فهرست
گزارش: شروعِ دوباره‌یِ بارسا برایِ فصلی دیگر
گزارش: شروعِ دوباره‌یِ بارسا برایِ فصلی دیگر

گزارش: شروعِ دوباره‌یِ بارسا برایِ فصلی دیگر

آی‌اسپورت – بارسلونا در آمریکا مقابل لوس آنجلس گالاکسی (فردا صبح 7:30 به وقتِ تهران)، منچستر یونایتد و چلسی قرار می‌گیرد و بعد راهیِ فلورانس می‌شود و در تاریخِ دومِ آگوست با فیورنتینا بازی می‌کند. با اینکه این تورنمنتِ بین‌المللیِ "گینس" چیزی جز بازی‌هایی دوستانه برایِ کسبِ درآمدِ تیم‌هایِ بزرگ نیست، اما غیبتِ مسی و نیمار قطعا ضربه‌یِ بزرگی برایِ برگزارکنندگانش محسوب می‌شود. مسی بعد از دومین تابستانِ غمگینِ پیاپی‌اش با تیمِ ملی آرژانتین، فعلا در حال استراحت و گذراندنِ وقت با خانواده‌اش است و سومِ آگوست به تیم می‌پیوندد. نیمار هم با اینکه زودتر از انتظار، با دریافتِ کارتِ قرمز مقابلِ کلمبیا و محرومیتِ چهار جلسه‌ای، کوپا امریکا را ترک کرد، اما با موافقتِ لوئیس انریکه قرار است همزمان با دنی آلوس به تمریناتِ بارسا بازگردد.
با این وجود، هوادارنِ آمریکایی بارسلونا از دیدنِ بازیکنانِ محبوبشان همچنان هیجان زده هستند. یکی از بازیکنانی که در این تور خیلی به چشم خواهد آمد قطعا پدرو رودریگز خواهد بود. پدرو که هشتمین فصلش را در بارسا سپری می‌کند، بر طبقِ شایعات موردِ نظرِ منچستر یونایتد و چلسی است و بعید نیست فصلِ آینده را در لیگِ برتر بازی کند. غیبتِ نیمار و مسی به پدرویِ 27 ساله این فرصت را می‌دهد که یک بارِ دیگر استعدادِ خودش را به رخِ بارسا و البته تیمِ احتمالیِ آینده‌اش بکشد.
آندرس اینیستا هم از همین تورنمنت باید دورانِ کاپیتانیِ خودش در بارسا را آغاز کند و جا پایِ بزرگانی چون کارلس پویول و ژاوی بگذارد. نکته‌یِ جالبِ دیگر بازگشتِ مارک آندره تراشتگن، 11 روز زودتر از وقت موعود به تمریناتِ بارسا است. این حرکت که در دنیایِ فوتبالِ حرفه‌ای امروز بسیار نادر است، نشان می‌دهد که دروازه‌بانِ جوانِ آلمانی چه انگیزه‌ای برایِ بدل شدن به شماره‌یِ یکِ بدونِ رقیبِ بارسا دارد. تراشتگین قصد دارد با اثباتِ خودش به کادرِ فنی، دیگر اجازه‌یِ بازی کردن به کلودیو براوو در لا لیگا را هم ندهد.
آردا توران و الکس ویدال بازیکنانِ جدید بارسا هم با اینکه تا ژانویه حتی در بازی‌هایِ دوستانه هم نمی‌توانند به زمین بروند، همراهِ تیمشان هستند. حالا لوئیس انریکه اعلام کرده که بازیکنانش را به صورتِ قرضی به تیمِ دیگری نمی‌دهد. بدین ترتیب ستاره‌هایِ سابق اتلتی و سویا باید آمادگیِ خودشان را در تمرینات حفظ کنند.
دو ستاره‌یِ جوانِ بارسا، مونیر الحدادی و ساندرو رامیرز، هم دیگر بازیکنانی هستند که قصدِ اثباتِ خودشان در این تورنمنت را دارند. با توجه به حضورِ ستارگانِ زیاد در بارسلونا، اخبارِ داخلِ باشگاه حاکی از این است که تنها یکی از این دو بازیکن می‌توانند فصلِ آینده در نوکمپ باقی بمانند.
بارسا فصلِ پیش را به عالی‌ترین شکلِ ممکن و با کسبِ دومین سه‌گانه‌یِ تاریخش به پایان برد. حالا وقتِ شروعی دوباره برایِ کاتالان‌هاست. سفر به سویِ افتخار یک بار دیگر آغاز شده است.
 
کد خبر: 9409
 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-21 09:27:27
نظر دهید
۱ نظر
Gatab City
سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۵۳
البته اگه چلسی بذاره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر