فهرست
گزارش آماری: یک سوم مربیان لیگ، شاگرد برانکو بودند
گزارش آماری: یک سوم مربیان لیگ، شاگرد برانکو بودند

گزارش آماری: یک سوم مربیان لیگ، شاگرد برانکو بودند

پرسپولیس از 9 مرداد، بازی‌هایش را در لیگ پانزدهم استارت می‌زند. لیگی که باید پرسپولیس را در آن متحول‌شده ببینیم وگرنه مشکلاتش افزایش می‌یابد و همان چیزی می‌شود که فصل قبل تجربه کردیم. و البته چه تیم بدی بود پرسپولیسِ لیگ چهاردهم با دایی، درخشان و تا حدودی برانکو ایوانکوویچ اما برای برانکو نیز فصل بزرگی است. به برنامه لیگ کاری نداریم اما یک سوم مربیان لیگی، شاگرد برانکو بوده‌اند.
شاگردان سرشناس پروفسور هر قدر با خودمان کلنجار می‌رویم که از لقب پروفسور برای برانکو استفاده نکنیم، نمی‌شود. حداقل این بار که ثابت شده شاگردانش در فوتبال ایران رشد کرده‌اند، بد نیست همان مدال پروفسور را بچسبانیم به سینه برانکو! سپاهان با حسین فرکی، نفت تهران با علیرضا منصوریان و ذوب‌آهن با یحیی گل‌محمدی، سه تیم بزرگ و مدعی ایران برای قهرمانی در لیگ پانزدهم هستند. سرمربی هر سه تیم، تجربه همکاری با برانکو را داشته‌اند. فرکی در تیم‌ملی، دستیارش بود و گل‌محمدی و منصوریان، مدافع و هافبک آن تیم. البته علی دایی که سرمربی صبا شده به همراه رسول خطیبی که هدایت سیاه‌جامگان مشهد را برعهده دارد نیز دو شاگرد دیگر برانکو در تیم‌های متوسط لیگ هستند که باید منتظر تقابل‌شان با پروفسور باشیم. از جمع 15 تیم لیگ ‌برتری، این 5 مربی برای سرمربی پرسپولیس کاملاً آشنا هستند.
برانکو‌؛ مأمور نبرد با آشنایان اما یک سوم دیگر از مربیان لیگی، تجربه همکاری نزدیک با برانکو نداشته‌اند اما سرمربی کروات پرسپولیس، آنها را به خاطر تجربه کار در ایران، به خوبی می‌شناسد. مثلاً پرویز مظلومی که زمان حضور برانکو روی نیمکت تیم‌ملی، دستیار منصور پورحیدری در استقلال بود. مجید جلالی نیز از نگاه برانکو، یک مربی کاملاً آشناست. او حتی فرهاد کاظمی سرمربی راه‌آهن را نیز می‌شناسد (به شرطی که راه‌آهن در لیگ بماند) و عبدا... ویسی در استقلال صنعتی که اواخر فوتبالش نیز یکی از گزینه‌های دعوت به تیم‌ملی بود. پنجمین نفر نیز امیر قلعه‌نویی است که پس از برانکو، سرمربی تیم‌ملی شد. برانکو از سوی پرسپولیسی‌ها، مأمور نبرد با مربیانی است که به خوبی آنها را می‌شناسد.
مبارزه با غریبه‌های لیگی یک سوم نهایی مربیان لیگ اما از نظر برانکو، یکسری غریبه هستند. مثلاً علیرضا مرزبان در پیکان (در صورتی که لیگ ‌برتری شود)، محمدرضا مهاجری در پدیده مشهد، سیاوش بختیاری‌‌زاده در استقلال اهواز و فراز کمالوند در گسترش فولاد تبریز. اینها، مربیانی هستند که برانکو را در فصل آینده به مبارزه می‌طلبند در حالی که مرد کروات، آنها را زیاد نمی‌شناسد. نفر آخر نیز دراگان اسکوچیچ است که گفته می‌شود رابطه نزدیکی با برانکو دارد ولی هیچ‌کس از این رابطه تا قبل از بازگشت برانکو به تهران، خبر نداشت و نبرد فولاد- پرسپولیس را می‌توانیم بازی غریبه‌های آشنا نامگذاری کنیم.
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-20 14:59:19
نظر دهید
۱ نظر
علیرضا
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۲۰:۲۳
عذر می خوام ولی منصوریان کی بازیکن برانکو بوده؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر