فهرست
گزارش: درخششِ جوانانِ انگلیسی در پیش‌فصل
گزارش: درخششِ جوانانِ انگلیسی در پیش‌فصل

گزارش: درخششِ جوانانِ انگلیسی در پیش‌فصل

آی‌اسپورت – یکی از بازیکنانی که در پیش‌فصلِ تیم‌هایِ انگلیسی درخششِ زیادی داشته، مهاجمِ 19 ساله‌یِ آرسنال، چوبا آکپوم است. آکپوم تا حالا در بازی‌هایِ رسمی برایِ آرسنال گل نزده، اما هت تریکش مقابلِ تیمِ منتخبِ مالزی، استعدادِ بالایش را نشان داد. اگر آکپوم با همین فرم پیش برود، بعید نیست فصلِ آینده به تیمِ اولِ آرسنال برسد و شانسِ بازی در لیگِ برتر را پیدا کند.
تیایس براونینگ، دیگر جوانِ انگلیسی است که پیش‌فصلِ خوبی سپری می‌کند. مدافعِ جوانِ اورتون که فصلِ پیش مقابل لیورپول در لیگِ برتر به میدان رفت، با توجه به رفتنِ سیلون دیستن و فروشِ احتمالیِ جان استونز به چلسی، می‌تواند آینده‌یِ خطِ دفاعیِ تیمِ روبرتو مارتیز را بسازد. البته احتمالِ قرض دادنِ براونینگ برایِ بازی رسیدنِ بیشتر بهش وجود دارد و شاید او را از فصلِ 2016-2017 در تیمِ اولِ اورتون ببینیم.
لیورپول هم در حالِ حاضر دو جوانِ بسیار مستعد در خطِ دفاعی دارد. جوردن آیب، فصلِ پیش هم در لیگِ برتر برایِ تیمِ برندان راجرز بازی کرد و نشان داد در چپ و راست و چه به عنوانِ فول‌بک، چه وینگ‌بک، توانایی بالایی دارد. آیب سیرِ صعودیِ خودش در پیش‌فصل را ادامه داده و دیگر خیلی عجیب است اگر او را در فصلِ جدید به عنوانِ یکی از مهره‌هایِ کلیدیِ لیورپول نبینیم. اما با وجودِ درخششِ آیب و همچنین پیوستنِ ناتانیال کلاین به لیورپول، مدافعِ جوانِ دیگری در این تیم هم ظهور کرده است: جو گومز. گومز که همین تابستان  با مبلغِ 3.5 میلیون پوند از چارلوتون به لیورپول آمد، مثلِ آیب در بازی‌هایِ دوستانه نشان داده هم در چپ و هم در راستِ خطِ دفاعیِ قادر به بازی است. این مدافعین جوان و انگلیسی، گزینه‌هایِ خوبی به برندان راجرز برایِ فصلِ آینده و ساختنِ تیمی جدید می‌دهد.
اما منچستر یونایتد هم در جمعِ جوانانِ انگلیسی، جسی لینگارد را دارد. لینگارد در اولین بازیِ لیگِ برترِ فصل پیش، در ترکیبِ اصلی یونایتد مقابلِ سوانزی به زمین رفت، اما خیلی زود مصدوم شد و دیگر نتوانست راهی به تیمِ اصلی پیدا کند. حالا او در بازی‌هایِ پیش فصل در دو نیمه از دو بازیِ اول به عنوانِ وینگرِ راست برایِ تیمِ لویی ون گال بازی کرده و سرعت و تکنیکش کاملا به چشم آمده است. لینگارد که یکی از ستاره‌هایِ تیمِ زیرِ 21 ساله‌هایِ انگلیس در یورویِ امسال بود، حالا در مرحله‌یِ بعدیِ پیشرفتش باید خودش را در تیمِ اصلی یونایتد ثابت کند.
رقیبِ همشهریِ یونایتد، یعنی سیتی هم در این تابستان فرصتِ زیادی به استعدادهایِ انگلیسی داده است. مانوئل پیگرینی بعد از خریدِ رحیم استرلینگ، فابین دلف و هافبکِ جوانِ فولام، پاتریک رابرتس، حالا در تورِ پیش فصل به بازیکنانِ آکادمی‌اش هم بازی می‌دهد تا فرصتی برایِ اثباتِ خودشان پیدا کنند. برندان بارکر مهمترینِ این جوانان بوده که با حرکاتِ زیدانی‌اش و 45 دقیقه‌یِ بسیار موثری که مقابلِ رم بازی کرد، امیدِ زیادی برایِ هوادرانِ سیتی پدید آورده است. بارکر مقابلِ ادلاید هم گل زد تا خبر از یک هافبکِ هجومی آینده‌دار بدهد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-25 13:29:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر