فهرست
داستان قلم خوردن نام جادوگر " در آستانه جام جهانی"
داستان قلم خوردن نام جادوگر " در آستانه جام جهانی"

داستان قلم خوردن نام جادوگر " در آستانه جام جهانی"

آی اسپرت - بعضی اوقات معادلات ریاضی در فوتبال بیش از آن چیزی که فکرش را میکنید تاثیر گذار است ،‌بعضی وقت ها نیز چیزی فراتر از معادلات ریاضی و یا فنی نقش دارد  و این مساله همیشه در نوع خودش منحصر به فرد است و درست زمانی نمایان میشود که پای یک تورنمنت بزرگ در میان باشد.

همان زمانی که سیاهه کارلوس کی روش روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت حرف و حدیث ها بسیار بود ،‌سوال پشت سوال ذهن یک خبرنگار را درگیر میکرد که چرا به جای دعوت از فلانی نام علی کریمی در لیست نیست ؟ چرا حالا آن ستاره سرکش که هر از گاهی خبر خداحافظی اش روی سایت ها میرود و حالا خودش به میل باطنی بیان کرده که میخواهد لباس سربازی تیم ملی را به تن کند نامش در این سیاهه نیست؟

جواب گرفتن از مرد کاریزماتیک موزامبیکی خیلی آسان نیست و شاید تنها در گوشه ای ،‌در محفلی دوستانه بتوان از زیر زبان سخت اش چند کلمه ای را بیرون کشید،‌داستان دعوت نشدن علی کریمی قبل از آنکه آن لیست پر سرو صدا مثل آلبوم های "تاپ تن" پاپ روانه بازار رسانه شود از نقطه نظر کی روش غیر قابل اهمیت بود!

انگار قرار نبود تا قطعه جادوگر میان تمام ترانه های این لیست جایی داشته باشد ،‌وقتی در گوشه ای از یک استدیو" در آستانه در" به زبان ماردی اش از او در مورد همسفر شدن جادوگر در کاروان تیم ملی سوال می کنید با خنده های هیستریک که تنهایک جنتلمن میتواند بزند میگوید " در باره علی نظری ندارم" این جمله یک ناقوس است ،‌یک دژاوو که برگی از تاریخ را دوباره مرور میکند ،‌البته خیلی هم قابل انطباق نیست ولی انگار همیشه در فوتبال هستند ستاره هایی که به سرنوشت پرویز قلیچ خانی در آستانه بزرگترین تورنمنت فوتبال دچار شده و  ناگهان کنار گذاشته میشوند،‌پرویز را نمیتوان به هیچ عنوان از لحاظ داشتن عقاید ایدولوژیک با علی مقایسه کرد ولی چیزی که میان  پسر بچه "محله صابون پز خونه "و جادوگر کرجی چشم نوازی میکند این است که هر دوی آنها صدای اعتراضی هستند که به مذاق دیگران خوش نمی آید،‌فوتبال و موسیقی ،‌فوتبال و تائتر و هر چیز هنری و اجتماعی همیشه به مقوله توپ گرد و ستاره هایش پیوست شده و شاید گزاف نباشد اگر بگوییم ستاره هایی میشوند "احمد کایا " صدای اعتراض و دیگران میشوند بورژوا .


http://cdn7.wn.com/ph/img/1f/88/02f76f47145ead94a333d40456df-grande.jpg

حالا در پشت پرده و عدم تمایل مربی چه چیزی نهفته خدا میداند ! خدا میداند که چرا کی روش همان سیاستی را پیش گرفته که حشمت خان مهاجرانی در اواخر دهه 70 پیش گرفت ،‌آن روزها حرف های درگوشی اینگونه نقل میشد که حسن و علی چشم تیله ای و ناصر و چند نفر دیگر مخالف حضور"تانک" در ترکیب تیم ملی و سفر به بوئنس آیرس بودند و حالا نیز شاید از این قبیل حر فها زمزمه اش میرسد ،‌تنها فرق اش این است که آن روزها پرویز "تانک" بود و حالا علی "جادوگر" کهنه کار و آن روزها مقصد بوینس آیرس بود و حالا ریو دوژانیرو.

مقصد از لحاظ جغرافیایی کمی نزدیک است ،‌حرف و حدیث ها نیز همان بو را میدهد و شاید تنها چیزی که میتواند مثل برهان نقض این استدلال را باطل کند قرار گرفتن نام علی کریمی در سیاهه کی روش است. کارلوس " در آستانه در " لبخند میزند و به همان زبان ماردی اش میگوید " تمام این حرف ها دوستانه بود"...

     
آی اسپورت
2014-03-08 16:20:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر