فهرست
پشت‌پرده بازگشت قاضی به تمرین استقلال
پشت‌پرده بازگشت قاضی به تمرین استقلال

پشت‌پرده بازگشت قاضی به تمرین استقلال

آی اسپورت - "چی شد؟ با امیرخان حرف زدی؟» این سوالی بود که اکثر آبی‌پوشان با دیدن محمد قاضی از او می‌پرسیدند و مهاجم شاکی استقلال که پس از یک هفته قهر و دلخوری در تمرین تیمش شرکت کرده بود، با تکان دادن سر به این سوال تکراری پاسخ می‌داد و طبق توصیه قلعه‌نوعی از توضیح و تشریح آنچه در مکالمه میان او و سرمربی استقلال گذشت، خودداری می‌کرد.

 اما به راستی چه شد که محمد قاضی به تمرین استقلال برگشت. آیا ترس از تهدید امیر قلعه‌نوعی که به او پیغام داده بود؛ «اگر چهارشنبه آمدی که آمدی، اگر نه دیگر نمی‌گذارم به تمرین بیایی» قاضی را به تمرین کشاند یا اتفاق دیگری افتاد؟

 یکی از نزدیکان باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال تمام ماجرا را تعریف می‌کند؛ محمد قاضی فکر می‌کرد امیر قلعه‌نوعی به کی‌روش گفته او را به تیم‌ملی دعوت نکند. او که مسوولان فدراسیون گذرنامه‌اش را گرفته بودند، وقتی به تیم‌ملی دعوت نشد، این موضوع را از چشم امیر دید و در تمرینات استقلال شرکت نکرد.

 قاضی که تماس‌های تلفنی میرشاد ماجدی را بی‌پاسخ گذاشته بود، در تماس با یکی از دستیاران قلعه‌نوعی برای بازگشت به استقلال شرط گذاشت و اعلام کرد حالا که قلعه‌نوعی تا این حد به من نیاز دارد که مانع دعوتم به تیم‌ملی می‌شود، لطف کند طلبم را هم از باشگاه استقلال بگیرد. من اگر جزو بازیکنان تاثیرگذار استقلال هستم چرا نباید به اندازه بازیکنان تاثیرگذار پول بگیرم.

 دستیار امیر این پیام را البته به شکل محترمانه‌تری به قلعه‌نوعی انتقال داد و امیر هم در جواب گفت؛ به قاضی بگو چهارشنبه بیاید سر تمرین، با هم حرف می‌زنیم. بگو اگر چهارشنبه آمد که آمد، اگر نه دیگر نیاید چون من اجازه نمی‌دهم برگردد!

 این پیام به گوش قاضی رسید و او صبح چهارشنبه در سالن وزنه مجموعه انقلاب حاضر شد اما وقتی دید قلعه‌نوعی به تمرین نیامده و به گفته همکارانش زیر سرم بوده و در خانه مشغول استراحت است، از وزنه زدن خودداری کرد. او در واکنش به توصیه میرشاد ماجدی که گفته بود بهتر است با بقیه تمرین کند، اعلام کرد با لباس شخصی تمرینات همبازیانش را می‌بیند و تا با قلعه‌نوعی حرف نزند، حاضر به تمرین کردن نیست.

 غروب همان روز بالاخره فرصتی پیش آمد که قاضی با قلعه‌نوعی حرف بزند. دستیار امیر با مهاجم شاکی استقلال تماس گرفت و به او گفت با امیرخان تماس بگیر، هم حالش را بپرس و هم حرفت را بزن.

 قاضی هم همین کار را کرد. تماس تلفنی برقرار شد و قلعه‌نوعی بعد از گلایه مفصل از مهاجم تیمش به او اطمینان داد هیچ نقشی در دعوت نشدنش به تیم‌ملی نداشته و برخلاف آنچه اهالی فوتبال تصور می‌کنند رابطه‌اش با کی‌روش همچنان تیره و تار است. قاضی هم که با شنیدن توضیحات قلعه‌نوعی قانع شده بود، درباره مشکلات مالی‌اش حرف زد. قاضی به امیر گفت نیاز مبرمی به پول دارد چون به شخصی بدهکار است و آن طرف هم پولش را می‌خواهد. امیر برای اثبات حسن نیت خود، به قاضی گفت همین حالا تلفنی با فتح‌الله‌زاده حرف می‌زند و از او خواست نیم‌ساعت بعد با حاجی تماس بگیرد. قاضی هم گوش به فرمان امیر نیم‌ساعتی صبر کرد و سپس با فتح‌الله‌زاده تماس گرفت. مدیرعامل استقلال از میزان دقیق بدهی او پرسید و وعده داد روز شنبه بدهی‌اش به طلبکار را صاف کند تا قاضی قبل از سفر به قطر، دغدغه نداشته باشد. حاجی همچنین به قاضی هم مثل سایر آبی‌پوشان قول داد بعد از بازگشت از قطر، بخشی از مطالبات آنها را پرداخت کند.

 قاضی این بار برای تشکر با امیر تماس گرفت و اجازه خواست از روز بعد در تمرینات حاضر شود.

 حالا قاضی دو روزی است که با استقلال تمرین می‌کند اما هنوز معلوم نیست قلعه‌نوعی در قطر او را در ترکیب اصلی قرار می‌دهد یا نه؟

 امیر که در روزهای غیبت و قهر و دلخوری قاضی به یکی از دستیارانش گفته بود از این بازیکن مقابل الریان در ترکیب اصلی استفاده نخواهد کرد، شاید از زور نداشتن بازیکن و یا به خاطر رفع سوتفاهم، قاضی را از همان ابتدا به میدان بفرستد.

     
آی اسپورت
2014-03-08 17:42:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر