فهرست
گزارش: آلسیو رومانیولی؛ پدیده‌یِ جدیدِ فوتبالِ ایتالیا
گزارش: آلسیو رومانیولی؛ پدیده‌یِ جدیدِ فوتبالِ ایتالیا

گزارش: آلسیو رومانیولی؛ پدیده‌یِ جدیدِ فوتبالِ ایتالیا

آی‌اسپورت – آلسیو رومانیولی سالِ 1995 در شهر آنتزیو، نزدیکِ رم به دنیا آمد. از همانِ سنِ پایین استعدادیاب‌هایِ رم او را جذبِ آکادمیِ خودشان کردند، تا اینکه سالِ 2012، زدنیک زمان در 17 سالگی به او اعتماد کرد و 90 دقیقه در بردِ 3-0 مقابلِ آتالانتا در کوپا ایتالیا، بهش بازی داد. رومانیولی در همان سال چند دقیقه‌ای در لیگ مقابلِ میلان و بعد یک بازیِ کاملِ دیگر مقابلِ جنووا انجام داد. پیشرفتِ رومانیولی باعث شد تا او در حدودِ یک سوم از بازی‌هایِ رم در لیگِ فصلِ 2013-2014  نقش داشته باشد. اما رودی گارسیا فصلِ پیش تصمیم گرفت، پدیده‌یِ جوانش را به صورتِ قرضی به سمپدوریا بدهد. این تصمیمِ درستِ گارسیا باعث شد تا رومانیولی 30 بازی در سریِ آ انجام دهد و بدل شود به یکی از دلایلِ اصلیِ قرار گرفتنِ سمپدوریا در رده‌یِ چشمگیرِ هفتم.
در حالِ حاضر آلسیو رومانیولی که به رم بازگشته و دانیلِ روگانیِ یوونتوس، که دو فصل قرضی در امپولی بازی کرده بود، درخشان‌ترین استعدادهایِ فوتبالِ ایتالیا هستند. برایِ همین رم با تصمیمی مهم روبرو است. چلسی، آرسنال و رئالِ مادرید همین حالا آماده‌یِ خریدِ رومانیولی با مبلغی بالا هستند، که سودِ زیادی برایِ رم به همراه خواهد آورد. اما آیا رودی گارسیا حاضر است مدافعی که در ایتالیا بهش لقبِ آلساندرو نستایِ جدید داده‌اند را به این زودی از دست بدهد؟
رومانیولی با قدی بلند، سرعتی زیاد، تکنیکی مناسب و هوش و قدرتِ بالا در تکل زدن، نمونه‌ای کامل از مدافعینِ فوتبالِ مدرن است. او به خاطرِ علاقه‌اش به والنتینو روسی، موتورسوارِ شهیرِ ایتالیایی شماره‌یِ 46 را در رم می‌پوشد و برایِ بازی در چمپیونز لیگ لحظه‌شماری می‌کند. برایِ همین است که ایجنتش، فدریکو کاوالی، اعلام کرده حتی اگر رم پیشنهادِ 17 میلیون پوندیِ میلان را قبول کند، رومانیولی با این ترنسفر مخالفت خواهد کرد: «او می‌خواهد در اروپا بازی کند. اگر یوونتوس بخواهد با رم مذاکره کند، آلسیو قبول می‌کند.»
به هر سو رم، میلان، تورین یا لندن، هرجا که مقصدِ آلسیو رومانیولی باشد، دنبال کردنِ پیشرفتِ او در فصلِ 2015-2016 یکی از جذاب‌ترین داستان‌هایِ فوتبالیِ سالِ آینده خواهد بود.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-26 14:15:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر