فهرست
اینفوگراف: چرا آستین باید به لیگِ برتر بازگردد
اینفوگراف: چرا آستین باید به لیگِ برتر بازگردد

اینفوگراف: چرا آستین باید به لیگِ برتر بازگردد

آی‌اسپورت – یکی از بزرگ‌ترین سورپریزهایِ فصلِ پیشِ لیگِ برتر قطعا چارلی آستین بود. آستین برایِ تیمش 18 گل در لیگ زد، یعنی 42.9 گل از کلِ گل‌هایِ کیو.پی.آر. هیچ بازیکنِ دیگری در لیگِ برتر در این آمار از آستین برتر نبود. او کنارِ دیافرا ساکو، هری کین و پیتر کراوچ بیشترین گل با ضربه‌یِ سر را هم داشت (5) و بعد از سرخیو آگوئرو بیشترین متوسطِ شوت در بازی را (3.7). در جدولِ گلزنان هم آستین تنها آگوئرو، کین و کاستا را بالاتر از خودش می‌دید.
تمامِ این آمارها تصور اینکه او فصلِ آینده در چمپیونشیپ بازی کند را بعید به نظر می‌رساند. نیوکاسل در ابتدایِ باز شدنِ پنجره‌یِ نقل و انتقالات دنبالِ آستین بود که به لحاظِ مالی با کیو.پی.آر به توافق نرسید. استون ویلا با از دست دادنِ بنتکه می‌تواند مقصدی محتمل برایِ آستین باشد، به شرطِ اینکه تیم شروود تصمیم نگیرد آدبایور را از تاتنهام بخرد. صحبت از کریستال پالاس هم به میان آمده است.
اما شاید نکته‌ای که باعث می‌شود آستین شانسِ بالایی برایِ بازی کردن در تیم‌هایِ بالایِ جدولی انگلیس نداشته باشد، نوعِ بازی‌اش است. مهاجمِ 26 ساله‌یِ "هوپس" وقتی کنارِ یک مهاجمِ دیگر بازی می‌کند کارایی بیشتری دارد (فصلِ پیشِ کنارِ بابی زامورا، یا ادواردو وارگاس). برایِ همین مربیانی مثلِ ونگر، مورینیو که میل به بازی با یک مهاجمِ مرکزی را دارند، نمی‌توانند حسابِ زیادی رویِ آستین باز کنند. اما کیفیتِ او آنقدر هست که به هر تیمِ میانه‌یِ جدولیِ لیگِ برتر کمک کند. اتفاقی که به احتمالِ زیاد، قبل از پایانِ تابستان رخ خواهد داد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-23 10:57:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر