فهرست

داویدز: دل پیرو برای مربی یا مدیر شدن باید تجربه کسب کند

آی اسپورت- ادگار داویدز، ستاره سابق فوتبال هلند، به الساندرو دل پیرو، هم بازی سابقش در یوونتوس، هشدار داد که برای ورود به عرصه مربیگری عجله نکند.

دل پیرو که در حال حاضر برای باشگاه استرالیایی اف سی سیدنی بازی می کند، هنوز قراردادش را با این باشگاه تمدید نکرده و گفته می شود شاید به زودی از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

داویدز که چند سال در یووه در کنار دل پیرو بازی کرد، معتقد است که او پیش از اینکه مربی یا مدیر شود، باید ابتدا اصول کار را یاد بگیرد.

او که در ژاپن به سر می برد، به خبرنگاران گفت:" من او را خیلی خوب می شناسم اما فکر می کنم دل پیرو خودش را بهتر می شناسد؛ بهتر از هر کس دیگر. تنها اوست که می تواند به این سوال پاسخ بدهد که می خواهد به بازی کردن ادامه بدهد یا نه. این تصمیمی است که او باید بگیرد.

اما فکر می کنم که او می تواند برای هر تیمی به عنوان یک مدیر یا هر پست دیگری، یک سرمایه گرانبها باشد اما نیاز دارد که ابتدا باتجربه تر شود.  

نمی توان امروز خداحافظی کرد و فردا مدیر شد. نیاز به تجربه است.

او آدم روشن و باهوشی است و خودش می تواند به این سوال پاسخ بده که آیا می خواهد مدیر، سرمربی یا هر پستی دیگری را برعهده بگیرد یا خیر."

به نظر می رسد صحبت های داویدز اشاره به حضور کلارنس سیدورف روی نیمکت میلان است. سرمربی فعلی روسونری تنها دو روز بعد از خداحافظی از دنیای بازی، جانشین آلگری در سن سیرو شد.

     
آی اسپورت
2014-03-08 12:03:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر