فهرست
دلگرمی آبی‌ها به داداش سیا؛ نترس، جریمه رو دُنگی میدیم!
دلگرمی آبی‌ها به داداش سیا؛ نترس، جریمه رو دُنگی میدیم!

دلگرمی آبی‌ها به داداش سیا؛ نترس، جریمه رو دُنگی میدیم!

آی اسپورت-  از شبی که استقلال مقابل الشباب بازنده شد و عده‌ای از هواداران استقلال بی‌توجه به سلسله اشتباهات مدافعان این تیم روی ثبت تک گل بازی، حرص خود را سر سیاوش بخت‌برگشته خالی کردند و علیه اکبرپور شعار دادند، خیلی‌ها منتظر بودند ستاره باتجربه استقلال جواب این انتقادات را با یک مصاحبه تند بدهد اما سیاوش چند روزی سکوت پیشه کرد و سپس با یک مصاحبه طولانی و جنجالی، همه را به توپ بست.

 حرف‌های سیاوش اکبرپور که علاوه بر دلخوری‌اش از هواداران استقلال، از بی‌پولی باشگاه گلایه کرد و ماجرای تبعیض در پرداخت دستمزد بازیکنان استقلال را شفاف و صریح به رسانه‌ها کشاند، بازتاب گسترده‌ای در محافل فوتبال داشت. عده‌ای با سرنخ‌هایی که سیاوش داده بود، دنبال پیدا کردن سوگلی‌های استقلال (بازیکنانی که به ادعای اکبرپور هفتاد تا صد درصد مبلغ قرادادشان را گرفتند) رفتند و گروهی هم مدعی شدند سیاوش این حرف‌ها را با هماهنگی امیر قلعه‌نوعی به زبان آورده است. با وجود این که سیاوش در مصاحبه‌اش از قلعه‌نوعی هم به صورت غیرمستقیم بابت دادن لقب اسطوره به پژمان منتظری انتقاد کرده بود، امیر هیچ واکنشی به مصاحبه سیاوش نشان نداد و حتی در تمرین استقلال هم از دادن تذکر به اکبرپور خودداری کرد تا این شایعه قوت بگیرد که سیاوش با هماهنگی امیر، از تبعیض مالی موجود در مجموعه آبی پرده برداشته است.

 اما با گذشت چند روز از مصاحبه تند اکبرپور، از گوشه و کنار مجموعه آبی خبر می‌رسد قلعه‌نوعی هیچ نقشی در این افشاگری نداشته و سیاوش حرف‌های تندش را با هماهنگی 5 بازیکن طلبکار استقلال به زبان آورده است. منابع آگاه می‌گویند این 5 بازیکن، سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، محمد قاضی و آرش برهانی هستند اما تا این لحظه، صرف‌نظر از این‌که آرش، حنیف، امیرحسین، سیدمهدی و قاضی مثل سایر طلبکاران شاکی استقلال در تماس تلفنی با داداش سیا و همچنین در مکالمه رودررو با او در جریان تمرینات، از همبازی خود بابت افشاگری‌اش حمایت کردند، نه سیاوش علنی گفته این 5 استقلالی در جریان مصاحبه او بودند و نه بازیکنان نامبرده به صورت رسمی چنین ادعایی داشتند.

 اما این گفتن یا نگفتن زیاد اهمیت ندارد، مهم این است که وقتی کمیته انضباطی باشگاه استقلال در واکنش به افشاگری سیاوش، این بازیکن شاکی را احضار کرد، همبازیان اکبرپور از او خواستند عقب‌نشینی نکند و حرف‌های خود را پس نگیرد.

 به گفته یکی از خبرنگاران نزدیک به بازیکنان استقلال، آبی‌پوشان به سیاوش گفته‌اند حاضرند برای حمایت از او همراهش به جلسه کمیته انضباطی بروند و حتی جریمه احتمالی سیاوش بابت این مصاحبه را شریکی یا به قول خودشان «دَنگی، دُنگی» پرداخت کنند، به شرطی که سیاوش در کمیته انضباطی باشگاه حرف‌های خود را پس نگیرد و روی موضع قبلی‌اش مبنی بر ادعای تبعیض مالی در مجموعه آبی پافشاری کند.

 گویا یکی از همین بازیکنان استقلال به سیاوش گفته؛ «داداش سیا، اصلا نترس، همون حرفا رو توی جلسه کمیته انضباطی هم بزن. ما پشتتیم، اگه خواستی اسم ما رو هم بیار، میایم شهادت میدیم که همه حرفات عین واقعیت بوده، هیچ کاری هم نمی‌تونن باهات بکنن، بازیکن نداریم که بخوان محرومت کنن، یه جریمه است که اونم با هم میدیم.»

 واکنش سیاوش هم به این دلگرمی همبازی‌اش جالب بود؛ «جریمه چیه؟ جریمه از روی کدوم پول؟ خیلی پول میدن که جریمه هم بکنن؟ دم شما گرم اما جلسه اول رو خودم میرم و همون حرفا رو دوباره میزنم. از کسی هم ترس و واهمه ندارم. اگه لازم شد میگم توی جلسه بعدی شما هم باشین!»

 صدالبته بعید است در شرایط فعلی، کمیته انضباطی مجموعه آبی برای اکبرپور جریمه‌ای در نظر بگیرد چراکه ماجرای حمایت دسته‌جمعی آبی‌پوشان طلبکار از سیاوش، به گوش مدیران باشگاه رسیده و آنها خبر دارند بازیکنان استقلال به شدت از سیاوش بابت این افشاگری ممنون هستند و معتقدند حرف‌های اکبرپور باعث شد هیات مدیره استقلال به بحث پرداختی‌های بازیکنان این تیم ورود پیدا کند.

 

     
آی اسپورت
2014-03-07 22:46:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر