فهرست
یادداشت: ون گال باید جام ببرد
یادداشت: ون گال باید جام ببرد

یادداشت: ون گال باید جام ببرد

ایان مک اینتاش
 
لویی ون گال این فصل را درست جوری شروع خواهد کرد که فصلِ پیش را به پایان رساند: بدونِ اینکه هیچ اهمیتی برایش داشته باشد که بقیه چه فکری در موردش می‌کنند. این رفتار در جهانی که تصویر عمومیِ مردم و برندها آن را تسخیر کرده‌اند، قابلِ تقدیر است. ون گال درست همان مربی‌ای است که یونایتد به شدت بهش نیاز داشت. اما با پایانِ پنجره‌یِ نقل و انتقالات و آغازِ فصلِ جدید، ون گال باید از تصویرِ خودش را با کسبِ نتیجه برایِ یونایتد دفاع کند.
فصل پیش فقط یک بار به نظر رسید که ون گال دچارِ ضعف و تردید شده است؛ وقتی آمارِ توپ‌هایِ بلندش را به خبرنگاران داد تا به دستِ سم آلردایس برسانند. انگار می‌خواست خودش را ثابت کند. بعد از آن اما هرگز. ون گال به راه و روشِ خودش بازگشت. حالا مثلِ همیشه او منتظر است که بقیه‌یِ جهان خودشان را بهش ثابت کنند.
با تمامِ این اوصاف کاری که ون گال با ویکتور والدس کرد، حتی در معیارِ ون گال هم شدید و متعجب‌ کننده بود. ون گال والدس را مقابلِ دوربین‌هایِ خبرنگارانِ تمامِ دنیا زیرِ اوتوبوس پرت کرد! و این در حالی بود که بازیکنانِ جدیدش، نگران کنارش نشسته بودند. شواین‌اشتایگر با راه و روش ون گال آشناست، اما شاید اشنایدرلین در آن لحظه از پیوستن به یونایتد پشیمان شده و با خودش گفته: «چی کار کردم! این قضیه تویِ ساوتهمپتون هرگز پیش نمیاد.»
جداییِ ون پرسی و کلورلی هم از دیگر امضاهایِ ون گال پایِ یونایتد بود. البته کلورلی بعد از پیوستن به اورتون از حرفه‌ای بودن و صداقتِ ون گال تعریف کرده است. رفتارِ او با رابین ون پرسی شدیدتر هم بود. ون گال بدونِ تردید تصمیم گرفت کارِ هموطنش، کسی که کاپیتانِ تیم ملی‌اش بود، در یونایتد تمام است. برایِ همین سریع باید او را از لیستِ حقوق پاک کردن و بازیکنِ دیگری را جانشینش کرد.
قدرتِ ون گال در یونایتد، در فوتبالِ امروز امری نادر است. تنها آرسن ونگر در انگلیس چنین قدرتِ مطلقی در آرسنال دارد. البته انتظار از ون گال و یونایتد بیشتر است. اگر هدفِ فصلِ پیش تنها رسیدن به چمپیونز لیگ بود، این فصل یونایتد باید برایِ جام بردن بجنگد. احتمالِ اینکه ون گال به این هدف برسد زیاد است. این یونایتد با یونایتدِ فصلِ پیش تفاوتِ زیادی دارد. آنها بالاخره بعد از سالیانی، هافبک‌هایِ میانیِ درجه یکی دارند. اگر مصدومیت‌ها را کنار بگذاریم، زوجِ شواین‌اشتایگر و اشنایدرلین، می‌توانند بدل به زوجِ مخوفی شوند. یونایتد حالا با داشتنِ ممفیس دپای در خطِ حمله هم سرعتِ بیشتری دارد و سمتِ راستش هم با متئو دارمیان تقویت شده است. حالا همه‌یِ بازیکنان می‌دانند ون گال چه انتظاری ازشان دارد و اگر خوب بازی نکنند چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود. آنها با فلسفه‌یِ مبتنی بر مالکیتِ توپِ ون گال کاملا خو گرفته‌اند و هیچکدام دیگر جرات نخواهند کرد بازیِ تیمِ دوم را جدی نگیرند.
ون گال با خرجِ زیادی که در یونایتد کرده و البته با رفتاری که داشته باید موفق شود. اگر نه، دشمنانی که برایِ خودش ساخته، قطعا آماده‌یِ حمله کردن بهش خواهند بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-20 10:21:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر