فهرست
یادداشت: نکاتی از بارسا – یونایتد
یادداشت: نکاتی از بارسا – یونایتد

یادداشت: نکاتی از بارسا – یونایتد

سم تای
 
1-لویی ون گال گفته متئو دارمیان ذخیره‌یِ آنتونیو والنسیا در پستِ دفاعِ راست است. این حرف یا دروغه است یا اشتباهی بسیار بزرگ. دارمیان یک دفاعِ راستِ مستحکم است، هم خوب دفاع می‌کند، هم خوب حمله می‌کند، ارسال می‌کند و سرعتِ کافی برایِ بازگشتن به موقعیتِ دفاع‌اش را هم دارد. دارمیان تمامِ چیزیست که یونایتد سالیانی برایِ این پست دنبالش می‌گشت. او در سریِ آ، تیمِ ملیِ ایتالیا و حالا منچستر یونایتد خودش را به اندازه‌یِ کافی ثابت کرده است.
2-لوئیس سوراز حتی بیش از پیش خطرناک شده است. درسته که او گلی در این بازی نزد، اما با دو ضربه‌یِ عالی، در حالیکه هیچ کاری از دستِ دخئا بر نمی‌آمد، تیرِ دروازه‌یِ یونایتد را لرزاند و در نیمه‌یِ اول هم یک گلش به اشتباه آفساید اعلام شد. به نظر می‌رسد سوارز حالا بیشتر خودش را با سیستمِ انریکه تطبیق داده و فصلی حتی بهتر از فصلِ گذشته را پیشِ رو خواهد داشت.
3-آیا پشتِ بازی گرفتن از دیلی بلیند در دفاعِ میانی طرح و برنامه‌ای از سویِ ون گال نهفته است؟ این کارِ ون گال شبیهِ این بود که هواپیمایی بالایِ خانه‌یِ اد وودوارد بفرستد که به دمش این شعار متصل است: «لطفا به من پول بده که راموس بخرم!» بلیند و لوک شاو در این بازی بارها توسطِ مهاجمینِ بارسلونا به دردسر افتادند. حتی اگر مارکوس روخو هم به تیم اضافه شود، بازهم یونایتد نیاز به یک مدافعِ میانیِ درجه یک دارد. حالا چه راموس باشد، چه اوتامندی.
4-رافینیا آماده است. او در این بازی تکنیکِ بالایِ خودش را نشان داد و با توجه به اینکه بارسلونا دیگر بعید است تا ژانویه، و حتی تابستان، بازیکنِ جدیدی بخرد، رافینا می‌تواند جایی برایِ خودش در ترکیبِ اصلیِ تیمِ انریکه پیدا کند. البته رافینیا بیش از آنکه شبیهِ ژاوی باشد، به اینیستا می‌ماند. اما قدرتِ این را نشان داده که در مناطقِ مختلفِ خطِ میانی بازی کند.
5-لویی ون گال دقیقه‌یِ 62 کلِ تیمش را عوض کرد. این کار نه تنها بینندگان را گیج کرد، بلکه باعثِ سردرگمیِ بازیکنانِ بارسلونا هم شد. 3 دقیقه بعد از این واقعه تایلر بلکت برایِ جسی لینگارد گلِ دوم را ساخت. بله، بلکت و لینگارد با همکاریِ هم به بارسلونا گل زدند. دوستانه یا غیرِ دوستانه، این اتفاق خیلی با منطق نمی‌خواند! بهر حال به ون گال باید بابتِ این تاکتیکِ به شدت گیج کننده‌یِ حریف تبریک گفت!
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-26 10:58:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر