فهرست
دوستان جهانگیری خریدار جدید پرسپولیس
دوستان جهانگیری خریدار جدید پرسپولیس

دوستان جهانگیری خریدار جدید پرسپولیس

 

آی اسپورت-  هر روز برای پرسپولیس و سهام نداشته‌اش (!) یک مشتری و مدعی تازه پیدا می‌شود. روزی نیست که یک شخص یا گروه خاصی با واسطه یا بی‌واسطه سراغ امیررضا خادم نروند و برای خرید پرسپولیس پیشنهاد ندهند.

 یکی می‌گوید یک ساله پرسپولیس را خودکفا می‌کند، آن یکی وعده ساختن ورزشگاه و درآمدزایی می‌دهد و دیگری حرف از بین‌المللی کردن پرسپولیس می‌زند... یک طرف علی پروین ایستاده که خود را نماینده رفقای پولدارش می‌نامد، آن طرف‌تر علی دایی و رفقایی که ما و شما ندیده‌ایم خواهان خرید پرسپولیس هستند و رویانیان و هدایتی هم هر کدام به شیوه خود راه‌های این واگذاری و شرط و شروط وزارت را بررسی می‌کنند. کاشانی هم که شایعه شده در تلاش برای برقراری پیوند میان شهرداری و پرسپولیس است.

 تازه چند گروه ناشناس دیگر هم هستند که می‌خواهند پرسپولیس را بخرند. یکی از همین گروه‌ها مدعی شده می‌خواهد مهدی مهدوی‌کیا را به پرسپولیس برگرداند و در مجموع این پرسپولیس روی کاغذ ده‌ها مشتری دست به نقد دارد اما در واقعیت از بی‌پولی می‌نالد.

 حالا این که از این آدم‌ها و گروه‌ها کدام یکی واقعا پول دارد و به اصطلاح بازاری‌ها چپش پر است و کدام یک لاف دارایی می‌زند و دنبال اهداف تبلیغاتی است، خدا می‌داند.

 اما این وسط انگار یک گروه جدید به صف مشتریان پرسپولیس اضافه شده که فرق اساسی‌اش با گروه‌های دیگر برخورداری از حمایت و گارانتی جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور است.

 برابر با شنیده‌های ما نماینده این گروه که به یک بانک یا موسسه اقتصادی بزرگ مرتبط است، از طریق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور ملاقاتی با مسوولان رده بالای وزارت ورزش داشته و پیشنهادات خود را به صورت مکتوب ارائه کرده است.

 اگرچه وزارت ورزش تلاش می‌کند این مذاکرات رسانه‌ای نشود تا با توجه به دوستی این گروه با معاون اول دکتر روحانی، شک و شبهه‌ای برای سایر متقاضیان خرید پرسپولیس پیش نیاید اما از یک منبع موثق شنیدیم این گروه که شایعه شده جهانگیری معرف‌شان به وزارت ورزش و جوانان است، به اندازه‌ای توانایی و قدرت مانور دارند که بعید است سایر خریداران قادر به رقابت با آنها باشند. 

 توقع نداریم معاون اول رییس‌جمهور به همین زودی خبر دورخیز دوستانش برای خرید باشگاه پرسپولیس را تایید کند اما اگر مذاکرات این گروه خریداران جدید با وزارت ورزش به نتیجه مثبت برسد، پروین، دایی، هدایتی، رویانیان و بقیه مدعیان باید قید خرید مجموعه سرخ را بزنند.

 به هرحال اگر طی روزهای آینده شنیدید وزارت ورزش و امیررضا خادم برای واگذاری پرسپولیس به یک بانک یا موسسه خصوصی ابراز تمایل کردند و شرایط این گروه تازه را برای مالکیت پرسپولیس مناسب دانستند، تعجب نکنید. عقل و منطق هم حکم می‌کند وزارت ورزش که عضوی از پیکره دولت است، به همکاری با گروهی که معاون اول دولت معرف آن باشد و مستقیم یا غیرمستقیم تاییدش کند، رغبت بیشتری نشان بدهد. طبیعتا همکاری با چنین گزینه‌ای از واگذاری پرسپولیس به مشتریانی که معلوم نیست واقعا پولی برای خرج کردن در پرسپولیس دارند یا می‌خواهند از پرسپولیس خرج زندگی‌شان را درآورند، منطقی‌تر است!

 

 

     
آی اسپورت
2014-03-08 17:43:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر