فهرست
سوال روز: برای سعید عزت اللهی چه کرده ایم؟
سوال روز: برای سعید عزت اللهی چه کرده ایم؟

سوال روز: برای سعید عزت اللهی چه کرده ایم؟

آی اسپورت- درست توی روزهایی که چینی ها به کمک اهرم اقتصادی موفق شده اند اولین بازیکن تاریخ شان را وارد رقابت های لالیگا کنند، سعید عزت اللهی از تیم جوانان اتلتیکومادرید به روستوف منتقل شده تا همبازی سردار آزمون در این باشگاه باشد. حالا چین بعد از ژاپن، ایران، کره و تایلند، پنجمین کشور آسیایی صاحب بازیکن در رقابت های فوتبال باشگاهی در اسپانیا شده است. ژانگ چندونگ نه به خاطر کیفیت فنی، بلکه به سبب اجبار اسپانسر چینی رایووایکانوو به این باشگاه پیوسته و همه هزینه های این انتقال قرضی را نیز خود ریو متحمل شده است.


البته که همه ایرانی ها، دوست داشتند جوان رعنای انزلی را در فوتبال اسپانیا تماشا کنند و انتقال او به روستوف؛ همه آن چیزی نبود که درباره آینده فوتبالی تصور می شد. با این وجود، شاید بد نباشد به جای تحلیل انتخاب سعید، به جای زدن حرف های منفی درباره حضور او به روستوف، کمی هم به این فکر کنیم که خودمان در ایران برای او چه کرده ایم؟ چه کرده ایم که توقع داریم او به باشگاه روستوف منتقل نشود؟ چه کرده ایم که او شانس بیشتری برای بازی در سطح اول فوتبال اروپا داشته باشد؟ پاسخ، روشن است. هیچ! 


سعید عزت اللهی می تواند بازیکن بهترین از ژانگ چندونگ چینی باشد اما در این مورد، کیفیت اهمیت چندانی ندارد. چینی ها آنقدر به لحاظ اقتصادی قدرتمند هستند که بازیکن شان را به هر قیمتی به لالیگا بفرستند و فرصت پیشرفت را برایش مهیا کنند و در ایران، تنها کالایِ ارائه شده در بازار جهانی، حرف و شعار است. چینی ها ساعتِ بازی های لالیگا را به دلخواه جلو می کشند و ما، = ساعت های دلتنگی برای پسران مان را زیاد می کنیم.

کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2015-07-27 14:35:16
نظر دهید
۴ نظر
-
دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۵۴
خیلی بی ربط و مزخرف بود!
Danial
دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۰۲
یعنی‌ باید اسپانسری از ایران رشوه تأکید می‌کنم رشوه میداد به یه تیم لا لیگا که سعید عّزت الهی اونجا بازی کنه؟ شما کجا دیدی که یک بازیکن که با فشار اسپانسر وارد یه تیم شده و تحمیل شده موفق باشه؟ مطمئناً ایرانی‌‌ها دوست دارند بازیکن‌های داشته باشند که از نظر سطح کیفی‌ در حد لا لیگا باشند نه اینکه فقط اسمشون اونجا باشه. من نمیدونم چه اتفاقی‌ افتاده اما احساس می‌کنم اونقدری خوب نبوده که خودشو تحمیل کنه به اتلتیکو. در هر صورت انتقال از یک تیم لا لیگا به تیم ته جدول لیگ روسیه خیلی‌ غم انگیز هست اما انگار باید باور کنیم استعدادهای جدید ما هم در سطح یک اروپا نیستند
جواد
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۲۲
حرفت منطقی نیست..مطمین باش که این در شان و شخصیت یه ایرانی نیست که بره و با پول و به زور بازی کنه..اون چینی به نظرم حضورش هیچ ارزشی نداره بلکه ارزش اونه که هنوز که هنوزه وقتی مهدوی کیا میره ورزشگاه هامبورگ،تیفوسی ها نامشو فریاد میزنن
-
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۰۱
حرفت منطقی نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر