فهرست
نکته روز: تقلید علیخانی و سیروس مقدم از فردوسی پور!
نکته روز: تقلید علیخانی و سیروس مقدم از فردوسی پور!

نکته روز: تقلید علیخانی و سیروس مقدم از فردوسی پور!

آی اسپورت- ماه عسل و پایتخت 4 که پرحرف و حدیث ترین برنامه های ماه رمضان امسال بودند، بالاخره به پایان رسیدند. هم برنامه روتین احسان علیخانی و هم سریال سیروس مقدم، روزهای پرحاشیه ای را در تابستان 94 سپری کردند. ماهِ عسل که به نظر در سوژه ها به تکرار رسیده بود، سال چندان موفقی نداشت و آس خاصی برای مخاطبان اش رو نکرد. این برنامه با دعوت از یکی دو مهمان، کار را به دریافت نامه توبیخ از سازمان صداوسیما کشاند و انتقادها را به مراتب بیشتر از همیشه کرد. پایتخت نیز این بار عملا علاقه ای به داستان گویی نداشت و در بعضی قسمت ها شبیه تیزر تبلیغاتی برای یک شرکت شده بود و بسیار ساده و ابتدایی به مسئله ساخت و ساز غیرقانونی ورود کرد و طبق معمول سریال های ایرانی، با یک سکته سر و ته همه چیز را هم آورد.


در پایان روزهای نه چندان موفق این دو برنامه، علیخانی و مقدم به سبک عادل فردوسی پور عمل کردند. آن ها از مخاطبان این برنامه ها خواستند تا با بله و خیر، پاسخ بدهند که آیا از این برنامه رضایت دارند یا اینکه از آن در سال جاری راضی نبوده اند. سوال زیرکانه ای که فردوسی پور هر سال از آن به عنوان اهرمی برای قرار دادن در مقابل منتقدها استفاده می کند. این سوال البته اساسا با مشکل روبروست. چرا که طبعا گروهی که مشغول تماشای یک برنامه هستند و این سوال را می بینند، مشکلی با برنامه ندارند و اینگونه درصد زیادی از جواب ها مثبت می شود. شاید اگر هر سه گروه یک سال به جای این سوال، از مخاطبان شان بپرسند که آیا جهت برنامه را رو به رشد و در جهت بهتر شدن  می بینند یا نه، بیشتر جواب ها به سمت گزینه منفی سوق پیدا کنند.

کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-07-20 16:11:45
نظر دهید
۵ نظر
هستی
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۰۸
افرین بر این نکته بینی نویسنده . امسال برخلاف سالهای قبل اصلن برنامه اش خوب نبود اقای علیخانی فقط خاست با پیامک بله مخاطبان پاسخی به منتقدانش داده باشه .
فرهاد
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۵۶
مرسی عالی بود. تحلیل جامع و کامل و دقیقی بود
یوسف
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۴۲
علیخانی اتفاقا از موفقیت تای چند سال قبل استفاده کرد و در نظرسنجی تنها امسال ملاک نبود بهمین خاطر خیلیا و یکیش خود من نظر مثبت فرستادیم هرچه هست از اجرای برنامه توسط علی ضیا یا حسن جوهرچی! بهتره
reza
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۵۵
یکی از بهترین تحلیل های تاریخ ای اسپورت بود خدایی
لایک
فاطمه
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۲۱:۱۸
چه کار به علی آقا دارید من نمیدونم
علی آقا (ضیل)از همشون بهتره
چون اهل تقلید نیست خودشو و قلب ساده و پاکش
پ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر