارها از نقش خود بعنوان وینگِ چپ در PSG ناراضی بوده و می خواهد در پُست مهاجم مرکزی بازی کند یعنی دقیقا همانجایی که زلاتان ابراهیموویچ حضور دارد اما شاید با خروج احتمالی زلاتان (شاید میلان)، دیگر لزومی به رفتن از پاریس نباشد. ضمن اینکه یوونتوس نیز با خرید مانزوکیچ، نیاز خود را به مهاجم تامین کرده است و اصلا هیچگاه خرید 50 میلیون پوندی در راستای سیاست های باشگاه تورینی نیست. با این وجود نمی توان علاقمندی شدید لویی فان خال به کاوانی را انکار کرد. شاید ادینسون کاوانی موضوع یک انتقال داغ اروپایی باشد.
اکوادور
این عضو کوپاآمریکا نه تنها در کشور ما زیاد شناخته شده نیست بلکه در فوتبال اروپا نیز بازیکن سرشناسی ندارد به جز اِنِر والنسیا که بعنوان مهاجم در وستهَم یونایتد انگلستان بازی می کند و چندی پیش شایعاتی مبنی بر انتقالش به چلسی شنیده می شد که با پیوستن فالکائو و احتمالا پدرو از بارسلونا، انر والنسیا هم در شرق لندن ماندنی خواهد شد.
برزیل
کانارینیو یا قناری های کوچک (لقب تیم ملی برزیل) کوپاآمریکا همیشه خریدار دارند و چشم های زیادی بدنبالشان است.
میراندا کاپیتان اول زردها بعنوان یک دفاع مرکزی مستحکم مورد توجه باشگاه های زیادی قرار داشت و نام هایی همچون چلسی، میلان، منچستریونایتد و لیورپول در اطراف این بازیکن سابق اتلتیکومادرید شنیده می شد تا اینکه به تازگی اینترمیلان را برای ادامه ی کارش انتخاب کرد.
فیلیپه لوییس مدافع چلسی که فصل ناموفقی را با آبی های لندنی گذرانده، در مرکز توجه رسانه ها قرار گرفته است.

چلسی می خواهد برای به خدمت گرفتن کوکه از اتلتیکومادرید، فیلیپه لوییس را بعنوان بخشی از قرارداد خرید به راه راه پوشان مادریدی پیشنهاد کند. (مِترو)
فیلیپه لوییس در یک بازگشت احساسی به اتلتیکومادرید باز خواهد گشت. اتلتیکویی ها خواهان بازگشت بازیکن برزیلی سابق شان هستند. (دِیلی تلگراف)

اما فیلیپه لوییس در مصاحبه با رسانه های برزیلی، هرگونه بازگشتی به تیم سابق خود را رد کرد و اعلام کرد در چلسی می ماند و برای جایگاه ثابتش خواهد جنگید.
مارکینیوس مدافع 21 ساله ی پاریس سن ژرمن چهره ی دیگری از برزیل است که بدلیل غیرثابت بازی کردن در ترکیب باشگاه فرانسوی اش، مدت هاست که در شایعات نقل و انتقالات اروپایی از او نام برده می شود.

منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال و بارسلونا خواهان بخدمت گرفتن مارکینیوس هستند. (دِیلی مِیل)

اما مارکینیوس چندی پیش از آغاز کوپاآمریکا با پاریسی ها تمدید قرارداد کرد.

·       مارکینیوس هدف خرید منچستریونایتد گفت از اینکه در PSG است احساس خوشحالی می کند و در همین تیم ادامه ی کار خواهد داد. (منچسترایوینینگ نیوز)
·       مارکینیوس از اینکه مورد توجه منچستریونایتد قرار گرفته است، اظهار خرسندی کرد. (دیلی میرر)

داگلاس کُستا هافبک تهاجمی و تکنیکی باشگاه شاختار دونِسک اوکراین مورد بعدی ترنسفر برزیلی هاست.

داگلاس کُستا به بایرن مونیخ می رود. (لوچسکیو مربی شاختار-ESPN)
کُستا با مبلغ 35 میلیون یورو به بایرن مونیخ می پیوندد. (کیکِر)

و داگلاس، بطور رسمی مونیخی شد.
و اما روبرتو فِرمینو هافبک-مهاجم برزیلی ها که به سلطان پاس گل در بوندسلیگا معروف است. شایعه ی ترک هافنهایم توسط این استعداد قناری ها درست پیش از آغاز کوپاآمریکا شنیده شد.

هافنهایم برای فروش فرمینو با مبلغ 13 میلیون پوند با منچستریونایتد به توافق رسید. (دِیلی اِکسپرس)
اِیجنت فرمینو گفت: او قطعاً به لیگ برتر انگلستان خواهد رفت. (بیلد)
هافنهایم 18 میلیون پوند برای فرمینو از منچستریونایتد طلب کرده است. (گاردین)

و ناگهان ماجرا، شکل دیگری به خود گرفت:

لیورپول با مبلغ 29 میلیون پوند، روبرتو فرمینو را به خدمت گرفت. (اسکای اسپورتس)

این انتقال ضربتی با پرواز آلن آیر مدیر اجرایی لیورپول به شیلی و حضور در اردوی تیم ملی برزیل، انجام شد و اکنون فرمینو یک لیورپولی است.
پرو
همه ی ما کاپیتان کهنه کار تیم ملی پرو را می شناسیم. کلودیو پیزارو که در 36 سالگی پس از 9 فصل بازی برای بایرن مونیخ، باید از این تیم جدا شود.

کلودیو پیزارو در حساب کاربری توییتر خود از باشگاه و هواداران بایرن مونیخ خداحافظی کرد. (ESPN)
هانوفر و اوگسبورگ خواهان به خدمت گرفتن کلودیو پیزارو هستند که از اول جولای (ماه میلادی جاری) بازیکن آزاد محسوب می شود. (کیکر)

جِفِرسون فارفان مهاجم شالکه04 نیز بازیکن دیگری از پروست که به نظر می رسد در سن 30 سالگی فوتبال اروپایی اش به پایان رسیده و به نقل از شبکه تلویزیونی معتبر ESPN به باشگاه الجزیره ی امارات متحده عربی خواهد پیوست.
شیلی
میزبان و قهرمان این دوره از مسابقات کوپاآمریکا بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار دارد که دلیل اصلی قهرمانی آنهاست. از معروفترین بازیکنانی که در این تیم زیر ذره بین باشگاه های بزرگ قرار دارند، می توان از آرتورو ویدال و گونزالو خارا نام برد که تصادفاً هر دو در مرکز توجه جنجال برانگیزانه ای قرار گرفته اند.

ویدال پس از تصادف رانندگی در حالت مستی، راهی بیمارستان شد. (اِل مِرکوریو-شیلی)

اینکه آرتورو ویدال درست در میانه ی کارزار کوپاآمریکا چگونه به خود اجازه داده که به جای تمرکز روی بازی های تیم ملی کشورش، چنان در مصرف الکل زیاده روی کند که باعث حادثه رانندگی شود، بحثی است جدا اما این حرکات غیر اخلاقی، قطعاً به وجه ی یک بازیکن ضربه ی سنگینی می زند حتی اگر ویدال باشد.

مقامات منچستریونایتد که تابستان پیش، بسیار برای به خدمت گرفتن ویدال تلاش کردند، پس از حرکت غیراخلاقی رانندگی درحین مستی او، بطور کامل از خرید وی پشیمان شدند. (دِیلی میرِر)

اما باشگاه یوونتوس شاید بخواهد از این هافبک مستعد خود درآمدی کسب کند.

·       الکسیس سانچِز هم تیمی ویدال در تیم ملی شیلی دوست دارد تا ویدال را در آرسنال ببیند. (دِیلی مِیل)
·       آرسنال آماده است تا با پیشنهاد 21 میلیون پوندی آرتورو ویدال را به خدمت بگیرد. (ایندیپندنت)

البته با توجه به اینکه سرخپوشان محله ی وولویچ لندن هافبک های خوبی در اختیار دارند، کمی این خبر عجیب می نماید ولی در صورت تحقق، آرسنال یکی از قویترین خطوط میانی لیگ برتر را بدست خواهد آورد و حتی در هنگام برگزاری بازی های کوپا، خبری بدین مضمون مخابره شد:

·       آرتورو ویدال با قراردادی 21.7 میلیون پوندی به آرسنال پیوست! (لا اِستامپا-شیلی)

ولی نتیجه نهایی ترنسفر ویدال اینگونه شد:

·       یوونتوس و بایرن مونیخ بر سر انتقال 28 میلیون پوندی ویدال به آلیانز آرِنا به توافق رسیدند. (اسکای آلمان)

اما درباره ی گونزالو خارا که در بازی اخیر اروگوئه-شیلی با حرکتِ بسیار زشتِ انگشتان خود در پشتِ ادینسون کاوانی باعث واکنش شدید او شد و متاسفانه با اشتباه داور کارت قرمز گرفت، تیم آلمانی او دیگر این بازیکن خطاکار را نمی خواهد.

مدیر تیم فوتبال ماینز گفت: نیازی به بازیکن بی اخلاق نداریم و خارا می داند که اگر پیشنهادی برایش بیاید، او باید برود. (بیلد)

آیا اینگونه بازیکنان مشتری خواهند داشت؟
کلمبیا
زردپوشان کلمبیایی نیز بازیکنانی برای انتقال در این تابستان دارند. دیوید اوسپینا دروازبان اول تیم ملی کلمبیا و آرسنال بعد از فقط یک فصل بازی برای لندنی ها، با ورود قریب الوقوع پِتر چِک به آرسنال، از جمع توپچی ها جدا خواهد شد.

به وکیلم گفته ام تا برایم تیم جدیدی پیدا کند. من باید دروازبان اول باشم. (اوسپینا-دِیلی میرِر)
ایجنت من درحال مذاکره با فِنِرباغچه است. (تاک اسپورت)
مارسی برای خرید اوسپینا آماده است. (اسکای اسپورتس)
والنسیا برای جذب اوسپینا با آرسنال وارد مذاکره شده است. (AS)

خوان کوادرادو، هافبک سریع و تکنیکی کلمبیایی ها که اکنون عضو چلسی است، در کانون شایعات قرار دارد. این بازیکن که ژانویه گذشته از فیورنتینا با مبلغ 27 میلیون پوند به چلسی پیوست، پس از گذشت فقط نیم فصل، احتمال جدایی از تیم مورینیو را دارد زیرا چندان فرصت بازی به وی نرسیده است.

خوان کوادرادو بصورت قرضی به اینترمیلان خواهد پیوست. (تاک اسپورت)
با آمدن احتمالی آنتونی گریزمَن از اتلتیکومادرید به چلسی، کوادرادو خواهد رفت. (گُل دات کام)

البته با شناختی که از مورینیو داریم و مدت زمان کوتاه به خدمت گرفته شدن کوادرادو، شاید جدا شدن او از چلسی در این تابستان اتفاق نیافتد.
سه مهاجم سرشناس تیم ملی کلمبیا یعنی کاپیتان رادامِل فالکائو، جکسون مارتینز و کارلوس باکا از چشم گیرترین سوژه های خرید در کوپاآمریکا هستند.
فالکائو که پس از گذراندن فصلی ناموفق در منچستریونایتد، منتظر پیوستن به باشگاه دیگریست، در اوج اخبار و شایعات نقل و انتقالات در محافل فوتبالیست. رادامل به نماینده خود گفته تا باشگاه جدیدی در لیگ برتر برایش پیدا کند و خورخه مِندِس که یکی از معروفترین ایجنت های فوتبال اروپاست، درحال مذاکره با لیورپول و چلسی برای موکلش است. ظاهراً فالکائو تمایلی به بازگشت به تیم اصلی اش یعنی موناکو ندارد و مالکان روس این باشگاه نیز رغبتی به پرداخت دستمزد سرسام آور او ندارند.

من می دانم چگونه از فالکائو بازی بگیرم. (مورینیو-تایمز لندن)
فالکائو با چلسی به توافق رسید. (اسکای اسپورتس)

و اکنون فالکائو بازیکن چلسی است و قراردادی قرضی برای یک فصل با آبی های لندن بسته است.
جکسون مارتینز مهاجم پورتو، مدت هاست که مورد توجه باشگاه های بزرگ اروپایی قرار دارد و به نظر می رسد بزودی شاهد جدایی او از تیم پرتغالی خواهیم بود.

جکسون مارتینز مورد نظر آث میلان است. (کوریره دِلاسِرا)
مارتینز به آرسنال خواهد پیوست. (تاک اسپورت)

ولی خود بازیکن پس از شکست تیم ملی کلمبیا از آرژانتین و حذف از کوپاآمریکا، خبر درست را اعلام کرد:

می توانم تایید کنم که فصل آینده در اتلتیکومادرید بازی خواهم کرد. (ESPN)

به این ترتیب مارتینز جایگزین مانزوکیچی شد که به یوونتوس رفته است.
کارلوس باکا مهاجم کلمبیایی سِویا که در لالیگا یکی از بهترین گلزنان محسوب می شود و اخیراً با سویا قهرمان یوفا یورولیگ نیز شده است، مورد توجه بسیاری از تیم های اروپایی قرار گرفته است.

کارلوس باکا و لیورپول بر سر شرایط شخصی بازیکن به توافق رسیدند. (دِیلی مِیل)
آ اِس رم خواهان بخدمت گرفتن باکا است. (توتومِرکاتو)

باکای 28 ساله بسیار به لیورپول نزدیک شده بود اما در ایتالیا نیز هواخواهان زیادی داشت و دست آخر پس از مدتی کشمکش، در نهایت آث میلان را انتخاب کرد.

·       کارلوس باکا به میلان می پیوندد. (اسکای ایتالیا)

مکزیک              
چندسالی است که فوتبالیست بزرگی از مکزیک به جهانیان معرفی نشده است. شاید به جرات بتوان گفت نزدیک یک دهه است که مکزیک علیرغم فوتبال خوب و تماشاگر پَسندش، نه مقام قابل توجهی بدست آورده و نه سوپراستاری به دنیای فوتبال معرفی کرده است. حتی چیچاریتو معروفترین بازیکن تیم ملی مکزیک که عضو منچستریونایتد است، هم فصل پیش جایی در تیم نداشت و به صورت قرضی به رئال مادرید منتقل شد. البته درباره ی آینده چیچاریتو گفته می شود پیشنهادهای خوبی از لیگ فوتبال حرفه ای آمریکا و باشگاه وستهَم یونایتد انگلستان دارد و اخیرا هم لویی فان خال درباره ی فرصت دادن مجدد به او صحبت کرده است.
پاراگوئه، جاماییکا، ونزوئلا و بولیوی نیز از دیگر دوازده کشور حاضر در کوپاآمریکا بوده اند اما در این تیم های ملی، بازیکنی که درباره اش اشتیاق یا اثری از ترنسفر مهم دیده شود، به چشم نمی خورد.
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-20 08:27:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر