فهرست
اینفوگراف: کاوانی جانشینی مناسب برایِ زلاتان در پاریس
اینفوگراف: کاوانی جانشینی مناسب برایِ زلاتان در پاریس

اینفوگراف: کاوانی جانشینی مناسب برایِ زلاتان در پاریس

آی‌اسپورت – بدونِ شک زلاتان مهمترین مهره‌یِ پاریس سن ژرمنِ جدید بوده، بازیکنی که با درخشش و قدرتِ رهبری‌اش پاریسی‌ها را به رده‌یِ اول فوتبال اروپا رسانده است. اما حالا در 33 سالگی دیگر وقتش رسیده تا پی.اس.جی خودش را برایِ زندگیِ بدونِ زلاتان آماده کند.
در حالیکه صحبت‌هایِ زیادی از خریدِ رویاییِ مالکینِ قطریِ پاریس سن ژرمن، یعنی کریستیانو رونالدو به گوش می‌رسد، اعتماد به ادی کاوانی منطقی‌تر از پرداختِ 80 میلیون پوند برایِ بازیکنی 30 ساله است. فوق‌العاده بودنِ رونالدو به کنار، اما اگر لوران بلان از کاوانی در پستِ اصلی‌اش یعنی مهاجمِ مرکزی استفاده کند، پستی که با وجودِ زلاتان کمتر بهش رسیده بود، می‌تواند خیالِ تیمش را از بابتِ داشتنِ یک مهاجمِ درجه یک راحت کند. کافی است نگاهی به آمارِ  گل‌هایِ کاوانی در 3 فصلِ آخرش در سریِ آ و دو فصلِ اخیرش در لیگِ یک بندازیم تا دریابیم بازی کردن به عنوانِ یک وینگر، چه تاثیرِ منفی‌ای در عملکردِ او می‌گذارد. کاوانی در بازه‌یِ 2010 تا 2013 زیرِ 20 گل در هر فصل نزد، اما در لیگِ یک بهترین آمارش 18 بوده است.
با این حال کاوانی در دو فصلی که در فرانسه سپری کرده، در مجموع بعد از زلاتان (45)، لاکازت (42) و ژینیاک (34)، بیشترین گل را در لیگ زده است (34). برایِ همین انتقالِ او به مرکزِ خطِ حمله، به جایِ خریدی گرانقیمت در این منطقه، می‌تواند منطقی‌ترین تصمیمِ قهرمانِ فرانسه باشد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-25 10:53:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر