فهرست
ادعای تکراری مالک سابق؛ پرسپولیس خصوصی است!
ادعای تکراری مالک سابق؛ پرسپولیس خصوصی است!

ادعای تکراری مالک سابق؛ پرسپولیس خصوصی است!

آی اسپورت - در آستانه آغاز لیگ پانزدهم علی میرزایی مدیرعامل سابق پرسپولیس نامه‌ای را خطاب به کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نوشته و یادآوری کرده است که باشگاه پرسپولیس خصوصی است نه دولتی. در بخشی از این نامه آمده است:« باسلام و احترام، ضمن ابراز سپاسگزاری و اعلام دریافت دعوت‌نامه شماره 3680/11-82 مورخة 16/4/1394، (که در روز 30/4/94 به صورت فکس دریافت شد) به‌عنوان آخرین مدیرعامل مؤسسه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس در بخش خصوصی، باسابق مشاورت در این مؤسسه و ریاست هیئت مدیره آن، به اطلاع می‌رسانم که در 3 سال آخر خصوصی بودن پرسپولیس ماجراهایی اتفاق افتاده است که شنوندگان و خوانندگان حق دارند باور نکنند. این مؤسسه صددرصد خصوصی، با اِعمال نفوذ و اقدامی صد درصد بی‌مبنا و غیر قانونی، در دوره مدیریت جناب آقای مهندس مهرعلی‌زاده به ناحق از چنگ سهامداران خصوصی به در‌آمد و به دولت واگذار شد و حاصل کار وارد آمدن میلیاردها تومان خسارت به بیت‌المال و سقوط تیم فوتبال پرسپولیس از اوج به حضیض است. تیم فوتبالی که بازیکنانش در لیگ‌های معتبر اروپا می‌درخشیدند (علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری و ...) و ستون اصلی تیم ملی ایران بودند، و در 7 سال، 5 بار قهرمان ایران شد، و یک بار دوم شد، و یک بار هم به علت تعداد زیاد بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی، این تیم از مسابقات لیگ معاف شد، حالا باید برای بقا در لیگ برتر به در و دیوار بزند. پرسپولیس در آن‌ سال‌ها، بدون کوچک‌ترین بهره از اعتبارات و امکانات فیزیکی دولتی، آن همه افتخار را به دست آورد. و شگفت اینکه اکنون مسئولان به یادشان افتاده است اموال و سهامی را که به ناحق از چنگ صاحبان قانونی پرسپولیس (بخش خصوصی) خارج کرده‌اند، و دیناری هم از هزینه‌های آنان را تقّبل نکردند و نپرداختند، دوباره به بخش خصوصی برگردانند، و درآمدش را نیز که فاقد هرگونه اعتبار شرعی است، به خزانه دولت واریز کنند. این را هم داشته باشید که من به‌ عنوان آخرین مدیرعامل بخش خصوصی، دیناری بدهی به کسی نداشتم و دولت این مؤسسه و باشگاه را به‌مفت از آنِ خود کرد، و امروز آن را به خاک سیاه نشانده است.» میرزایی در این نامه مدعی شده است که ده‌ها مدرکِ مستند وجود دارد که این مؤسسه صددرصد خصوصی است و هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که پرسپولیس دولتی است، مگر حکمی که در یکی از شعب دادگاه تجدیدنظر تهران صادر شد. میرزایی با انتقاد از امیررضا خادم گفته است:« حتی مجلس شورای اسلامی، در دور ریاست جناب آقای دکتر حداد عادل، جلوی خصوصی شدن پرسپولیس را، با توجه به حقانیت مدعی خصوصی و وجود دلایل قانع کننده، گرفت و از این موضوع جناب آقای دکتر خادم اطلاع دارند. جناب آقای سلیمانی، که نماینده کنگاور بودند، نیز دقیقاً ماجرا را می‌دانستند و تعجب می‌کنم که جناب آقای خادم چرا در مناظره‌های تلویزیونی با جناب آقای عابدینی، حتی یک بار به این واقعیت آشکار اشاره نکردند. من ساعت‌ها در دفتر خصوصی جناب آقای خادم، واقع در خیابان کارگر (امیرآباد) در این موارد با ایشان مذاکره کرده بودم؛ و سرانجام یک روز جناب آقای دکتر حداد عادل تلفنی از محل مجلس، تماس گرفتند و من ماجرا را به اختصار برای ایشان شرح دادم و سپس ایشان موضع مجلس را به دولت (سازمان خصوصی‌سازی) اعلام کردند و جلوی خصوصی‌سازی گرفته شد.» میرزایی چند سالیست که مدعی مالکیت باشگاه پرسپولیس است و هر از چند گاهی این مساله را مطرح می‌کند. اما ادعای او به جایی نمی‌رسد و موضوع دوباره مسکوت می‌ماند.   

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2015-07-25 11:44:44
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۵۰
لنگ بعد از انقلاب زیر نظر بنیاد,مستضعفان بوده, بعدش هم زیر نظر وزارت صنایع رفت و عابدینی و محلوجی از بودجه وزارت صنایع براش هزینه می کردن, بعدش هم رفت زیر نظر سازمان تربیت بدنی, کجاش خصوصی بوده؟
احسان
شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۲۳
باشگاه مالک خصوصی داره اما مال این اقا نیست این مال عبده و اونم مال خسروانیه ، مال دزدی و غصبی و مصادره ای نباید هم به ارامش و صلح برسه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر