فهرست
اتفاق عجیب؛ حمایت هواداران استقلال از آذری!
اتفاق عجیب؛ حمایت هواداران استقلال از آذری!

اتفاق عجیب؛ حمایت هواداران استقلال از آذری!

آی اسپورت – همه چیز از صبح امروز و برنامه ورزش و مردم شروع شد. جایی که کامران منزوی از اعضای هیات مدیره استقلال درباره عدم موفقیت این باشگاه در جذب آیاندا پاتوسی حرف زد. او گفت: وقتی شنیدیم باشگاه او رفع نیاز می‌کند مکاتبه رسمی کردیم و پیش نویس قرارداد مبادله شد. حتی در فضای مجازی شنیدم که گفته بودند پاتوسی حاضر بوده ۵۰ هزار دلار کمتر بگیرد که باشگاه پیگیری نکرده ولی ما پیشنهاد بالاتر دادیم و حضور او را مشروط به انجام تست پزشکی در تهران کردیم که بعد وجه را بریزیم. ما حتی گفتیم قرارداد را طولانی مدت کنیم، در ابتدا پیشنهاد ۶ ماهه بود که پیش نویس فرستادند، ما بعد از بررسی پیش‌نویس را فرستادیم تا تایید کنند اما متوجه شدیم باشگاهی دیگر به مبلغ بالاتری به باشگاه او را جذب کرده است. من می‌توانم همین الان پیش‌نویس قراردادی را که ارسال کرده‌ایم نشان دهم. رقم‌ها و شرایط توافق شده بود اما دنیای فوتبال دنیای رابطه است. وقتی رقم بالاتر باشد بازیکن هم همان جا می‌رود.» منزوی با این جملات تلویحا مدعی شد که فولاد خوزستان پیشنهادی مالی بیشتری به پاتوسی داده و همین باعث شده تا این بازیکن به استقلال نیاید. اما سعید آذری در پاسخ به این صحبت های طعنه‌آمیز  گفت: «ما کاری به بقیه تیم‌ها نداریم و کار خودمان را انجام می‌دهیم. جذب پاتوسی حاصل یک هفته تلاش و مذاکرات با باشگاه کیپت‌تاون آفریقای جنوبی بوده و بعضا شب‌ها تا ساعت ۲ بامداد مبادله اطلاعات صورت می‌گرفته است. به نظرم کار درستی را انجام دادیم و وقتی شما مسئولیتی را قبول می‌کنید باید از تمام جهات به انجام وظایف این مسئولیت فکر کنید. استخدام این بازیکن برای ما یک پروسه سیستمی داشت و باشگاه فولاد کاری حرفه‌ای را انجام داده است. ما روز گذشته مبلغ پول رضایت‌نامه این بازیکن را به شکل قانونی به حسابش واریز کردیم و صادقانه بگویم دیروز متوجه شدم که افرادی که می‌گویند برخی تحریم‌ها مانع از واریز پول به حساب باشگاه‌ها و یا بازیکنان خارجی است صحبت غیرواقعی انجام می‌دهند. من در عرض دو و نیم ساعت پول پاتوسی را واریز کردم و اینکه تأکید می‌کنم مدیر برای انجام وظایفش باید مهارت فنی و تصمیم‌گیری داشته باشد به خاطر همین مسأله است. این مسائل را بی‌دلیل در کتاب‌ها تدریس نمی‌کنند.»

به نظر می رسید این جدال رسانه ای خیلی زود تمام شود اما اتفاقات عجیب تری در راه بود. ابتدا باشگاه استقلال که مشخص بود مدیرانش حسابی از عدم موفقیت در جذب پاتوسی عصبانی بودند بیانیه ای عجیبی صادر کرد. در این بیانیه آمده بود: «اگر ادعای حرفه‌ای‌گری دارید، چطور به خود اجازه می‌دهید تا این حد درباره امور داخلی باشگاه استقلال صحبت کنید؟ آیا غیر از این است که همیشه همین قدر غیرحرفه‌ای و متخلف بوده‌اید اما به لطف اینستاگرام و پوپولیسم حاکم بر فضای هواداری و بی‌اطلاعی مردم نسبت به مدیریت‌ پُر حرف و حدیث در باشگاه‌های بدون تماشاگر و ثروتمند تا توانستید برای خود جایگاه جعلی و دروغین ساختید؟ در شرایطی که عوام‌فریبی‌تان به کمک رسوایی‌های پرتعداد مدیریتی درباره ورود و خروج بازیکنان خارجی (مبتلا به هپاتیت) آمده است، هشدار می‌دهیم که از اظهار نظر درباره امور داخلی باشگاه استقلال خودداری کنید. مدیری که نمی‌داند واریز مستقیم پول به بانک‌های اروپایی (و نه بانک‌های آسیایی و آفریقایی) تحت شدیدترین تحریم‌هاست، چطور به خود اجازه دخالت در امور رقیبان را می‌دهد؟ اگر هم از این مشکلات باخبر هستند، پس ژست صداقت این کاسبان لایک و فالوئر دروغی بیش نیست. کاسبانی که دم از استقلالی بودن می‌زنند اما به همان اندازه که برای رسیدن به صندلی مدیریت استقلال موج رسانه‌ای راه انداختند، به خاطر فتح صندلی مدیریت در باشگاه رقیب تهرانی هم خودشان را متعصب و هوادار نشان دادند! زمانش رسیده که دست از دلالی عاطفی برای فریب هواداران استقلال بردارید که در صورت تکرار، این بار به طور مستقیم و شفاف درباره عوام‌فریبی شما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

قابل پیش بینی بود که این بیانیه با پاسخ تندتری از سوی آذری همراه شود. همین اتفاق هم افتاد و او با طعنه هایی گزنده پاسخ بیانیه استقلال را داد. او در مصاحبه ای رادیویی گفت: بیانیه باشگاه استقلال برایم مهم نیست، اگر بخواهند می‌توانم برای آنها یک کلاس آموزشی پرداخت پول به خارجی‌ها بگذارم. من هم اگر چنین بازیکنی (پاتوسی) را از دست داده بودم و ۲۰ میلیون هوادار روی سرم هوار شده بود، چنین بیانیه‌ای می‌دادم. پول پاتوسی را بسیار راحت پرداخت کردم. کانال آن را هم نمی‌گویم تا آنها یاد بگیرند. هپاتیت آنهایی دارند که دروغ می‌گویند. سعید آذری را از ذوب آهن کنار گذاشتند بلافاصله در فولاد مشغول شد. اگر شما را کنار بگذارند، در محله‌تان شما را می‌شناسند؟ در باشگاه استقلال غیر از منزوی و فتح‌الله‌زاده کسی را نمی‌شناسم. آقایان استقلال را محله برو و بیا کرده‌اند.»

این جدال رسانه ای به شدت در فضای مجازی بازتاب داشته است. نکته عجیب و البته قابل تامل این که حتی هواداران استقلال هم در این ماجرا از سعید آذری حمایت کرده اند و از این که به مدیران استقلال اینگونه تاخته خوشحال هم هستند. به هر حال هواداران استقلال از مدیران این باشگاه دل خوشی ندارند و بدشان نمی آید یکی پیدا شود و به آنها با این شدت طعنه بزند!

۱۹ ۱  
آی اسپورت
2020-01-11 00:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸، ۲۳:۵۳
فولاد یکی از حرفه ای ترین باشگاه ها تو اسیاست . بهترین اکادمی، بهترین استادیوم ، بهترین امکانات ، قهرمانی تو تمام رده های سنی ، بهترین استعدادها ، تمام هزینه هاشم کنترش شدس . حالا اگر مدیریت بلد نیستی میتونی یه دوره اموزشی تشریف بیاری فولاد مدیریت یاد بگیری. راجب هوادارم بازی با استقلال معلوم میشه هوادار داریم یا نه . بار اخرت باشه راجب فولاد حرف میزنی .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر