فهرست
یادداشت: ونگر، منتظرِ بازیِ رئالِ مادرید
یادداشت: ونگر، منتظرِ بازیِ رئالِ مادرید

یادداشت: ونگر، منتظرِ بازیِ رئالِ مادرید

تام آدامز
 
پیروزی‌ای شیک در دیداری بی معنی نباید حقیقتِ آرسنال را مخفی کند. حقیقتِ ژرف آرسنال نیازِ شدید به خریدِ یک مهاجمِ درجه یک است، اگر قرار است برایِ قهرمانیِ لیگ برتر بجنگند. گزینه‌یِ محتمل؟ کریم بنزما.
رئال مادرید در اولین بازیِ دوستانه‌اش تحتِ رهبریِ رافا بنیتز با سیستمِ 1-3-2-4 به زمین رفت. خسه مهاجمِ مرکزی بود و رونالدو مارتین اودگارد و بیل پشتِ سرش بازی می‌کردند. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که خامس رودریگز و ایسکو جایِ ثابتی در برنامه‌هایِ بنیتز دارند. با توجه به داستان‌هایی که در بابِ تغییرِ پستِ گرت بیل است، احتمالِ اینکه رونالدو فصلِ آینده بدل به مهاجمِ مرکزیِ رئال شود زیاد است. در این شرایط بی.بی.سی به هم می‌خورد و کریم بنزما جایِ خودش در ترکیبِ اصلی را از دست خواهد داد.
بنزما نقشی کلیدی برایِ رئالِ مادرید در سال‌هایِ اخیر بازی کرده است. اما همانطور که فروشِ ژابی آلونسو، مسوت اوزیل و آنخل دی ماریا، و اگر کمی عقبتر برویم کلود ماکله‌له، نشان داده، این مانع از فروشِ به ناگاهِ او توسطِ فلورنتینو پرز نمی‌شود. برایِ همین شایعاتِ انتقالِ بنزما به آرسنال خیلی قوت گرفته است و هوادرانِ آرسنال به درستی از این اخبار خوشحال هستند.
اما قبل از اینکه این انتقال صورت بگیرد باید شرایطش محیا شود. اول باید رئالِ مادرید به این تصمیم برسد که دیگر نیازی به بنزما ندارد. این تصمیم می‌تواند از جنبه‌یِ تاکتیکی باشد، یا از این جنبه که غول‌های اروپایی همیشه ستاره‌ای را می‌فروشند تا ستاره‌ای دیگر را جانشینش کنند (مثل فروشِ اوزیل و الکسیس سانچز). برایِ آرسنال این دقیقا فرصتی است که منتظرش نشسته‌اند. برایِ همین است که آرسن ونگر فعلا عجله‌ای برایِ خرید کردن ندارد و در موردِ جکسون مارتینز هم علاقه‌یِ چندانی نشان نداد. گاهی در بازارِ نقل و انتقالات اتفاقاتِ خوب برایِ کسانی می‌افتد که صبور هستند. البته این خودش یک ریسک است، چون ممکن است اتفاقی که منتظرش هستند هرگز نیفتد.
برایِ همین وقتی از ونگر درباره‌یِ خریدِ بنزما پرسیدند، جوابی خیلی کلی داد: «اگر من بازیکنی عالی برایِ تقویتِ تیمم پیدا کنم، حتما می‌خرمش. اما این بستگی به بازار دارد و به این سادگی‌ها نیست. من این امکان را رد نمی‌کنم، ولی تضمینی هم برایِ انجامش نمی‌دهم.»
دلیل محافظه‌کاری ونگر مشخص است. دو فصلِ اخیر به او نشان داده که اگر منتظرِ کارت‌هایی که از دستِ غول‌هایِ اروپایی می‌افتد بماند، ممکن است یک "آس" گیرش بیاید. رئالِ مادرید هنوز این تابستان دستش را بازی نکرده و ونگر منتظر نشسته است.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-20 11:02:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر