فهرست
یادداشت: آینده‌یِ دی ماریا؛ منچستر یا پاریس؟
یادداشت: آینده‌یِ دی ماریا؛ منچستر یا پاریس؟

یادداشت: آینده‌یِ دی ماریا؛ منچستر یا پاریس؟

جان بروین
 
وقتی به شرایطی که دی ماریا در آن به منچستر یونایتد پیوست نگاه می‌کنیم، افتِ او خیلی هم عجیب و غیرمنتظره به نظر نمی‌رسد. دی ماریا درست روزی به یونایتد پیوست که این تیم در جامِ اتحادیه 4-0 به ام.کی. دانز باخت و مشخص شد که چقدر نیاز به بازسازی دارد. در این مقطع با شکستِ 2-1 خانگیِ مقابلِ سوانزی در هفته‌یِ اولِ لیگ برتر، خوشبینیِ قبل از فصل هم بارش را بسته و رفته بود. برایِ همین یونایتد برایِ خریدِ نام‌هایِ بزرگ تحتِ فشارِ زیادی بود.
رئال مادرید هم تا همان روزهایِ آخر علاقه‌یِ چندانی به فروشِ دی ماریا نداشت، اما در نهایت برایِ تامینِ 80 میلیون یورویِ خامس رودریگز تصمیم به این کار گرفت. قصدِ اول رئال هم پاریس سن ژرمن بود، اما آن‌ها به دلیلِ قوانینِ بازیِ جوانمردانه‌یِ مالیِ یوفا نتوانستند ستاره‌یِ موردِ نظرشان را بخرند و یونایتد در این معامله بدل به بندرِ نجاتی شد و با 75 میلیون یورو دی ماریا را به اولدترافورد برد.
دی ماریا بدونِ حضور در اردویِ پیش‌فصل واردِ شهری با آب و هوا و زبانی متفاوت شد و حمله به خانه‌اش در چشایر هم عاملِ دیگری شد برایِ افت کردنش. در ماریا در زمین هم بینِ بازیکنانی که از همه سریع‌تر بود، مجبور می‌شد به عنوانِ مهاجمِ مرکزی بازی کند، و مدام به فضاهایی می‌رفت که کسی را برایِ پاس دادن بهش نداشت.
برایِ همین بود که در کوپا امریکا، روزنامه‌هایِ آرژانتینی که خیلی هوایِ دی ماریا را دارند، اعلام کردند او قبل از تورنمنت نیاز به روانکاوی داشته تا فصلِ کابوس‌وارش در یونایتد را به فراموشی بسپارد. روزنامه‌یِ لا ناسیون ون گال را متهم کرد که ریتمِ بازیِ دی ماریا را به هم ریخته است.
اما فصلِ دیگر اگر دی ماریا در یونایتد بماند، احتمالا با وضعیتِ بهتری روبرو خواهد شد. لویی ون گال اعلام کرده سیستمِ اصلی‌اش 3-3-4 خواهد بود. قطعا دی ماریا در این سیستم می‌تواند نقشِ خودش را خیلی بهتر بازی کند.
شاید هم فصلِ آینده دی ماریا را در پاریس ببینیم، جایی که قرار بود پارسال برود. بایرن مونیخ هم همچنان از مقاصدِ احتمالیِ دی ماریا به حساب می‌آید. به هر سو یونایتد با قراردادها و نقل و انتقالاتِ دیگری که در سر دارد (شاید یکی از آن‌ها تلاشی دیگر برایِ خریدِ گرت بیل باشد)، هنوز تصمیمِ نهایی‌اش در موردِ دی ماریا را نگرفته است.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-22 13:48:16
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۰
Man U
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر