فهرست
والدانو: رائول به زودی گواردیولای رئال خواهد شد
والدانو: رائول به زودی گواردیولای رئال خواهد شد

والدانو: رائول به زودی گواردیولای رئال خواهد شد

آی اسپورت- خورخه والدانو، بازیکن، سرمربی و مدیر ورزشی سابق باشگاه رئال مادرید هرزمان که درمورد فوتبال صحبت می کند، حرفهای جذابی را برزبان می آورد. او حالا در یک گفتگوی ویژه از مسائل مختلفی گفته، از افرادی خاص و سوژه هایی جذاب

این گزیده ای از صحبت های اوست:

*رائول گونسالس: او درکمال آرامش است. حتی من بیش از او هیجان دارم تا ببینم که آینده اش چطور خواهد بود. رائول فوتبال آلمان را بیشتر از برزیل دوست دارد.به همین خاطر دیدگاه و سبک کاری متفاوتی با گواردیولا خواهد داشت ولی به نظرمن او به زودی تبدیل به گواردیولای رئال مادردی خواهد شد و برای همین خودش راآماده می کند.
*سرمربیگری: هرروز که می گذرد از شغل قبلی ام که سرمربیگری بود دورتر می شوم.قبل از این فرهنگ فوتبالی برای یک قشر خاص بود و فوتبال تنها پل ارتباطی میان ملت و زیبایی بود. حالا هر سه روز یکبار تیم یک بازی پیش رو دارد و فوتبال برای خیلی از بازیکنان از یک لذت، تبدیل به یک وظیفه شده.
*تطابق فوتبال خوب و قهرمانی: الگوی خوبی که می توان برای تطبیق خوب میان یک بازی خوب و قهرمانی ارائه کرد، بایرن فصل گذشته است. آنها از شش جام قهرمانی، همه را مال خود کردند. ولی مدیران این تیم درک کردند که قهرمانی کافی نیست وبه همین خاطر هم گواردیولا را به خدمت گرفتند.
*گواردیولا: پپ باید افتخار بزرگی برای تمام افراد اسپانیایی باشد. این طور به نظر می رسد که او در مادرید آنچنان محبوب نیست و در مادرید، باید نام گواردیولا را با صدای آرام برزبان آورد. ولی من معتقدم که اگر حریف عملکرد خوبی داشته باشد، سالم این است که از او تقلید کرد. ولی این در دنیای فوتبال مثل یک جرم به نظر می رسد.»
*بنزما : در دنیای فوتبال کنونی فقط جدیت در بازی کردن به چشم می آید. فوتبال به جزئیات ریزی تقسیم شده و سخت و فشرده به نظر می رسد.بنزما ارزش صبر را نشان می دهد. در نبود یک گوتی یا اوزیل است که حضور بنزما مهم و حیاتی به نظر می رسد.
*روماریو:روماریو اعجوبه مکر و حیله گری است. او با حقه کارش را پیش می برد.برخی برزیلی ها مثل دونگا، انگار یک بازیکن آلمانی در درونشان نهفته داشتند. ولی درمورد روماریو کاملا واضح است، هیچ وقت او یک آلمای در درونش نداشته
*کتابهای دنیای فوتبال: کتاب های زیادی در دنیای فوتبال هستند که خیلی بهتر ازخیلی از بازیها هستند.

*جام جهانی: امیدوارم که جام جهانی خوبی را در برزیل شاهد باشیم. نکته اصلی کشوری است که بازیها در آن برگزار می شود .اسپانیا تاثیر مثبتی برروی کشورهایی که گذشته فوتبالی تاکتیکی ای داشته اند،مثل ایتالیا گذاشته و البته روی فوتبال فیزیکی آلمان هم تاثیر مثبتی داشته

غزال زیاری

     
آی اسپورت
2014-03-08 13:46:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر